PDA

View Full Version : lipsa semnal la unele canale pe 13 est



TOTY
11-12-11, 23:13
buna! am un dream 500,clona,pe langa un cuberevo ,la dream da un timp am observat ca la unele canale am semnal de 90% si la majoritatea am
semnal de 63% ceea ce inseamna dupa cum bine stiti ca nu e semnal.Cum e posibil pe acelasi satelit sa aiba semnal 30 % din programe si 70 % nu?
Am facut nenumarate scanari la transponder si la sateliti dar nimic.Aveti vreao idee ce trebuie facut? Va multumesc pt ajutor

laleauaneagra
11-12-11, 23:26
cred ca cel mai bine ar trebui sa ne dai si niste exemple din acele programe(transponderi)si sa ne spui si locatia ta dar in mare cam asa ar fi,antena dereglata sau nereglata bine daca este asa din start,problema tuner dm sau problema lnb si nu in ultimu rand si verificarea cablului nu ar strica

no acuma vezi si tu cum le iei:)

baga si un xml sateliti nou,mai sti desi nu cred,nu uita sa dai reboot

TOTY
11-12-11, 23:29
chiar acum am bagat un xml,ma gandeam ca ar putea fi problema asta...ma subestimezi aici :) acum trebuie sa-i dau un reboot.Ceea ce tine de cablu si de antena nu poate fi pt ca pe cuberevo am semnal foarte bun.Acum o sa incerc cu xml si am sa vad dupa aia
Mersi mult

laleauaneagra
12-12-11, 13:54
nu te subestimez nici pe tine nici pe altii insa de cand sant prin acest hobby i ramane uimit cate sant pe acilea:)

un mic ex...altii nici dupa 5 ani nu stiu sa puna un emu manual,vezi perioada de cand au incetat vreo cateva team uri de a avea sectiunea CAM in addons

pin70
12-12-11, 19:45
cred ca tunerul de la dm e problema