PDA

View Full Version : abonament focussat



alexph
27-02-13, 15:32
as dori sa imi fac abonament la acest operator cu echipamentul in custodie, ce platesc in afara de abonamentul de baza cu care vreau sa imi iau

startrek1
27-02-13, 15:56
http://www.focussat.ro/produse-si-servicii/oferta-custodie-echipament/
E nevoie doar de o simplă alegere pentru a deveni client Focus Sat. Tot ce trebuie să faci este
să alegi custodia completă a echipamentului de recepție (kit antenă și kit receptor de satelit)
să-ți activezi cartela verde de contract nou in valoare de 70 lei (TVA inclus)
Imediat vei avea avea acces la Pachetele Familia și Mozaic timp de 2 luni. In plus, Focus Sat iți oferă acces gratuit la Pachetele Familia, Mozaic, Cinema și Sport din grila Focus Sat timp de 30 zile din momentul conectării!

alexph
27-02-13, 16:00
deci in momentul in care platesc acei 70 ron am acces 2 luni gratuit?si la sistemul acesta cu cartele trebuie sa reincarc obligatoriu lunar?pe cat timp se face contractul si daca platesc instalarea ptr ca as dori sa imi instalez singur si daca platesc chiria la receptor

ASiX88796
27-02-13, 16:03
Nu trebuie să plăteşti nimic pentru echipament.
Dacă optezi pentru custodie vine un instalator şi-ţi montează intreg echipamentul (antenă, LNB, cablu, receiver) gratuit. Trebuie să-i dai totuşi cash pentru prima incărcare (ei o numesc cartela verde de contract nou in valoare de 70 lei). Cartela verde de contract nou iţi asigură vizionarea timp de 2 luni. După aceea incarci tu cum iţi convine dar trebuie să incarci minim pachetul Familia de 26lei.

Recomandarea mea este să suni la Bucureşti şi să faci solicitarea la ei, astfel va fi trimisă o echipă care va rezolva instalarea conform descrierii precedente. Eu am fost direct la dealeri şi au incercat să mă convingă că e mai bine să cumpăr echipamentul, că merge mai repede, etc. După ce am sunat la Focus in 7 zile au venit 2 băieţi şi mi-au instalat tot, le-am plătit doar cartela verde de contract nou.

După 2 ani de contract ai dreptul la incă un receiver gratuit, pentru a doua cameră.

Dacă vrei şi pachetul HD atunci din păcate va trebui să cumperi receiverul. Nu cunosc nici o ofertă care să includă receiver HD in custodie. Dacă ai deja receiver HD atunci poţi merge pe varianta cu receiver SD in custodie şi foloseşti tu cartela in cel HD. Cartela verde HD este in schimb 80lei. Nu ştiu dacă ţi-o activează la echipamentul SD dar poţi tu cumpăra separat pachetul HD care costă 10 lei.

Contractul se incheie pe minim 2 ani.

dic_star79
27-02-13, 16:22
O mentiune " ai dreptul la al doilea receptor din prima luna daca platesti in avans pachetul Familia pe 2 ani " !

alexph
27-02-13, 16:46
Nu trebuie să plăteşti nimic pentru echipament.
Dacă optezi pentru custodie vine un instalator şi-ţi montează intreg echipamentul (antenă, LNB, cablu, receiver) gratuit. Trebuie să-i dai totuşi cash pentru prima incărcare (ei o numesc cartela verde de contract nou in valoare de 70 lei). Cartela verde de contract nou iţi asigură vizionarea timp de 2 luni. După aceea incarci tu cum iţi convine dar trebuie să incarci minim pachetul Familia de 26lei.

Recomandarea mea este să suni la Bucureşti şi să faci solicitarea la ei, astfel va fi trimisă o echipă care va rezolva instalarea conform descrierii precedente. Eu am fost direct la dealeri şi au incercat să mă convingă că e mai bine să cumpăr echipamentul, că merge mai repede, etc. După ce am sunat la Focus in 7 zile au venit 2 băieţi şi mi-au instalat tot, le-am plătit doar cartela verde de contract nou.

După 2 ani de contract ai dreptul la incă un receiver gratuit, pentru a doua cameră.

Dacă vrei şi pachetul HD atunci din păcate va trebui să cumperi receiverul. Nu cunosc nici o ofertă care să includă receiver HD in custodie. Dacă ai deja receiver HD atunci poţi merge pe varianta cu receiver SD in custodie şi foloseşti tu cartela in cel HD. Cartela verde HD este in schimb 80lei. Nu ştiu dacă ţi-o activează la echipamentul SD dar poţi tu cumpăra separat pachetul HD care costă

Contractul se incheie pe minim 2 ani.as dori sa imi instalez eu singur echipamentul se poate?

ASiX88796
27-02-13, 17:39
Dacă cumperi echipamentul poţi face ce vrei cu el.
Dacă este in custodie, conform contractului, ei trebue să-l instaleze. Acuma depinde ce instalator vine la tine. Dacă vine unul plictisit, poate-ţi dă echipamentul şi pleacă. Chestia este că el trebuie să declare la Focus că a instalat echipamentul şi că merge, altfel nu va fi plătit.

paduraru
27-02-13, 19:30
In aia 70 de lei cat costa cartela v2 ai o luna de pachet total + inaca doua luni pachetul familia,acum depinde de instalator ca sa iti dea in custodie s-ar putea sa iti mai ceara inca cateva luni in avans si daca ei in custodie instalare este gratuita daca cumperi echipamentul instalarea se face contra cost.

alexph
02-03-13, 13:23
lamuritima si pe mine va rog, daca imi cumpar eu receptor si cu card pe care il incarc cu ce pachet vreau este obligatoriu sa reincarc lunar?sau cand vreau

startrek1
02-03-13, 15:34
poti reincarca cand vrei ,cu ce pachet vrei , atata timp cat un pachet este asociat cu pachetu de baza Familia (orice pachet+Familia)