PDA

View Full Version : Garantie in strainitate



tutri
29-10-11, 15:48
Am un LG Optimus 7 primit pe asigurare de la un operator din RO pe care vreau sa il vand in EU. Terminalul este nou nout, cu garantie inca 23 luni.
Este garantia LG valabila in EU sau numai in RO? In cazul unor probleme terminalul trebuie trimis in RO sau se poate rezolva si in alta tara?
Cei de la LG par sa fie cam dezinteresati si nu au chef sa raspunda la astfel de intrebari.

mar1us
29-10-11, 16:49
Romania fiind membra UE normal ar trebui sa fie,incearca si suna la LG in Germania nu in Romania ei nu au asemenea interese

tutri
29-10-11, 18:19
Parca simteam:

Stimate Domn,
LG Romania nu acorda garantie internationala pentru produse.


Va dorim o zi buna

Serv. Relatii cu Clientii LG Romania

Nu prea cred sa fie asa cum zic ei. Cred ca nu au avut chef sa imi raspunda sau nu vor sa se complice. Urmeaza sa ii sun saptamana viitoare.

mar1us
31-10-11, 04:16
Nu te impiedica de un singur "pion" care deabea raspunde la un mail sau la telefon,mergi mai sus incearca sa vorbesti cu seful lui sau chiar seful lu' seful lui,poate o scoti la capat,de la LG Germania nu cred ca iti da vre-un raspuns,din moment ce nu ai cumparat de la ei dar eu in locul tau as incerca totusi.
Succes !

tutri
09-11-11, 12:48
Dupa un chat prietenos cu cei de la LG Germania, sunt foarte calm. Garantia LG nu este acoperita in strainatate, doar la notebookuri. Nici macar nu au posibilitatea, in sistem, sa deschida un "service order" pentru astfel de probleme.
Clar, trebuie sa il vand in RO cand voi ajunge pe acasa. Pana atunci sta in cutie la naftalina.

mar1us
09-11-11, 16:25
Macar ai incercat si te simiti inpacat ca ceea ce ti-au zis ei e adevarat