PDA

View Full Version : Subtitrare DIGI



don Pedro
26-01-08, 01:18
Am un Optibox pe care mergeau pana ieri subtitrarile pe toate canalele care vin pe pid-uri.In seara asta doar HBO Comedy si Cinemax mai au subtitrare.
Stie cineva ce se intampla? Sau e la mine vreo problema?

Multumesc

pacala68
26-01-08, 02:55
merg si acum
-> audio -> no subtitles -> sageata dreapta -> Romanian -> OK
Dupa ce comuti pe un canal cu acest tip de subtitrare sa ai rabdare pina apare ( 2 -- 5 sec ) si apoi zapp :D

don Pedro
26-01-08, 08:51
merg si acum
-> audio -> no subtitles -> sageata dreapta -> Romanian -> OK
Dupa ce comuti pe un canal cu acest tip de subtitrare sa ai rabdare pina apare ( 2 -- 5 sec ) si apoi zapp :D

Pai le-am facut asa odata, nu se salveaza?
Cand am apasat butonul de audio la no subtitles era selectat romanian la toate canalele de care ziceam mai sus. Deci care ar fi explicatia? Le-am selectat odata , dar acum nu mai merg.O fi din alte setari ?
S-a rezolvat,am dat restart enigma si acum merge,care o fi fost problema nu stiu.Sa speram ca nu vor mai fi probleme.

dMd
26-01-08, 15:07
....
-> audio -> no subtitles -> sageata dreapta -> Romanian -> OK
Dupa ce comuti pe un canal cu acest tip de subtitrare sa ai rabdare pina apare ( 2 -- 5 sec ) si apoi zapp :D

Scuze pt nepricepere...am urmat pasii descrisi "-> audio -> no subtitles -> sageata dreapta -> Romanian -> OK" dupa ce apare subtitrarea, ce mai trebuie facut pt ca salvarile sa ramana si la comutarea pe alte canale sau la revenirea pe canalul respectiv ? ( nu stiu la ce se refera zapp)
Multumesc anticipat si inca odata sa-mi fie iertata nepriceperea.

pacala68
26-01-08, 19:05
...... dupa ce apare subtitrarea, ce mai trebuie facut pt ca salvarile sa ramana si la comutarea pe alte canale sau la revenirea pe canalul respectiv ? ....
zapp ( ing ) printre canale :D
Dupa ce activezi subtitrarea pe canalele dorite , comuti pe canalul pe care vrei sa-l selectezi automat la punerea sub tensiune a boxului si din -> meniu -> shutdown -> reboot now ;
Daca ai geminii 4.2 pot sa apara blocaje la reboot ( scoti din priza atunci )
Daca intzepeneste subtitrarea -> meniu -> shutdown -> restart enigma

Einstein
26-01-08, 19:08
Scuze pt nepricepere...am urmat pasii descrisi "-> audio -> no subtitles -> sageata dreapta -> Romanian -> OK" dupa ce apare subtitrarea, ce mai trebuie facut pt ca salvarile sa ramana si la comutarea pe alte canale sau la revenirea pe canalul respectiv ? ( nu stiu la ce se refera zapp)
Multumesc anticipat si inca odata sa-mi fie iertata nepriceperea.
Setarile raman doar daca ai ultima imagine 4.2
La celelalte imagini trebuie sa refaci pasii...

dMd
26-01-08, 20:36
Va multumesc tuturor pt ajutor ! Pana acum am mers pe Nabilo0.8 cu gSub 1.08 si nu am avut probleme, dar am vrut sa incerc si varianta asta.

cosmin
15-02-08, 18:12
sal

am si eu un mvision s4 dar nu am subtitrare la digi film axn si altele ce se poate face?
va multumesc

outcast
15-02-08, 21:23
pentru mvision,cred ca nimic....