PDA

View Full Version : Klik-Net by Romtelecom-ABONAMENTE!



-minus
05-03-08, 14:49
Internet de mare viteza de la RTC,1-3-6 mega,cei ce doresc sa faca un ab. rapid[maxim 5 zile lucratoare] indiferent de zona din tara unde locuiesc,conditia sa aibe retea de telefonie a romtelecomului pe strada unde locuiesc, dar sa nu fie inca abonati romtelecom sa imi lase in pm ce viteza doresc;1-3-6 mega,oferta actuala este de 6 luni ab. gratuit.
http://i265.photobucket.com/albums/ii208/spanny_photos/03-13-2008105029AM.jpg

bibbicu
05-03-08, 21:38
Internet de mare viteza de la RTC,1-3-6 mega,cei ce doresc sa faca un ab. rapid[maxim 5 zile lucratoare] indiferent de zona din tara unde locuiesc,conditia sa aibe retea de telefonie a romtelecomului pe strada unde locuiesc, dar sa nu fie inca abonati romtelecom sa imi lase in pm ce viteza doresc;1-3-6 mega,oferta actuala este de 6 luni ab. gratuit.

La mesajul ăsta trebuia să mai adaugi:
- ...şi nu au altă alternativă mai ieftină şi mai bună.

-minus
05-03-08, 23:15
Eu am toate variantele;1-3-6 mega si nu stau in buricul orasului ci la margine si mai e si un orasel mic de provincie iar serviciul merge ireprosabil,daca altii care sunt la diversi provideri au probleme cu conexiunea si sharingul le merge...varza la clik-net e beton chiar si cu 1 mega sau chiar si cu 512Kbps cel de 5,9E ab.orcum 7,5E/luna si primele 6 luni gratuit eu zic ca merita la 1mega ab.

satelescu
05-03-08, 23:30
Internet de mare viteza de la RTC,1-3-6 mega

orcum 7,5E/luna

Sa inteleg ca viteza de 6 mega e de 7.5Euro/luna?Daca-i asa,nu incape nicio discutie ca merita.Dar ma indoiesc ca Clicknet?Romtelecom a coborit oferta-la pret-la viteza asa de mare{?},plus ca dau si gratuitate de sase luni.Eu am de 3 Mega si platesc 12.5Euro.Clicknet are doua tipuri de oferte,unul pentru oras si altul pentru localitatile mai mici,sau zone?Ma indoiesc!N-am auzit de asta pina acum.

dexterx
06-03-08, 00:06
7.5E e cel de 1mb
nu este difereta de zona
si eu am de 4mb (vechiul abo de 2.5mb) si intradevar merge fara nici cea mai mica problema
lafel un orasel mai mic

pytonu
06-03-08, 08:20
PM pentru informatii suplimentare

-minus
06-03-08, 09:03
PM pentru informatii suplimentare
Ai raspuns in PM!

-minus
06-03-08, 09:09
Sa inteleg ca viteza de 6 mega e de 7.5Euro/luna?Daca-i asa,nu incape nicio discutie ca merita.Dar ma indoiesc ca Clicknet?Romtelecom a coborit oferta-la pret-la viteza asa de mare{?},plus ca dau si gratuitate de sase luni.Eu am de 3 Mega si platesc 12.5Euro.Clicknet are doua tipuri de oferte,unul pentru oras si altul pentru localitatile mai mici,sau zone?Ma indoiesc!N-am auzit de asta pina acum.

Lista preturi;

Clik-net 512Kbps-5,9E
Clik-net 1mega-7,5E
Clik-net 3mega-12,5E
Clik-net 6mega-24,5E

Va rog sa mentionati ce tip de modem doriti;
1]Modem ADSL-330-USB-gratuit la contract-1-3 ani
2]Modem ADSL-516 1xETH-gratuit la contract-2-3 ani
3]Modem ADSL-546 4xETH-gratuit la contract-3 ani
5]Modem ADSL-AST 585 Wi-Fi-99E

La contractele pe 2-3 ani primiti;
Primele 6 luni din contract GRATUITE
50% reducere la abonamentul lunar pe toata durata contractului
Taxa de activare 0

-minus
06-03-08, 11:09
Pentru mai multe detalii sunati-ma pe;
0722 166 346-Alex

costi4u
06-03-08, 12:05
Eu locuiesc si am instalat serviciul ADLS 6 Mbps la tara si merge super . Pe torrente de exemplu nu scade sub 600 Kb/s si am ajuns si la 750 Kb/s , mai adaug ca am 1 an si 4 luni de cand am ADSL de la Romtelecom si nu am ramas niciodata fara net , indiferent te timp ... Vara la furtuni pica Electrica insa internetul functioneaza ( cat tine UPS-ul :D) , mai adug ca de la ei am avu numai surprize placute ( intr-un an si 4 luni viteza s-a dublat la aceeasi bani , si s-a redus valoarea abonamentului )

-minus
06-03-08, 13:28
Fac o precizare; fiind delear RTC orce contract imi este rezolvat in maxim 5 zile lucratoare,am la mine in zona destui clienti ce sant in asteptare ei fiind deja in baza de slocitari a RTC-uluil,contractele mele au prioritate asa ca cine vrea rapid internet apelati-ma cu incredere;
0722 166 346
0752 129 239
Alex!

@lucian
06-03-08, 20:31
Salut
Vreau sa am internet si la tara dar zice RTC-ul ca nu este ADSL in zona cu toate ca e retea digitala.Se poate face ceva?
Merci.

-minus
06-03-08, 20:45
Salut
Vreau sa am internet si la tara dar zice RTC-ul ca nu este ADSL in zona cu toate ca e retea digitala.Se poate face ceva?
Merci.

Mai sus ai 2 Nr de telefon suna-ma intre 10-18 si vorbim,e posibil sa nu fie porturi libere daca zici ca este deja retea digitala dar trebuie sa verific.

-minus
06-03-08, 23:13
Va rog frumos nu mai trimiteti PM-uri pentru Clik-net, am deja casuta full,aveti 2 nr de telefon;
0752 129 239
0722 166 346
zilnic intre orele 10-18
Va multumesc!

superstar
07-03-08, 08:17
sal
am nevoie de internet.locuiesc in iancu jianu jud olt.am nr fix de la romtelecom.

superstar
07-03-08, 08:24
daca nu exista echipamente pt internet cum poti tu aduce in zona noastra

-minus
07-03-08, 09:46
daca nu exista echipamente pt internet cum poti tu aduce in zona noastra

Daca citeai cu atentie primul post nu puneai o astfel de intrebare absurda!
Adica asta;



Internet de mare viteza de la RTC,1-3-6 mega,cei ce doresc sa faca un ab. rapid[maxim 5 zile lucratoare] indiferent de zona din tara unde locuiesc,conditia sa aibe retea de telefonie a romtelecomului pe strada unde locuiesc, dar sa nu fie inca abonati romtelecom sa imi lase in pm ce viteza doresc;1-3-6 mega,oferta actuala este de 6 luni ab. gratuit

-minus
07-03-08, 09:48
sal
am nevoie de internet.locuiesc in iancu jianu jud olt.am nr fix de la romtelecom.

Ai 2 nr. de telefon mai sus.

superstar
07-03-08, 15:23
Ce Poti Rezolva Prin Tel/

-minus
07-03-08, 16:22
Ce Poti Rezolva Prin Tel/

Se rezolva totul,dar inca o data ma repet;
'nu ai citit primul post cu atentie'!!!
In primul post am spus CLAR!! sa nu fi abonat RTC,nici telefonic nici altfel,si sa ai linie telefonica de la RTC pe strada unde locuiesti,eu verific linia si daca e disponibila iti pun si telefon si internet in 5 zile lucratoare!
Cum tu ai deja telefon singura alternativa este 930 si sa astepti cand te vor programa ei,solicitari sunt cu sutele de mii la RTC asa ca ai de asteptat.

superstar
07-03-08, 18:39
din pacate vreau sa renunt la serviciile romtelecom.am net momentan fb.

laleauaneagra
07-03-08, 18:50
din pacate vreau sa renunt la serviciile romtelecom.am net momentan fb.


pai si atunci parinte de ce esti asa curios de oferta si sceptic in acelasi timp:)

badeaghio
08-03-08, 10:41
deci nici o speranta pentru mine, care am cererea de aproape doi ani? am sunat de multe ori la 930, acelasi raspuns, nu sunt echipamente

as renunta la contractul pe care il am de telefonie, si mi-as face altul nou, dar am Dolcele pe doi ani si nu prea se poate. nu te-am sunat, pentru ca ai zis ca oferta e valabila doar pentru cei care NU au RTL.

Se poate face ceva? vreau abonamentul de 6Mb cu modemul WiFi, doi ani

-minus
08-03-08, 16:37
deci nici o speranta pentru mine, care am cererea de aproape doi ani? am sunat de multe ori la 930, acelasi raspuns, nu sunt echipamente

as renunta la contractul pe care il am de telefonie, si mi-as face altul nou, dar am Dolcele pe doi ani si nu prea se poate. nu te-am sunat, pentru ca ai zis ca oferta e valabila doar pentru cei care NU au RTL.

Se poate face ceva? vreau abonamentul de 6Mb cu modemul WiFi, doi ani

Singura solutie in cazul asta e cererea de grup,va strangeti minim 20-30 de viitori potentiali clienti internet RTC si faceti o singura cerere,astfel RTC-ul va vedea ca exista solicitare pentru internet in zona si va baga si ADSL!

-minus
11-03-08, 18:01
Saptamana viitoare spre sfarsit veti afla primele impresii ale unor membri ce au facut abonamente la Klic-net prin mine.!

-minus
13-03-08, 10:55
http://i265.photobucket.com/albums/ii208/spanny_photos/03-13-2008105029AM.jpg

-minus
17-04-08, 22:37
http://i265.photobucket.com/albums/ii208/spanny_photos/04-17-2008103234PM.jpg

abadon
23-06-08, 15:25
Vineri seara m-am hotatat sa schimb providerul de net.....l-am sunat pe spaniolul..si astazi luni am net de la RTC
Sincer nu ma asteptam ca totul sa se miste atat de repede.....omul este serios si isi face bine treaba.....:clap:multumiri



cu stima abadon

fery21
23-06-08, 15:28
un om ramane un om pacat de useri din alta parte care nu mai stiu ce porcari sa vb despre@spaniolu pacat nu meita sincer!!!!

-minus
23-06-08, 15:30
Vineri seara m-am hotatat sa schimb providerul de net.....l-am sunat pe spaniolul..si astazi luni am net de la RTC
Sincer nu ma asteptam ca totul sa se miste atat de repede.....omul este serios si isi face bine treaba.....:clap:multumiri



cu stima abadon

Cu placere,orcand pentru cei ce vor sa aibe net rapid pot apela la mine,conditii? sa nu fie abonati RTC.,daca linia suporta in zona atunci instalarea se face in maxim 15 zile.

-minus
23-06-08, 16:54
un om ramane un om pacat de useri din alta parte care nu mai stiu ce porcari sa vb despre@spaniolu pacat nu meita sincer!!!!
Multumesc pentru suport:cheers:

Cena133
23-06-08, 22:40
Vineri seara m-am hotatat sa schimb providerul de net.....l-am sunat pe spaniolul..si astazi luni am net de la RTC
Sincer nu ma asteptam ca totul sa se miste atat de repede.....omul este serios si isi face bine treaba.....:clap:multumiri



cu stima abadon

si mai ai de asteptat 2 zile sau maxim 4 pana ce ti se activeaza netul....:lol: (poti citi in contract sau sa suni la 930)

-minus
23-06-08, 23:13
si mai ai de asteptat 2 zile sau maxim 4 pana ce ti se activeaza netul....:lol: (poti citi in contract sau sa suni la 930)
Netul este activat imediat ce a montat modemul,tu cum crezi ca a scris pe forum? direct de acasa,asta e avantajul la mine,faci comanda iti vine echipa in maxim 15 zile iti monteaza totul si....GO ONLINE!:cheers:

gessle
24-06-08, 08:04
Acum clicknet are si 20 mega dld/1MEGA UPLOAD,doar in anumite orase.In curand se vor extinde,dar ab e pe masura(39 E+TVA,tarif promotional)!
Cand te gandesti ca la 4 mega trageai un film de 4,5 gb in ~3 ore,la 7
mega in tragi in ~90 de min,dar la 20 mega,in cat timp il iei(oricum in mai putin de 30 min)?
http://www.clicknet.ro/ro/promo6

-minus
24-06-08, 09:22
Promotia este valabila intre 18 iunie – 31 iulie 2008.

Abonamente acces Internet


Tarif de lista

Tarif promotional
ClickNet 2 Mbps

15

7.5
ClickNet 6 Mbps

25

12.5
ClickNet 8 Mbps

49

24.5
NOU! ClickNet 20 Mbps

78

39

Pentru serviciul ClickNet 20 Mbps ai in plus:

- Conexiune permanenta la Internet de mare viteza, fara limita de timp sau de transfer, viteza de download de 20 Mbps, viteza de upload de 1 Mbps;
- IP static GRATUIT;
- Pachetul BeOnline Start GRATUIT : domeniu.ro; 50 MB pentru pagina web, 10 adrese de e-mail in domeniul ales cu un spatiu total de 250 MB.


Modem ADSL


Tarife de lista

Tarife promotionale

contract pe 1 an

contract pe 2 ani

contract pe 3 ani
Modem ADSL AST 330 USB *


39

GRATUIT

GRATUIT

GRATUIT
Modem ADSL AST 516 1xETH


59

29,5

GRATUIT

GRATUIT
Modem ADSL AST 546 4xETH


79

79

39,5

GRATUIT
Modem ADSL AST 585 Wi-Fi


99


* Modemul nu este compatibil cu serviciul ClickNet 20 Mbps

kcrysty
24-06-08, 10:25
chestia cu click net e cam dubioasa.adica la cei 20 mega? pe care spun cei de la rtc ca ii ai dar nu exista in realitate ai la upload doar 1 mega? deci la ine care am viteza de download doar 5 mega la upload am 3,5 mega ceea ce ar face ca la 20 mega sa ai la upload cel putin 10 mega ceea ce e imposibil ca u7n net oricat de bun ar fi sa-ti mearga cu o viteza de 20 mega la noi mai ales ca nici in strainatate nu am auzit sa mearga cu asemenea viteza.

Cena133
24-06-08, 11:15
Netul este activat imediat ce a montat modemul,tu cum crezi ca a scris pe forum? direct de acasa,asta e avantajul la mine,faci comanda iti vine echipa in maxim 15 zile iti monteaza totul si....GO ONLINE!:cheers:

din pacate eu am contract cu RTC .....sambata l-am semnat ....si tot sun ca disperatul la 930 sa vad cand imi activeaza netul .....daca vedeam acest topic mai devreme imi faceam si eu comanda de la tine dar asta este....(acuma folosesc zappul)

zmeura
24-06-08, 11:19
chestia cu click net e cam dubioasa.adica la cei 20 mega? pe care spun cei de la rtc ca ii ai dar nu exista in realitate ai la upload doar 1 mega? deci la ine care am viteza de download doar 5 mega la upload am 3,5 mega ceea ce ar face ca la 20 mega sa ai la upload cel putin 10 mega ceea ce e imposibil ca u7n net oricat de bun ar fi sa-ti mearga cu o viteza de 20 mega la noi mai ales ca nici in strainatate nu am auzit sa mearga cu asemenea viteza.
Ar fi bine sa te documentezi mai intai.Acum nu stiu daca chiar merge la 20 de mega downloadul,dar rtc are 1 mega upload din cauza modemurilor si a standardului ADSL folosit.Citeste aici http://en.wikipedia.org/wiki/ADSL .Ce ofera altii nu are nici o relevanta.

Cena133
24-06-08, 11:23
chestia cu click net e cam dubioasa.adica la cei 20 mega? pe care spun cei de la rtc ca ii ai dar nu exista in realitate ai la upload doar 1 mega? deci la ine care am viteza de download doar 5 mega la upload am 3,5 mega ceea ce ar face ca la 20 mega sa ai la upload cel putin 10 mega ceea ce e imposibil ca u7n net oricat de bun ar fi sa-ti mearga cu o viteza de 20 mega la noi mai ales ca nici in strainatate nu am auzit sa mearga cu asemenea viteza.

in contractul pe care il semnezi nici nu este trecut ClickNet 2 Mbps,6 Mbps, 8 Mbps, 20 Mbps ci este trecut asa"ClikNet ofera acces la internet fara limita de trafic,la viteza maxima de 512 kbps download si 256 kbps upload (best efforts)" ......eu nu am vazut nicaieri in contract 2 mbps sau 6 mpbs ....

-minus
24-06-08, 11:52
in contractul pe care il semnezi nici nu este trecut ClickNet 2 Mbps,6 Mbps, 8 Mbps, 20 Mbps ci este trecut asa"ClikNet ofera acces la internet fara limita de trafic,la viteza maxima de 512 kbps download si 256 kbps upload (best efforts)" ......eu nu am vazut nicaieri in contract 2 mbps sau 6 mpbs ....

Aici te contrazic,priveste aici prima pagina dintr-un contract bineinteles fara datele clientului;
http://i265.photobucket.com/albums/ii208/spanny_photos/lastscan.jpg

Cena133
24-06-08, 12:27
Aici te contrazic,priveste aici prima pagina dintr-un contract bineinteles fara datele clientului;
http://i265.photobucket.com/albums/ii208/spanny_photos/lastscan.jpg

mda ...dar nu este chiar prima pagina dintr-un contract...... si nu este decat trecut 512kbs ....in rest nu mai este trecut nimica doar atata ....si toata firma respectiva tot asa au contractele ....adica daca omu isi alege 6 mbps sau 8 mbps in contract tot 512kbs ii sta

-minus
24-06-08, 12:33
Este prima pagina din contract! cei 512 se refera la upload,pentru downloand este scris destul de clar;2048kbs adica 2 mega:!:nu are sens sa ma contrazici ca eu fac cate 2-5 astfel de contracte zilnic.
la fel la 6mega-6144 downloand
8mega-8192 downloand
512 este uploadul care este la fel indiferent de viteza aleasa;2mega-6mega
la 8 mega uploadul difera este;768

kcrysty
24-06-08, 12:40
si la viteza mea de 3 mega upload cat ar trebui sa fie reala la download? sa am vreo 80 mega doawnload si sa nu stiu eu?

Cena133
24-06-08, 12:52
Este prima pagina din contract! cei 512 se refera la upload,pentru downloand este scris destul de clar;2048kbs adica 2 mega:!:nu are sens sa ma contrazici ca eu fac cate 2-5 astfel de contracte zilnic.
la fel la 6mega-6144 downloand
8mega-8192 downloand
512 este uploadul care este la fel indiferent de viteza aleasa;2mega-6mega
la 8 mega uploadul difera este;768
o sa postez o poza cu contractul sa vezi(numai cand ajung acasa) si nu este prima pagina din contract!prima pagina din contract este "Contract de Vanzare-Cumparare cu plata in factura telefonica" A doua pagina este "Contract pentru furnizarea de servicii Romtelecom"(aicea sta tarifele pachetelor voce exemplu confort 50 mobil-LTP cu 50 minute catre orice retea nationala mobila,oricand....) Iar a treia este "Contract pentru Furnizarea de Servicii Romtelecom"(ceea pe care ai postato pe forum)....poate cei de la firma repectiva le dau ei aiurea contractele(si oridinea paginilor)...oricum este putin diferita pagina pe care ai postato tu fata pe care o am eu.(si pe care le are mai multi care si-au facut abonament de la firma respectiva)

-minus
24-06-08, 12:55
si la viteza mea de 3 mega upload cat ar trebui sa fie reala la download? sa am vreo 80 mega doawnload si sa nu stiu eu?
Foloseste testul asta,alege serverul din;New York;
http://www.speakeasy.net/speedtest/
vei afla exact cat ai downloand si cat ai upload.

zmeura
24-06-08, 14:26
si la viteza mea de 3 mega upload cat ar trebui sa fie reala la download? sa am vreo 80 mega doawnload si sa nu stiu eu?

Nu inteleg ce legatura are viteza de upload cu cea de download,stiu ca la retelele normale se seteaza viteaza de up la jumatate fata de down,dar aici vorbim de ADSL si in linkul dat de mine mai sus e explicat totul.Ei folosesc banda,si asa destul de limitata,cu precadere pentru download si nu pentru upload.Viteza de download nu e neaparat legata de cea de upload iar asta se poate vedea si aici http://sateliti.org/showthread.php?t=303&page=1 .

-minus
24-06-08, 15:04
o sa postez o poza cu contractul sa vezi(numai cand ajung acasa) si nu este prima pagina din contract!prima pagina din contract este "Contract de Vanzare-Cumparare cu plata in factura telefonica" A doua pagina este "Contract pentru furnizarea de servicii Romtelecom"(aicea sta tarifele pachetelor voce exemplu confort 50 mobil-LTP cu 50 minute catre orice retea nationala mobila,oricand....) Iar a treia este "Contract pentru Furnizarea de Servicii Romtelecom"(ceea pe care ai postato pe forum)....poate cei de la firma repectiva le dau ei aiurea contractele(si oridinea paginilor)...oricum este putin diferita pagina pe care ai postato tu fata pe care o am eu.(si pe care le are mai multi care si-au facut abonament de la firma respectiva)
Firma respectiva este FIRMA MEA[sunt delear RTC scrie si in semnatura] si nu se dau contracte aiurea:!::!::!:eu am postat prima pagina dintr-un contract de date[internet] contract care are 2 pagini si se da clientilor care au deja instalat un telefon fix:!: celor ce solicita instalarea celor 2 servicii;voce+date primesc contractul cum ai specificat mai sus,sunt diferite contracte care pot avea 2-4-6-8 pagini,depinde de serviciul-serviciile alese de client:!:

zappa
24-06-08, 16:52
Scuze ca ma bag si eu in vorba....dar acest topic nu trebuia bagat la rubrica "shopping?" Mie imi miroase a reclama. Plus ca beneficiaza si de stiky!!!! Se transforma forumul si eu nu am observat????? Moderatorii unde sunt?
Scuze de offtopic.
O zi buna.

-minus
24-06-08, 16:56
Scuze ca ma bag si eu in vorba....dar acest topic nu trebuia bagat la rubrica "shopping?" Mie imi miroase a reclama. Plus ca beneficiaza si de stiky!!!! Se transforma forumul si eu nu am observat????? Moderatorii unde sunt?
Scuze de offtopic.
O zi buna.
O sugestie se face fara aroganta,nefiind un produs nu are ce cauta la shopping,este doar un ab.,thread mutat unde merita sa fie vizibil /accesat!:!:

zappa
24-06-08, 17:11
Uite ce spune romtelecom: http://www.clicknet.ro/ro/produse
Orice ai face tot reclama e.

-minus
24-06-08, 18:18
Uite ce spune romtelecom: http://www.clicknet.ro/ro/produse
Orice ai face tot reclama e.
Si totusi nu inteleg care e problema ta?

zappa
24-06-08, 19:51
Acest forum are reguli doar pentru userii obisnuiti? Sau toata lumea trebuie sa respecte niste reguli? Asta nu inteleg. Eu daca as posta un anunt prin care mi-as oferi serviciile pe bani la alta sectiune decat cea corespunzatoare as primi warning si mi s-ar muta topicul acolo unde trebuie. De ce unii sunt mai cu mot? Asta e problema mea. Spune-mi daca tu faci regulile aici si eu ma retrag si poti posta ce vrei si unde vrei. Vad ca niciun moderator nu a luat atitudine. Daca ai fi ajutat benevol ca un membru sa beneficieze de rapiditate in instalarea acestui serviciu de la romtelecom mi-as fi scos palaria in fata ta. Dar cata vreme tu primesti procent din incasari (chiar si un euro) pentru fiecare client nou adus romtelecomului consider acest topic ca fiind reclama. Si trebuie pus acolo unde este locul: la rubrica de vanzari-cumparari.
Sa stii ca nu iti meriti statutul de moderator. Forumul este al pasionatilor si nu al celor care fac afaceri de pe urma unui hobby. Consider ca este incompatibil statutul de moderator al acestui forum cu acela de manager al unei firme care are ca obiect de activitate "montaje sisteme fixe si mobile receptii programe radio/tv via satelit".
O zi buna.

-minus
24-06-08, 21:21
Acest forum are reguli doar pentru userii obisnuiti? Sau toata lumea trebuie sa respecte niste reguli? Asta nu inteleg. Eu daca as posta un anunt prin care mi-as oferi serviciile pe bani la alta sectiune decat cea corespunzatoare as primi warning si mi s-ar muta topicul acolo unde trebuie. De ce unii sunt mai cu mot? Asta e problema mea. Spune-mi daca tu faci regulile aici si eu ma retrag si poti posta ce vrei si unde vrei. Vad ca niciun moderator nu a luat atitudine. Daca ai fi ajutat benevol ca un membru sa beneficieze de rapiditate in instalarea acestui serviciu de la romtelecom mi-as fi scos palaria in fata ta. Dar cata vreme tu primesti procent din incasari (chiar si un euro) pentru fiecare client nou adus romtelecomului consider acest topic ca fiind reclama. Si trebuie pus acolo unde este locul: la rubrica de vanzari-cumparari.
Sa stii ca nu iti meriti statutul de moderator. Forumul este al pasionatilor si nu al celor care fac afaceri de pe urma unui hobby. Consider ca este incompatibil statutul de moderator al acestui forum cu acela de manager al unei firme care are ca obiect de activitate "montaje sisteme fixe si mobile receptii programe radio/tv via satelit".
O zi buna.
Se pare ca multi dintre voi ati uitat cand habar nu aveati unde sunt satelitii si cum se face un montaj cum se pune un patch,acum ca stiti aruncati cu noroi in cei ce v-au intins o mana,cel putin stiu ca sunteti destul de putini si nesemnificativi pentru mine,asta deoarece ati uitat de unde ati plecat.
Ai un mare noroc;esti pe RSP unde nu se editeaza ori delete un post,am luptat destul de mult pentru "libertatea expresiei" dar unii o intelegeti total aiurea,in fond care e problema ta? ca am ajutat userii din toata tara sa aibe un serviciu rapid? in maxim 15 zile? sau pur si simplu esti gelos? in primul rand ca banii nui fac pe net,ii fac la birou muncind pe rupte,dar ma rog pentru niste misogini ca voi se pare ca conteaza fiecare E castigat!

kcrysty
24-06-08, 22:07
deci am facut testul de viteza pe speakeasy si server seattle si mi-a rezultat urmatoarele: download 4404 si upload 422 la viteza mea de 5 mega pe care stiu sigur ca o am deci e aproape real de ceea ce ofera firma de net. as vrea sa stiu daca as avea de la rtc mi-ar arata 20000 ceea ce am mai vb si u altii care furnizeaza net si mi-au spus ca asa ceva e imposibil de atins mai ales ca ar trebui sa fie net prin fibra optica ca sa atinga aceasta viteza uluitoare.cei 20 mega cred ca real sunt doar 6 mega maxim.

zappa
24-06-08, 22:17
Rog un moderator sa ma corecteze si sa-mi stearga unul din cele 2 posturi. Mea culpa.

Alex.....nu sunt misogin. Nu am nimic cu tine. Nu ma intelege gresit. Eu inca sunt incepator in ale satelitilor. Primul receptor a fost un strong in decembrie 2006. Nu am experienta ta. Nu arunc cu noroi in nimeni. Nici macar gelos nu sunt. De ce crezi ca as avea ceva cu tine? Doar ca nu mi se pare normal ca un moderator sa profite de "drepturile" pe care le are ca sa isi promoveze serviciile in alta parte decat la rubrica potrivita.
Daca Einstein ar fi facut ce ai facut tu as fi procedat la fel. Asa ca nu spune ca am ceva cu tine. Ca nu-i adevarat.

P.S. Daca tot folosesti cuvinte "grele"....mie imi plac femeile!!!!!
http://dexonline.ro/search.php?cuv=Misogin

-minus
24-06-08, 22:18
deci am facut testul de viteza pe speakeasy si server seattle si mi-a rezultat urmatoarele: download 4404 si upload 422 la viteza mea de 5 mega pe care stiu sigur ca o am deci e aproape real de ceea ce ofera firma de net. as vrea sa stiu daca as avea de la rtc mi-ar arata 20000 ceea ce am mai vb si u altii care furnizeaza net si mi-au spus ca asa ceva e imposibil de atins mai ales ca ar trebui sa fie net prin fibra optica ca sa atinga aceasta viteza uluitoare.cei 20 mega cred ca real sunt doar 6 mega maxim.
20 mega sunt posibili doar in marile orase si doar in zonele centrale in urmatoarele luni viteza se mari treptat si in celelalte localitati,momentan se lucreaza la acest proiect ce doreste ca fiecare cetatean al Ro sa beneficieze de conexiune la net indiferent de zona unde se afla.

XVanish
24-06-08, 22:20
@zappa: ai dreptate, vad ca pe spaniolul l-a cam luat valul...

@spaniolul: ai cam intrecut masura... una e sa ajuti colegii de forum cu informatii (sau chiar in viata reala) si alta e sa-ti faci reclama pe forum. Indiferent de ce intentii ai avut prin ce ai postat mai sus se vede clar ca e si reclama. Regulile sunt clare si se aplica la toti.

Sunt nevoit sa te rog public sa incetezi cu posturile de acest gen. Cine are nevoie de ajutor sa iti trimita pm. (sau sa te sune ca acum vad ca iti stiu numerele de telefon) iar pe viitor sper sa nu mai apara discutii cu nimeni pe tema asta. Te rog sa iti modifici si semnatura. Nu am zis nimic, am trecut cu vederea unele chestii, multe nici nu le-am observat fiind cu capul in 10 parti, dar deja mergi prea departe... nu se mai poate asa...

Primesti un cartonas galben pentru ca il meriti iar calitatea mea aici ma forteaza sa ti-l dau. Sper sa vezi lucrurile cum le vad eu (si altii) si sa iti dai seama ca ai gresit.

/multumesc celor care mi-au dat buzz-uri :D

Topic Closed si mutat la Shopping

-minus
24-06-08, 22:25
Folositi pm pentru rezolvarea problemelor personale! Topicul e inchis!

Snow