PDA

View Full Version : Dolce - Dreambox 7025



Trinity99
02-03-07, 14:30
Salut,

stie cineva daca merge Dolce pe Dream 7025?
Ma refer la cartela originala de Dolce !!
Am un abonament de la gigi da vreau sa ma scap de conserva.
Am citit ca din seria receiverului se poate socoti boxkey-ul si atunci merge.
Cine poate sa confirme?

Mersi

outcast
02-03-07, 15:47
nu esti prea clar in ceea ce vrei...daca am inteles bine si vrei sa-ti cumperi dolce si sa-l pui pe dream atunci arunca o privire pe asta:
NDSCam ver.0.0.0.3 is a CAM emulator for original NDS - Videoguard cards.
//
// NDSCam allows you to use your legal subscription card to see the channels// you have paid for and should not be used for any illegal purpose.
//
//
// Features:
// - Work with MDAPI based apps like AltDVB, MyTheatre, WatchTVPro, etc.
// - EMM Support (tested on Viasat only)
// - Buildin TT-Trick
// - Supports KS Driver
// - EMM and ECM logging

Trinity99
02-03-07, 15:52
Salut,

da ma-i inteles bine.
Am deocamdata abo la gigi pe conserva lor, care expira prin luna mai.
acum as vrea sa-mi fac abonament la dolce (am inteles ca au si calitate super) dar vreau sa folosesc cartela originala in dreambox (ptr. inregistrari pe hard si asa mai departe...)
intrebarea mea este daca merge cartela originala pe dream.

mersi

outcast
02-03-07, 16:07
ok...teoretic cu ce ti-am pus mai sus se poate..practic nu pot sa-ti confirm pentru ca nu am dream....astept pe 8000 sa apara..si eu vrea acelasi lucru la final,pt ca digi e jenant...

Trinity99
02-03-07, 16:11
si eu am tot vrut un DM 8000, tot astept de un an sa apara. Si inca tot nu e sigur cind va apare. asa ca mi-am luat un 7025 si pot sa zic ca sunt multumit de el. In plus ma gindesc ca e si mai ieftin ca 8000-ul.

mersi totusi, o s-a mai caut ...

outcast
02-03-07, 16:15
pentru mine trebuie sa fie high definition...anul asta digital plus va lansa un pachet de 20 de programe in hd...

Trinity99
02-03-07, 16:20
cred ca cind va aparea o sa ma mai gindesc si eu. am o plasma de 42 si diferenta e MAREEEEE..... :-))

outcast
02-03-07, 16:53
nu e mare e alta lume!!!!!eu vad pe lcd 40 vreo 4 posturi in high definition si nu ma mai satur .......