PDA

View Full Version : Radio pe gemini4.2.0



lucrad
12-02-08, 11:46
Cel mai simplu si usor descarcati dreamcast de pe serverul de gemini: buton albastru-->addons-->down gemini server-->plugins gemini-->dreamdvd.
Pt a va face propria lista de favorit :var/tuxbox/config/genrelist-->click dreapta-->edit-->adresa radioului
Aveti insa toate posturile de radio posibile si imposibile in lista + optiunea de a cauta .....
Spor la treaba!
:cheers:

bogdan_bz
12-02-08, 12:18
Multumesc frumos pt informatie, chiar ai reusit sa-mi citesti gandurile, eu tocmai ce cautam o modalitate de genul asta pe dream. O zi buna!
:band:

gelu_dh
12-02-08, 15:12
Cel mai simplu si usor descarcati dreamcast de pe serverul de gemini: buton albastru-->addons-->down gemini server-->plugins gemini-->dreamdvd.
Pt a va face propria lista de favorit :var/tuxbox/config/genrelist-->click dreapta-->edit-->adresa radioului
Aveti insa toate posturile de radio posibile si imposibile in lista + optiunea de a cauta .....
Spor la treaba!
:cheers:

E vorba de posturi de radio de pe satelit sau de pe net?

everst
12-02-08, 21:41
E vorba de posturi de radio de pe satelit sau de pe net?

dreamcastul pentru net....ii beton programul....

lucrad
12-02-08, 22:44
Pai nu gasesti muzica pe nici un post tv cum e pe www.chronixradio.com.....eu de ce am tot sapat sa vad ,sa caut ce si cum.
Oricum este muzica pe absolut toate gusturile..........
:cheers: :cheers:

gelu_dh
12-02-08, 22:45
dreamcastul pentru net....ii beton programul....
Pe imaginea pli merge pus? Sa inteleg ca acest program instalat in dream se poate auzi de pe net posturi de radio cu PC-ul inchis?

maximuss
12-02-08, 23:17
Ptr nabilo e cam nasol Dreamcast , are scris prea mic si tre sa bagi singur adresa de shoutcast si numai in mp3 .Dar are avantaj ca poti urmari pe tv si asculta radio de pe net.

everst
12-02-08, 23:59
Pe imaginea pli merge pus? Sa inteleg ca acest program instalat in dream se poate auzi de pe net posturi de radio cu PC-ul inchis?

eu numai pe GP l-am testat,nu mai are nici o legatura cu PC...direct de pe net ia dreamu ...toate genurile de muzica gasesti

gelu_dh
13-02-08, 11:14
Cel mai simplu si usor descarcati dreamcast de pe serverul de gemini: buton albastru-->addons-->down gemini server-->plugins gemini-->dreamdvd.
Pt a va face propria lista de favorit :var/tuxbox/config/genrelist-->click dreapta-->edit-->adresa radioului
Aveti insa toate posturile de radio posibile si imposibile in lista + optiunea de a cauta .....
Spor la treaba!
:cheers:

Pentru Gemini 4.00 nu gasesc optiunea genrelist si nu pot sa merg mai departe. Are cineva programul pe gemini 4.00?

gelu_dh
13-02-08, 12:26
dreamcastul pentru net....ii beton programul....

Am pus Gemini 4.2.0 ca sa incerc programul dreamnetcast si imi apare genrelist cu lista de radiouri, dar nu stiu cum pot asculta. Am dat pe radio si nu imi apare lista de radio. De unde se asculta? Este vreo alta optiune?

lucrad
13-02-08, 23:08
Gelu,aici poti edita in gemini 4.0.0 sau 4.2.0 raioul tau....var/tuxbox/config/genrelist ..........deskizi genrelist stergi de ex ce e scris la pct.1 si editezi radioul tau......eu asa am facut si-mi merge
Uite cum deskizi radio:
but albastru-->extras setup(ok)-->dreamnetcast/streamripper(ok)-->alegi ce vrei(ok)-->alegi ce vrei(ok)

spune-ne daca ai reusit.....spor la ascultat
:cheers:

gelu_dh
14-02-08, 08:50
Gelu,aici poti edita in gemini 4.0.0 sau 4.2.0 raioul tau....var/tuxbox/config/genrelist ..........deskizi genrelist stergi de ex ce e scris la pct.1 si editezi radioul tau......eu asa am facut si-mi merge
Uite cum deskizi radio:
but albastru-->extras setup(ok)-->dreamnetcast/streamripper(ok)-->alegi ce vrei(ok)-->alegi ce vrei(ok)

spune-ne daca ai reusit.....spor la ascultat
:cheers:
Da multumesc mult , am reusit .