PDA

View Full Version : DM800se clona VS Amiko Alien?



lioz
21-03-13, 14:01
Salutare@all! Recent am primit un DM800se clona, mentionez ca pana acum nu m-am jucat cu clonele(si mai ales astea mai "noi").M-am pus, am citit/intrebat am ajuns la o concluizie, instalat imagine etc.Pana aici totul ok.Am un quad si intr-unul din porturi am pus DM800se, iar in altul aveam legat un HH Strong2100 "controlat" de un DM7020 ..Nu am avut probleme la scanare, insa la receptie HD pe unele canale ..Tune failed (counter)...WTH?!?!Am citit si rascitit am incercat diverse solutii si nimic...same error.Ok, ca sa nu fiu offtopic mentionez ca vreau sa-l dau si sa iau un amiko alien sau miniHD sau ceva HD+Linux low price. De accea, rog utilizatorii care au avut ambele stb -uri sa posteze un review..Multumesc anticipat!

delta2k2
21-03-13, 14:26
Presupun că ai pus şi listă nouă de canale, actualizată, scanată de tine ... etc etc

Dacă clona de dm800se are sim 2.10, incearcă şi imaginea Domica 9a : http://www.mediafire.com/?62373rvidgjmxkc

lioz
21-03-13, 22:49
Da, sigur am scanat...are 2.10, o sa incerc si imaginea asta.Multumesc deocamdata si o sa revin cu feedback.
Ps am incercat diverse imagini insa Merlin mi s-a parut cea mai stabila.

zmeura
21-03-13, 23:11
Testeaza-l pe o antena separata la cineva,nu te-as sfatui sa il dai pentru cam mai nimic.

valeriu
27-03-13, 00:19
Canalele unde iti da Tune failed sunt HD ? daca da poti sa pui orce imagine ca e tunerul de vina si se poate repara . Aceiasi chestie am avuto si eu .