PDA

View Full Version : Antena 2 lipsa



IonutNFS
06-12-11, 12:33
Antena 2 nu mai figureaza in grila de programe Digi,au introdus Rtv.S-ar putea reintroduce daca abonatii ar opta pentru el,numai vorbim de cinestaruri.

zmeura
06-12-11, 12:40
Urmeaza reportaje negative pe Antena 3.:D
Un post neimportant,doar ca am auzit ca au bagat Doctor House,ceea ce putea fi o chestie buna.Dar cam atat.
Astia pregatesc ceva,sigur.Pe langa razboiul cu felix.

dic_star79
06-12-11, 19:55
Deci propun sa se scoata asa : OTV, DDTV, TVR INFO, TVR 3, Taraf, Trinitas, TVRM, Hora TV, Euforia, si mai sunt cateva....O sa sun sa le propun sa mai scoata ca si asa nu se uita nimeni la ele..sau poate se mai uita, mai ales la OTV :cool2:

delta2k2
06-12-11, 23:11
La Hora TV ştiu că se uită nişte pensionari cumsecade. Din ce spuneau respectivii, acolo e doar muzică populară. Fără manele

startrek1
07-12-11, 10:25
pentru a-si imbogati grila toate DTH-urile au bagat la gramada programe cu un continut mediocru - ce mai conteaza calitatea cand important e numaru - din pacate cam asta e si publicu tinta
Audiente de Toamna (http://www.paginademedia.ro/2011/10/audiente-de-toamna-pro-tv-antena-si-kanal-d-sunt-seara-in-top-coboara-stirile/)

lao
07-12-11, 11:47
E simplu sa acuzi. Parerea mea, nu aplicat la A2, in general vorbind, este ca ne dau ce vrem. Deci noi suntem de vina, consumatorii!
Sunt convins ca din cei ce au acces la ambele, HBO si OTV, considerabil mai mult timp se uita pe OTV. Nu condamn pe nimeni, indiferent de gustul fiecaruia, dar sa intelegem ca in economia de piata se livreaza ce se cere. Si toti o fac la fel.
De exemplu, ziar de sport, gsp.ro, link si articol:

Ca să nu moară de foame, la nouă ani fac sex pe 1 $
Ce are de-a face cu sportul?
Mi-as dori sa pot sa-l scuip in fata in public pe cel responsabil de introducerea aberatiei in ziar de sport!
Totusi , atata timp cat se da click-uri pe asemenea articole, ele nu o sa dispara, pentru ca se vede numarul de accesari si daca e cerere atunci hai sa le mai dam si altele la fel!

zmeura
07-12-11, 13:49
Staaai ca am uitat,ma uitam la Familia Bundy si cateodata la Saturday Night Live vinerea seara.

startrek1
07-12-11, 14:40
da Antena 2 nu a putut sa o treaca Felix la must carry?
ps.Topul staţiilor TV in vederea aplicării principiului “must carry” (http://www.cna.ro/Topul-sta-iilor-TV.html) gasim MYNELE TV OTV DDTV TARAF TV programe moralizatoare culturale pline de invataminte - o adevarata excitare intelectuala...

rock5
07-12-11, 17:39
Se discuta mult ca se simte ceva portocaliu la mijloc, parerea mea si a multora cu care am vb, daca ar fi dupa BASE ar scoate antena 3! Acuma am doua realitati! La antena 2 nu ma uitam decat la morar cand avea invitat pe vre-un folkist! ATAT!
Dar totusi de ce nu se scot o gramada de aberatii gen OTV, TARAF, DDTV, 10, B1 TV, DUNA TV, ATV, TVR INFO (care e pe banii mei si al ROMANILOR portocaliu ca platesc taxa) si alte programe de umplutura

PS. pentru mine programe de umplutura sunt si ant 1, prima, national TV, b1, 10, kanal D, etno TV,
singurul post la care ma uit zilnic e ant 3, ......dar si ei au luat-o pe aratura , in rest programe de dincolo BABY! Chiar si Hustler!
:clap:

zmeura
07-12-11, 18:14
Aveau "Service ..." la dispozitie.
Nu trebuie sa fim aberanti,nu mai treceti la "sa fie scoase" programe din must carry cum sunt OTV,TVR Info,Taraf,etc.Legea e lege si asta e.Nu va plac programele le puteti sterge din lista.
Daca ne uitam totusi la 10TV nu inteleg de ce il mai tin.Inafara unei eventuale introduceri a DigiNews chiar nu inteleg cum RCS isi pune singura piedici cateodata.

horatyu
07-12-11, 19:37
eliminarea ANTENA 2 din grila digi face parte din lupta RCS cu trustul lui Voiculescu , insa de pe cablu RCS din SIBIU au disparut acum 2-3 saptamani( cand au scos si antena 2 ) si programele discovery ( a ramas doar discovery channel ) si s-au introdus doua canele de pescuit unguresti , ceea ce arata inceputul crizei la DIGI-rcs daca nu mai exista la un asa gigant bani pentru canalele documentare de la discovery

mar1us
07-12-11, 20:08
da Antena 2 nu a putut sa o treaca Felix la must carry?
ps.Topul staţiilor TV in vederea aplicării principiului “must carry” (http://www.cna.ro/Topul-sta-iilor-TV.html) gasim MYNELE TV OTV DDTV TARAF TV programe moralizatoare culturale pline de invataminte - o adevarata excitare intelectuala...

O mai incercat el la must carry si cu GSP -ul și tot a reușit ...

zappa
08-12-11, 07:07
Nu inteleg de ce va lamentati atata. Parca ar fi forum de agricultori si nu de pasionati ai satelitilor. Antena 2 e FTA la 16 est. Vrei sa-l vezi, mai montezi un lnb. Sa faca digi ce vrea. Probabil vor ramane cu propriile canale si restul de umplutura. Ce va trebuie discovery si viasat?

zmeura
08-12-11, 08:37
Nu imi incape LNB intre 13 si 19,nu se lamenteaza nimeni.Motor nu pun ca moare iarna,bani de toroidala nu am.:)
In plus le platesc abonament si vad cum scot Sport1,Antena2,GSP,etc.Cardul meu fara DigiSport sau Digifilm ar fi bun de raschietat parbrizul,ca tot a venit iarna.Calitatea programelor este sub Focus sau Dolce,acum ca practic Akta a sucombat au ramas ei pe ultimul loc la calitate.Altii baga programe SD noi si HD iar ei ne baga al cincelea program de stiri,tin 10TV in reluare de 1 an si multe service-uri goale.

PS:Inca raman uimit cum reuseste o firma privata sa isi sape singura groapa,sa nu ai ani de zile receptoare in casierii,sa bagi bani intr-un post TV fara rost,sa platesti pentru TP-uri pe sat si sa lasi Service-uri goale ani de zile,sa scoti programe doar ca sa te lupti cu felix motanul,etc.

zappa
08-12-11, 10:09
Pune lnb-uri cu cap subtire. E pacat sa nu receptionezi si 16 est.
Antenele au datorii la rcs si prin aceasta manevra incearca sa isi recupereze macar o parte din bani.

Daca nu va convine digi luati-va dolce. Digi are avantajul de a avea cateva canale care nu se regasesc la concurenta: digifilm, digisport si cireasa de pe tort (singurul canal HD) number one.

zmeura
08-12-11, 10:13
Lasa ca vad de pe Focus.LNB-uri am doar ca suportul antenei pentru LNB-ul central are plasticul gros,trebuie modefecat.
Altfel eu plang ca scade nr de programe si nu vin cu nimic nou si bun.Femeia de serviciu ce mai face treaba la ei,cateodata.:)

PS:Au sucombat si Cinestarurile,nu din vina lor,dar minus cu minus cica se aduna.Nici alea nu erau cine stie ce,dar era ceva acolo.

dic_star79
08-12-11, 10:48
Sa vedeti cand o sa vina cu HD, deja miroase a HD...

lao
08-12-11, 10:54
Cu ce receptor ai reusit sa mirosi hasdeu?:D
Ne da hasdeu pe boxurile astea vechi?

dic_star79
08-12-11, 11:04
Am mirosit cu receptoarele HD care le au puse la bataie pentru concurs.

sandel
08-12-11, 14:00
inclin sa cred ca alea sunt receptoare de cablu

dic_star79
08-12-11, 16:02
Ce, am zis eu ca sunt de satelit ?

zmeura
08-12-11, 16:06
Da.:)

horatyu
08-12-11, 22:16
e CRIZA mare la digi incepe sa mearga in jos

daca scot programe de calitate cum sunt cele documentare de la discovery si baga pescuit si vanatoare e clar ca nu mai au bani

au cumparat cu nemiluita tot felul de licente de transmisie ba la automobilism , ba la motociclism sau fotbal din Spania, Italia ..etc si acum au ajuns la fundul sacului ca nu le-a iesit cum s-au gandit ei ca se vor umple de clienti noi daca o sa investeasca atat:lol:

RCS-RDS au facut precum nemtii in al doilea razboi mondial( au deschis fronturi de batalie in multe locuri ) : s-au intitns pe toate planurile( net-cablu-satelit) , in loc sa le ia pe rand si sa le "cucereasca"

cred ca primul sacrificat o sa fie satelitul ...si o sa se centreze doar pe cablu si net , plus pasul deja inceput de reducerea cheluielilor===> vezi boom tv care a inceput prin scoaterea Eurosport 1 si 2 cand nu mai aveau cum sa plateasca , cred ca la fel a fost si la digi....cu acele canale de la discovery

stargate
08-12-11, 22:35
Unde au scos canalele Discovery ? ca eu acum verificai si sunt si pe satelit si pe cablu ( analogic si digital Ploiesti ) .

marse212
08-12-11, 22:50
http://img696.imageshack.us/img696/745/241nb.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/696/241nb.jpg/)

zappa
09-12-11, 06:46
Scot canale ca sa dea premii la abonati. Nu vedeti ca tot ce face rcs-ul face doar ptr. abonati? Cine a castigat la tombola sa ridice mana sus.
Ce operator mai da asa premii?

dic_star79
09-12-11, 09:28
Eu am caştigat un transponder, ala cu "service 1-13 !

---------- Post added at 10:28 ---------- Previous post was at 08:37 ----------

Stire pe Antena 3 cu privire la scoaterea din grila a Antenei 2, si ca CNA si ANPC nu sau autosesizat , in rest bla bla bla.

startrek1
09-12-11, 10:18
Atata timp cat Antena 2 nu este canal "must carry" poate sa urle cat or vrea - nu au ce sa le faca!

zmeura
09-12-11, 10:31
Interesant cum de nu se ating de trustul Pro,transmit fara probleme Sport.ro care nu e cu nimic mai bun decat GSP,transmit (fara rost) ProTv International dar ... o fi de la faptul ca Sarbu nu are treaba cu unii-altii? :)

Totusi,digi in data de 10 nu scapa de 10TV ?Asa,ca sa sarbatoreasca 1 an de la infiintare,astept un "service 1-10",ca pretentii la un alt program (normal) nu am.

lao
09-12-11, 10:51
Problema e intotdeauna mai complicata decat pare la prima vedere. Chiar daca excludem factorul politic. O informatie obiectiva nu putem obtine decat din interior, deci care e situatia reala nu prea cunoastem. De ce au fost scoase cinestarurile? Poate au crescut pretul, si jiji nu a fost de acord, tinand cont ca ei au avut mereu tarif mic si continutul cinestarurilor a scazut continuu, calitativ vorbesc. Asa si cu A2, banditii astia au clauze, pun pumnul in gura, modifica preturile dupa bunul plac! Mai multe nu spun, dar stiu despre ce vorbesc.
Nu am vreo inclinatie anume, optiunea mea e sa existe cat mai multe canale, indiferent daca ma intereseaza sau nu o mare parte din ele.

startrek1
09-12-11, 10:53
ProTv & company nu au fortat pe nimeni sa le redistribuie programele fata de Felix care au conditionat retrasmisia Antenelor.
Iar Sport.ro este peste GSP

zmeura
09-12-11, 12:57
Startrek mai cauta,ai sa vezi ca de fapt trustul Pro a inventat redistribuirea la pachet.:)
In rest ca e mai complicata e foarte posibil,doar ca felix s-a folosit de lege in cazul GSP si RCS pur si simplu face ceva pe lege.De aici nu poti trage decat concluzia ca isi permit sa incalce legea.Chiar si amendati asa de ochii lumii ei tot nu au introdus canalul si nici nu o vor face.Scuza ca e post concurent tot nu tine,legea ar trebui sa fie lege.Dupa cum spuneam si Sport.ro e post concurent dar in cazul acestuia nu au facut nimic,deci ...
Eu chiar mi-as dori sa scoata ProTv International,e un post care nu are nici un sens sa ocupe loc degeaba.Pe langa asta daca ar mai elimina 10TV,Hora,NeptunTv,RTV Severin,TVRM si VTV si service-urile ar fi un TP eliberat,plus ce s-a mai eliberat prin desfintarea Cinestar.Apoi sa urce 3 programe HD pe acel TP plus ce se mai gaseste pe 1W si pun de un pachet nou cu venituri noi fara sa mai inchirieze nimic.E un calcul simplu.

horatyu
09-12-11, 13:10
Unde au scos canalele Discovery ? ca eu acum verificai si sunt si pe satelit si pe cablu ( analogic si digital Ploiesti ) .

in Sibiu pe cablu RCS nu mai sunt canalele discovery , decat discovery channel a ramas de vreo 3 saptamani

stargate
09-12-11, 15:10
Poate pe analogic sau poate in lipsa de clienti au scos pachetul

startrek1
09-12-11, 18:33
A inceput atacu - Observator ora 16 (http://observator.a1.ro/monden/RCS-RDS-revine-si-comite-o-noua-ilegalitate_50543.html#)

gauloises
10-12-11, 17:50
Cristi Brancu "s-a taiat o halca foarte mare","antena2 este acolo,antena2 nu cedeaza".faaassssssss...sustin un alt user care zice ca ar mai trebui sa dispara cateva posturi.

marsel90
10-12-11, 23:13
Sunt de acord sa scoate si Antena3 :clap:

costi4u
11-12-11, 00:05
Cum ar fi sa scoata si antea 1 ... cum s-a intamplat o data la focus de au lasat abonament moka 15 zile

zmeura
11-12-11, 09:45
Eu zic sa va lase program 2 ore,pe TVR1.Ba nu,sa il scoata si pe ala.:D

dic_star79
11-12-11, 10:21
Cum ar fi sa nu mai avem nici un canal de televiziune si sa revenim la receptia canalelor de la vecini cum era pana in 89 ?

zmeura
11-12-11, 10:58
Cui nu ii plac anumite programe le poate sterge din lista,cine vrea un program si nu e in oferta DTH-ului nu il poate adauga din butonul albastru al conservei.Eu am incercat sa adaug ProTvHD dar nu mi-a iesit.:)

val2032
16-12-11, 00:51
Un cadou pentru Antena 2 de la CNA: MUST CARRY (http://www.antena3.ro/life-show/media/antena2-post-must-carry-vezi-ce-zic-telespectatorii-despre-abuzul-rcs-rds-148044.html) . Nasol pentru RCS-RDS. Sa vezi acum tipete pe aia cu RTV !!!

lao
16-12-11, 08:33
E cadou pentru noi toti, sub o forma sau alta. Si indiferent de provider, nu-l mai platim. Sa nu ziceti ca o sa-l scada din abonament, ca nu asta am vrut sa spun.

startrek1
16-12-11, 09:40
inseamna ca tot pachetu TV nu mai fi conditionat pe bani - esti obligat sa-l retrasmiti fie ca vrei fie ca nu (au bagat si Euforia la must carry ).
sa miscat repede CNA (http://www.cna.ro/Topul-sta-iilor-TV.html) - au modificat deja grila iar RTV nu e in lista :cool2:
ps. un cadou frumos pt. JijiTv de sarbatori... amenda de 100.000 (http://www.jurnalul.ro/media/amenda-record-de-100-000-de-lei-pentru-rcs-rds-pentru-scoaterea-din-grila-a-televiziunii-west-tv-599161.htm) ... Antena2 trecuta la obligavitate ... cu o amenda ii rezolva si cu GSP

zmeura
16-12-11, 15:06
Pentru GSP au luat deja 100 de milioane si nu ii intereseaza,o sa ia si pentru Antena 2 ca bani au.

dic_star79
16-12-11, 16:33
Au luat 100 pt postul regional West Tv(cred ca asa se numeste), ca l.au scos din grila in vestul tari.

zmeura
16-12-11, 18:59
http://www.adevarul.ro/financiar/media/RCS-RDS-taxata_pentru_ca_refuza_sa_transmita_GSP_TV_0_570543478.html
10.000 i-am transformat in 100 milioane.Pentru West Tv au deci 1 miliard,nici nu am fost atent,asta da amenda.

roderttam
16-12-11, 21:16
Pana la urma nu ajung transponderii pt cate canale o sa fie la 'must carry' apoi CNA o sa ...inchirieze tp-uri ca nu se face profit din must carry.Pana atunci propun ca rds sa urce canale HD pe satelit apoi sa se transforme in HD Only inclusiv pe cablu.Cine e pentru?:)

zmeura
16-12-11, 21:43
Lista cu must carry e fixa ca numar,sa scoata ce nu e in top si se acopera legal.

aliosatvd
17-12-11, 03:14
Astia indiferent cite amenzi primesc ii doare fix in pix , eu cred ca si amenzile sunt la misto ca nu le platesc ca daca se luau masuri drastice se conformau si cu Gsp, Antena 2, National 24 Plus, West TV, etc............. in curind o sa fie vai de ei si sa fie invers ca UPC sa incerce sa inghita RDS, macar la partea de satelit.