PDA

View Full Version : care va pricepeti la un PSP



soarece
06-11-11, 18:08
pley station portabil,defecte :imi indica tot,in meniul lui, dar nu imi mai recunoaste sd cu jocuri:blush:...e disperat sorecelu al mic, am schimbat si alt sd si tot degeaba:blush: poate gasesc vre-o solutie la voi uite asa arata http://pcaradpoze.blogspot.com/2011/06/psp.html

LaCobra
06-11-11, 18:46
daca nu citeste nici o memory stick, e posibil sa fie pinii care fac contact, o solutie ar fi sa lipesti scotch pe partea unde sunt literele asa ajuta la un mai bun contact, altul ar fi sa incerci sa indrepti pinii (in cazul ca sunt indoiti), daca nu citeste nici un card e o problema de contact sau in cel mai rau caz si in fuctie de cat a fost folosit sa fie lectorul stricat! (in cazul asta e mai complicat).
incearca si ne spui!
Toate bune!

soarece
06-11-11, 19:03
l-am desfacut deja ., deja ma uit cu mare atentie la contacte si ce mai are sa vedem daca gasesc ceva .ori ce informatie este bine venita ....multumesc anticipat:blush: si totusi am avut in el bagat un card care imi zicea ca este corupt,acum depinde ma gindesc sa introduc in el cablu de date ,sa incerc sa-i prescriu din nou imaginea etc sa vedem ce rezultate da

horatyu
07-11-11, 08:25
prima data foloseste si alte memorii
poate nu e bun cardul tau nu aparatul

daca aparatul soricelului a luat vreo 2-3 trante posibil sa se fi dezlipit ceva pe la el

nu mai e in garantie?

daca iti bagi tu nasucul in el probabil il strici iremediabil :D

zappa
07-11-11, 08:42
Soarecele e profesor la facultatea de electronica in timpul liber. Doarme cu letconul in brate si cu mana pe multimetru. Stie ce face. Eu as incerca o reinstalare inainte de a pune mana pe ciocan.

bigbear
09-11-11, 13:52
Salut,
Firmware-ul se actualizeaza doar via UMD sau MS (nu SD cum ai zis :)), mufa USB e folosita la transferul de date pe card-ul din PSP, asta daca al tau e varianta din poza (PSP-1004 - daca e luat din Europa)
Daca mergea cu jocuri de pe card inseamna ca era modat, este posibil ca cel mic sa fi facut un update (sau downgrade) de firmware, pe fiecare UMD exista un update de firmware, versiunea care exista la momentul producerii jocului care e pe UMD.
Daca a facut asta modarea sa dus si acum nu mai vezi jocurile de pe card. Ar trebui sa vezi cardul in System si sa il poti formata.
Astfel vei vedea pozele, muzica de pe card.
Ca info versiunile mai vechi de firmware nu citeau cardurile mari.
Pentru al moda la loc ai nevoie de o baterie Pandora si un MS care sa contina fisierul de update cu imaginea Modata, exista si alte cai dar asta e cea mai buna.
Ce scrie in system la versiunea de soft?
In general nu se prea strica cititorul de carduri din PSP, boala lor este ecranul si butoanele.
Nu stiu daca pomul in care stai e langa pomul in care stau eu, ca am si pandora si MS cu imagine

dan2000
09-11-11, 15:11
mai repede a schimbat frecventa sau cine stie ce in menu-ul mod.

soarece
09-11-11, 18:30
fi atent la intrebarile postate de soarec, deci intrebarea era ....{{{{{nu imi mai citeste sd cu jocuri,}}}}} daca nu stii, si nu deti detalii despre acest model ,abtinete te rog ..... de cumparat, l-am cumparat din italia:blush:iar despre actualizare,ma pricep cit de cit ,nu sint chiar asa afon

delta2k2
09-11-11, 19:07
michimauz, omul a vrut sa te ajute , nu e cazul sa te aprinzi

LaCobra
10-11-11, 07:53
...pana la urma ai reusit sa rezolvi ceva?

bigbear
10-11-11, 11:44
:( no comment

soarece
10-11-11, 17:08
de fapt un mic inpuls vream,in rest ori ce idee la mine e valabila ....:comp:iar un produs la mine defectat ,va intra direct in casatie :comp: inseamna ca i s-au terminat zilele.si totusi il fac :comp:am un baros de 70 kg:bangin:

dMd
10-11-11, 17:28
Ar fi culmea si stiu ca nu-ti sta in caracter sa te superi pe cei ce vor sa te ajute.
Un mic impuls ar fi asta: " Meserias este cel ce strica putin, nu cel ce repara mult "
...sper ca nu te dai batut chiar daca ai apelat la baros, abitioneaza-te ca numai asa prinzi experienta si doar nu o sa lasi soriceii in prag de sarbatori fara "jucarii".;)

bigbear
11-11-11, 09:55
l-ai montat la loc? ce soft are in el, CFW ori ba?