PDA

View Full Version : De vinzare 2 placi Wireless Linksys WMP54G



prodigy
14-02-08, 10:42
90RON cu taxe de transport incluse, in tara, prin posta rumana.
http://csati.ro:8080/wmp54g_v4.jpg

allexx1968
20-02-08, 08:17
sunt din dej
daca mai ai placile
sun pe PCI?
as avea nevoie si de ceva placi asemanatoare pt laptop

Snow
20-02-08, 08:50
sunt din dej
daca mai ai placile
sun pe PCI?
as avea nevoie si de ceva placi asemanatoare pt laptop
ai placi wireless ptr laptop pe slot mini pci

outcast
20-02-08, 13:37
ai placi wireless ptr laptop pe slot mini pci
sunt si pe usb...

Snow
20-02-08, 13:43
sunt si pe usb...
stiu, dar m-ar interesa una pe slot

prodigy
22-02-08, 12:11
sunt din dej
daca mai ai placile
sun pe PCI?
as avea nevoie si de ceva placi asemanatoare pt laptop

Da, sunt pe PCI astea.
Dar am si un D-LINK cu chipset atheros (merge sa injectezi pachete, adica sa spargi WEP)pe PCMCIA la 100RON.
Dej nu e asa departe, su sunt la CJ.

prodigy
22-02-08, 12:13
ai placi wireless ptr laptop pe slot mini pci

Daca iti trebe, si ai rabdare sa iti aduc, vreo 2sapt, o sa fie si pe mini-pci. Tot cu chipsetruri atheros injection ready.

prodigy
22-02-08, 12:15
stiu, dar m-ar interesa una pe slot
alea pe usb , unele sunt pielea p@lii, una la mina, a doua chestie ca e naspha cind iese ceva din laptop, urasc si bluetooth pe usb, dar acolo nu am ce face:cool2: daca e sa fie wireless extern mai bine PCMCIA.

comerciantul
22-02-08, 12:33
alea pe usb , unele sunt pielea p@lii, una la mina, a doua chestie ca e naspha cind iese ceva din laptop, urasc si bluetooth pe usb, dar acolo nu am ce face:cool2: daca e sa fie wireless extern mai bine PCMCIA.

amice, daca nu te pricepi mai bine nu vorbi; cum adica alea pe usb nu-s bune, si alea pcmcia sunt mai bune? vrei sa spui ca alea pe usb nu capteaza semnalul de la router wifi bine, sau ce? si plus ca una pcmcia e mai scumpa, si acum mai nou tot mai putine laptopuri au pcmcia.

prodigy
22-02-08, 12:44
amice, daca nu te pricepi mai bine nu vorbi; cum adica alea pe usb nu-s bune, si alea pcmcia sunt mai bune? vrei sa spui ca alea pe usb nu capteaza semnalul de la router wifi bine, sau ce? si plus ca una pcmcia e mai scumpa, si acum mai nou tot mai putine laptopuri au pcmcia.
Ce sari in sus ca si un cocos? am scris UNELE, si daca ai zis deja ca "sunt mai scumpe" alea pe pcmcia si cele pe usb mai ieftine, trage si tu concluzia care sunt mai bune.
Apropo, ai vazut vreodata cum arata unu desfacut pe usb si unu pcmcia?
Pe usb alea care au cablu si conector pentru antena is bune, dar vezi ce pretz au....
si dupa aceea sa sari in sus.

comerciantul
22-02-08, 15:35
Ce sari in sus ca si un cocos? am scris UNELE, si daca ai zis deja ca "sunt mai scumpe" alea pe pcmcia si cele pe usb mai ieftine, trage si tu concluzia care sunt mai bune.
Apropo, ai vazut vreodata cum arata unu desfacut pe usb si unu pcmcia?
Pe usb alea care au cablu si conector pentru antena is bune, dar vezi ce pretz au....
si dupa aceea sa sari in sus.

alea pcmcia nu-s mai scumpe pentru ca-s mai bune, ci sunt mai scumpe ca-s un pic mai complicate de fabricat decat alea pe usb; iti spun sigur ca primesc aceleasi semnal la aceleasi cote; asa cum ai spus "unele", poate fi vorba atat de alea pe usb cat si despre cele pcmcia; si apropos, toate adaptoarele pcmcia sunt mai scumpe decat cele pe usb (sau aproape toate)
succes!

Snow
22-02-08, 16:35
Daca iti trebe, si ai rabdare sa iti aduc, vreo 2sapt, o sa fie si pe mini-pci. Tot cu chipsetruri atheros injection ready.
la ce pret le aduci?

prodigy
22-02-08, 16:51
la ce pret le aduci?

Acuma 100% nu pot sa iti dau pretz, dar un pret aproximativ maxim 120RON.
Ceva de genu:http://gbox.csati.ro:8080/atheros_108.JPG

yky
22-02-08, 20:15
Hello hello......, :) ma bag si eu in seama pe aici....
@prodigy (http://sateliti.org/member.php?u=2880) in caz ca te impiedici de vre-un adaptor cu chip atheros....vreau si eu unul....binenteles daca poti sa-mi spui si un pret macar orientativ inainte.
Problema mea e ca l-as vrea sa fie pe USB si sa aibe si mufa de antena (...sti tu dece...:D )
Eu am avut asaceva cu chip Ralink, care si ala stie ceva despre retele ,.....dar tocmai si-a dat obstescul sfarsit :comp: si m-a lasat cu ochii in soare.

prodigy
22-02-08, 20:27
Hello hello......, :) ma bag si eu in seama pe aici....
@prodigy (http://sateliti.org/member.php?u=2880) in caz ca te impiedici de vre-un adaptor cu chip atheros....vreau si eu unul....binenteles daca poti sa-mi spui si un pret macar orientativ inainte.
Problema mea e ca l-as vrea sa fie pe USB si sa aibe si mufa de antena (...sti tu dece...:D )
Eu am avut asaceva cu chip Ralink, care si ala stie ceva despre retele ,.....dar tocmai si-a dat obstescul sfarsit :comp: si m-a lasat cu ochii in soare.

Tin sa te anunt, ca din pacate chipurile atheros pe usb, nu sunt suportate pentru injection ...in schimb ce aveai tu ralink sunt suportate de program.
Daca ai laptop, iti recomand asta, e testat de mine :cheers: si asta am de vinzarehttp://gbox.csati.ro:8080/DWL-G650.JPG

yky
22-02-08, 21:44
Daca ai laptop, iti recomand asta, e testat de mine :cheers: si asta am de vinzare
Da am ...dar am nevoie de mufa de antena ....neaparat. Si cred ca asta nu are. Ca de avea ...eram omul tau.....Sau mai stii???? are si nu vad eu sau poate e vre-un model si cu antena externa.

prodigy
23-02-08, 08:12
Da am ...dar am nevoie de mufa de antena ....neaparat. Si cred ca asta nu are. Ca de avea ...eram omul tau.....Sau mai stii???? are si nu vad eu sau poate e vre-un model si cu antena externa.
Hum, pai asta nu are, s-ar putea pune, dar e riscant la 2,4ghz .... nu m-am gindit ca nu prinzi altfel semnalu numai cu "directionala" ... is scumpe alea pe USB + mufa de antena.