PDA

View Full Version : Ba io-s prost



skycleaner
07-03-08, 09:24
Vreau sa-mi ziceti si mie... ce trebuie sa am pe dream pentru share, CCcam, Gbox care e treaba cu ele? Ca de la Skystar si Echosmart e long way to Tipperrary...

-minus
07-03-08, 09:56
Pai...eu mam chinuit sa pun Gbox 2.1b de cand am luat optiboxul,nici pana in ziua de azi nu mia iesit configuratia asa ca am trecut pe CCcam 205 am primit un cfg de CCcam de unul din prietenii nostrii de pe forum si pot spune ca vad absolut tot ce se poate vedea in share fara probleme,adica mai citesc pe ici pe colo ca cei ce au Gbox au freezuri multe,la CCcam e totul ok,acum depinde si cine iti da linia!

skycleaner
07-03-08, 09:59
Aha... deci ramane sa ma rog de un prieten ca la Vrei sa fii miliardar... Zi-mi si mie cam ce pachete vezi cu CCcam? Acum sper sa rezolv repede cu internetu...si sa-i dau bataie.

maximuss
07-03-08, 11:44
Tu vrei sa ai si cccam si gbox in acelasi timp sau doar unul ptr sharing ?
Baga gbox si o sa gasesti linii destule mai ales ca esti cunoscut pe forumuri. Poate ca acum a sosit vremea sa fi si tu ajutat un pic.

zmeura
07-03-08, 12:27
Incearca sa pui un mgcamd deocamdata sa mergi pe chei.Citeste mult pe aici si la pufani despre Gbox iar maine sau poimaine te pot ajuta,daca vrei.Pentru Gbox trebuie sa-ti rezolvi problema legate de iesirea pe internet mai intai,altfel nu poti face nimic.

skycleaner
07-03-08, 12:34
@maximuss... nu neaparat. ceva care merge ok...
@zmeura... o sa iau legatura cu astia sa ma ajute cu porturile insa intai si intai tre sa cauta sa vad care porturi trebuiesc deschise

zmeura
07-03-08, 12:38
Pe IP-ul care il vei folosi in Dream spune sa-ti faca port-forwarding la portul 6500,si tii tu minte ca asta e portul pe care trebuie sa folosesti.In rest IP-uri fixe pentru comp si dream.Cand ai astea te apuci de treaba.

zappa
07-03-08, 14:11
Depinde si de cardul pe care il pui la bataie. Cel mai bine ia o imagine gata configurata de pe crosat (adica cu gbox instalat) si vezi daca citeste cardul tau. Mai tarziu iti vei instala imaginea singur. Dar ptr inceput pune una gata configurata.
Nu exista sa nu mearga gboxul pe orice imagine. Mai ales pe gemini.
Mai ales daca ai folosit gbox pe ss2 o sa fie usor sa faci trecerea pe dreambox.

-minus
07-03-08, 16:36
Aha... deci ramane sa ma rog de un prieten ca la Vrei sa fii miliardar... Zi-mi si mie cam ce pachete vezi cu CCcam? Acum sper sa rezolv repede cu internetu...si sa-i dau bataie.
Pai in primul rand tot ce se vede cu key publice,iar prin sharing;
DOLCE-MAX_FOCUSSAT<DIGITALB_NETMED_SKY-ITALIA_CABO_SHOWTIME-ORBIT si muuulte altele.