PDA

View Full Version : RCS -RDS a lansat DIGI.ORIUNDE



tjd1971
29-06-12, 10:16
Dupa saptamini de asteptare RCS-RDS a lansat aplicatia android DIGI.ORIUNDE o aplicatiede tip VOIP similara cu VIBER.
Digi Oriunde iti permite sa efectuezi apeluri VoIP (voice over IP) GRATUIT sau la tarifele de care beneficiezi in prezent in abonamentul tau de telefonie Digi Mobil.
Daca vrei sa vorbesti oricand si de oriunde GRATUIT cu cineva – si nu esti client Digi Mobil – trebuie ca tu si partenerul tau de discutie sa descarcati Digi Oriunde pe telefoanele voastre mobile. Digi Oriunde este compatibil cu sistemele de operare Android de tip 2.x si 4.x.
Daca esti client Digi Mobil, poti sa vorbesti cu oricine doresti, fara restrictie, la tarifele de care beneficiezi in abonamentul tau de telefonie mobila.
• Vorbesti nelimitat in retea, catre fix si catre mobil, in Romania, in afara tarii, din afara tarii in Romania si invers.
• Vorbesti la cele mai mici tarife din piata, catre retelele de telefonie fixa si mobila din Romania si din afara ei.
• Cand te afli in roaming, daca utilizezi Digi Oriunde, platesti convorbirile ca si cum te-ai afla in Romania; deci beneficiezi in roaming de tarifele nationale!
• Daca nu ai acoperire Digi Mobil intr-o anumita zona, poti utiliza Digi Oriunde: te conectezi cu telefonul la orice retea IP disponibila si initiezi apeluri oriunde in lume.
• Cand initiezi apelurile, cel apelat poate vizualiza numarul tau de telefon.http://https://play.google.com/store/apps/details?id=ro.rcsrds.digioriunde&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInJvL

Sunt_Oltean74
29-06-12, 23:58
Testata aplicatia este ok ,se poate suna cu aplicatia pe telefonia mobila digi Italia ,Spania,Romania gratuit fara limita de minute

lao
30-06-12, 00:02
Pai nu se intelege exact. E la fel ca viber? Exact la fel? Trebuie sa aiba si celalt aplicatia instalata?

Sunt_Oltean74
30-06-12, 00:11
Eu am instalat aplicatia pe telefonul meu si am sunat pe un telefon mobil digi italia care nu are aplicatia instalata si este ok si fara costuri
http://economie.hotnews.ro/stiri-telecom-12646132-exclusiv-rcsrds-lansat-serviciul-voce-prin-internet-voip-digi-oriunde-care-este-disponibil-momentan-doar-abonatilor-proprii-telefonie-mobila.htm

sizan
30-06-12, 02:09
planurile tarifare cand apelezi de pe "oriunde" sunt aceleasi ca si de pe mobil. cu alte cuvinte daca suni de pe mobil cu costuri 0 in italia atunci la fel e si pe "oriunde". singurul lucru la care vad ca mi-ar folosi "oriunde" asta, e ca atunci cand sunt in viena de exemplu in concediu, si nu vreau sa sun din roaming, ma leg de wi-fi-ul din hotel si sun acasa "moca".

Sunt_Oltean74
30-06-12, 09:04
•"Abonatii Digi Mobil pot utiliza aplicatia si pot suna catre orice destinatie, platind tarifele din cadrul abonamentului lor de telefonie, de baza. In toate abonamentele de telefonie mobila, convorbirile catre retelele noastre (fixa si mobila) sunt gratuite, nelimitat"

Mai exact, tarifele sunt urmatoarele:

•daca suna in retea, catre Digi Mobil sau Digi Tel, oriunde in lume (Romania, Spania, Italia), vorbeste gratuit si nelimitat
•daca suna catre retelele mobile din Romania - plateste 3,72 eurocenti/minut sau 6,2 eurocenti/minut
•daca suna catre retelele fixe din Romania - plateste 1,24 eurocenti/minut
•daca suna catre retelele fixe si mobile din UE - plateste tarifele pe care le-ar plati in cazul in care ar suna din Romania catre aceste destinatii

armandino
30-06-12, 15:46
planurile tarifare cand apelezi de pe "oriunde" sunt aceleasi ca si de pe mobil. cu alte cuvinte daca suni de pe mobil cu costuri 0 in italia atunci la fel e si pe "oriunde". singurul lucru la care vad ca mi-ar folosi "oriunde" asta, e ca atunci cand sunt in viena de exemplu in concediu, si nu vreau sa sun din roaming, ma leg de wi-fi-ul din hotel si sun acasa "moca".

perfect corect ! poti suna de oriunde ai access la net , cu numarul tau de telefon digi !

rumunac
13-07-12, 23:47
incercat aplicatia pe un samsung s2 si apare doar "conectare esuata",pe samsung s3 aplicatia functioneaza ok