PDA

View Full Version : Stire BOOMBA!!



-minus
25-01-08, 08:21
15 milioane de euro pe an este suma oferita de Boom pentru drepturile TV ale Ligii I. 50 de milioane de euro! Aceasta este suma pe care Dumitru Dragomir o avansa pentru achziţionarea drepturilor TV ale meciurile din campionatul intern. Boom TV a făcut o ofertă de 45 de milioane de euro pentru 3 ani de Liga I, dar şeful LPF se ţine tare: vrea acum 21 de milioane de euro pe an. Surse autorizate susţin insă că se va mulţumi cu 15 milioane pe sezon. Cum legislaţia predeve că o televiziune nu poate deţine monopolul asupra meciurilor din intrecerea internă, se pare că cei de la Boom vor păstra pachetele de opţiuni care le convin, urmind să vindă mai departe restul pachetelor. Contractul se va semna la finalul lunii aprilie, in timp ce pe 28 februarie se va intocmi caietul de sarcini.
Preluaţi de Sky?
Oferta Boom pare a fi doar inceputul unei mişcări ample pe piaţa media. O variantă vehiculată ar fi aceea că grupul media Sky, condus de Rupert Murdoch, ar dori cumpărarea Boom şi difuzarea meciurilor in sistem pay-tv sau pay-per-view. Condiţia pusă de Sky este ca aceştia să atingă mai intii 300.000 de abonaţi. Cum in prezent numărul abonaţilor unici Boom este de 106.000, difuzarea celor mai importante partide din Liga I este modul garantat in care cifra cerută de Sky ar putea fi atinsă in timp record. Acesta va fi primul sezon din istoria campionatului intern cind partidele ar putea fi vizionate in sistem pay-tv.
http://www.gsp.ro/Media/Boom-in-Liga-I.html?a=3312/215137

Einstein
25-01-08, 08:32
Cred ca e o bomba fara focos! Vom vedea...

-minus
25-01-08, 08:48
Cred ca e o bomba fara focos! Vom vedea...

Daca vor prelkua drepturile de difuzare pentru meciurile din liga 1 va fi cu adevarat cel mai tare DTH,dar pana nu semneaza....... e un fas:)

dic_star79
25-01-08, 14:04
Daca vor prelkua drepturile de difuzare pentru meciurile din liga 1 va fi cu adevarat cel mai tare DTH,dar pana nu semneaza....... e un fas:)
Cred ca e o mare vrajeala a celor de la GSP.

outcast
25-01-08, 16:55
Daca vor prelkua drepturile de difuzare pentru meciurile din liga 1 va fi cu adevarat cel mai tare DTH,dar pana nu semneaza....... e un fas:)
:D :D cel mai tare dth e jiji..e megadth(ce stii tu?!?)..si ai grija ca daca lauzi boom cu superlative de astea poti primi si ban:D :D :D

yky
25-01-08, 17:01
:D :D cel mai tare dth e jiji..e megadth(ce stii tu?!?)..si ai grija ca daca lauzi boom cu superlative de astea poti primi si ban:D :D :D
Doamne.......ce as vrea sa'o vad si p'asta......................mai ales reactia lui...''ofticosuldeservici:death:''

zappa
25-01-08, 19:55
Asta e o stire petarda. Nu cred ca da boom acesti bani ptr ca nu are cum sa ii scoata. Inteleg ca au 100.000 de abonati. Cine e nebun sa bage reclama ptr mai putin de 100.000 de spectatori? Cum isi va scoate boom banii?
Evreul nu e atat de prost sa cumpere ceva daca nu poate vinde mai scump.

MIRC77
25-01-08, 21:39
Abilitatea evreilor de aface bani peste masura prin metode neintelese a enervat omenirea inca din cele mai vechi timpuri. De nenumarate ori chiar am incercat sa-i exerminam (si sa le confiscam averea) sub pretexte de natura religioasa (inchizitia) sau puritatea rasei (39-45) insa de fiecare data la baza a stat invidia fata de abilitatea lor de a scoate bani si din piatra seaca. Agaricii care vad falimentari nu-s ce evrei de la nu-s ce DTH habar n-au pe ce lume traiesc.

Daca BOOM a inaintat oferta de 15 mil. (desi nu cred) in mod sigur a analizat foarte bine raportul castig/pierdere si e supraunitar.

outcast
25-01-08, 23:16
Abilitatea evreilor de aface bani peste masura prin metode neintelese a enervat omenirea inca din cele mai vechi timpuri. De nenumarate ori chiar am incercat sa-i exerminam (si sa le confiscam averea) sub pretexte de natura religioasa (inchizitia) sau puritatea rasei (39-45) insa de fiecare data la baza a stat invidia fata de abilitatea lor de a scoate bani si din piatra seaca. Agaricii care vad falimentari nu-s ce evrei de la nu-s ce DTH habar n-au pe ce lume traiesc.

Daca BOOM a inaintat oferta de 15 mil. (desi nu cred) in mod sigur a analizat foarte bine raportul castig/pierdere si e supraunitar.
bine spus . ... agaricii!

comerciantul
26-01-08, 00:17
eu nu cred ca se va intampla chestia asta (asa cum nu cred ca jiji intra in n3 anul asta)... om trai si om vedea!

musat_crst
01-02-08, 10:06
daca tot ai firma si esti subcontractor Dth mai exact instalezi boom atunci inseamna ca dai faliment sau nu ai lucrari. Ai vedea atunci rata de crestere a abonatilor la bomm ca este cam de 500 pe ziminimum.
PS: Numarul de abonati la boom este acum 152.000
Oricum ar fi un lucru bun dupa parerea mea sa preia Sky -Boom...asta numai daca introduc acelasi sistem ca si in italia.(cei care au fost stiu despre ce e vorba)

Snow
01-02-08, 10:26
au aparut bombe si aici?:) glumesc.
mi se pare destul de greu sa atinga 300 de mii de abonati, iar daca o vor face sistemul ppv ptr meciuri o sa fie o mare teapa luata de ei. mai bine daca tot le cumpara le lasa la liber si incearca sa-si scoata banii din reclame.
500 de abonati pe zi, ce sa spun eu.....posibil, sper sa nu fie ca in alta parte.

-minus
01-02-08, 17:50
daca tot ai firma si esti subcontractor Dth mai exact instalezi boom atunci inseamna ca dai faliment sau nu ai lucrari. Ai vedea atunci rata de crestere a abonatilor la bomm ca este cam de 500 pe ziminimum.
PS: Numarul de abonati la boom este acum 152.000
Oricum ar fi un lucru bun dupa parerea mea sa preia Sky -Boom...asta numai daca introduc acelasi sistem ca si in italia.(cei care au fost stiu despre ce e vorba)
Poate 152000 de ACC-uri lucru care nu e totuna cu nr de abonati,un abonat poate avea si 10 ACC-urti asa ca... iar 500/zi? hm poate daca vine din nou decembrie...

outcast
22-03-08, 20:00
s-ar parea ca boom este in carti pentru drepturile de televizare ale ligii lui mitica.

daca le vor si cistiga o sa rid 3 saptamini:D .

nu de alta da pe un alt forum,un sarac cu mintea odihnita,care mai demult voia sa cenzureze internetul, se lauda ca boom falimenteaza...si..cumva ar fi si datorita lui...


ps.
--nu faceti exces de fanta.....afecteaza gindirea si are asupra unora un efect halucinogen....
--citirea boombelor produse de acel sarac cu mintea odihnita are un efect de laxativ.

outcast
22-03-08, 20:09
copy /paste din prosport:
Televiziunea digitală dorește, pe langă drepturile Ligii I, şi pe cele ale Champions League. Reprezentanţii platformei digitale BOOM vor să revoluţioneze piaţa media din Romania.

Pană in prezent, compania DTH Television Group, al cărei acţionar majoritar este israelianul Amnon Sela, a oferit 54.000.000 de euro pentru preluarea drepturilor TV ale Ligii I pentru următorii trei ani, campionatul romanesc urmand a se adăuga celor din Italia, Spania şi Anglia, existente deja pe micile ecrane ale abonaţilor săi. Mai mult, Boom TV intenţionează să preia pe aceeaşi perioadă şi drepturile exclusive de difuzare a imaginilor pe internet şi in reţelele de telefonie mobilă, lucru nemaiintalnit pană acum. In plus, cei de la DTH vor incerca să investească şi in cea mai importantă competiţie intercluburi din lume, Liga Campionilor, ale cărei drepturi de difuzare in Romania sunt deţinute momentan de Pro TV. „Este posibil să fim interesaţi, nu pot să confirm insă la ora actuală“, ne-a declarat preşedintele DTH Television Group, Amit Levin.

Surse din cadrul companiei ne-au precizat că, in cazul in care vor obţine drepturile TV pentru Liga I, cei de la Boom nu le vor ceda celorlalte televiziuni mai mult de trei opţiuni dintr-o etapă. Boom TV şi-a făcut planuri să-şi scoată banii investiţi prin atragerea unui număr mare de abonaţi, targetul său fiind două milioane de abonamente a 6,99 euro bucata, posesorii acestora urmand să recepţioneze pachetul de bază, adică toate programele romaneşti, cateva străine şi canalul propriu de sport, Boom Sport One.

Italienii de la Sky au inceput cu 50.000 de abonați, iar acum au peste cinci milioane!
Gabi Safta, redactor-şef secţia Sport Boom TV


........par falimentari?

yky
22-03-08, 21:00
.................................................................................................... ...
ps.
--nu faceti exces de fanta.....afecteaza gindirea si are asupra unora un efect halucinogen....
--citirea boombelor produse de acel sarac cu mintea odihnita are un efect de laxativ.

:gathering::clap:...M-ai dat pe spate cu asta.....rad de 5 minute si inca tot mai bufnesc in ras.......

lucrad
22-03-08, 23:09
--nu faceti exces de fanta.....afecteaza gindirea si are asupra unora un efect halucinogen....
--citirea boombelor produse de acel sarac cu mintea odihnita are un efect de laxativ.

Super tare, bine zis , bine gandit .......nota 10 !!!!
:cheers: :clap:

Snow
22-03-08, 23:19
--nu faceti exces de fanta.....afecteaza gindirea si are asupra unora un efect halucinogen....
--citirea boombelor produse de acel sarac cu mintea odihnita are un efect de laxativ.
super tare, scuzati offtopicul, dar nici eu nu m-am putut abtine:lol:

elisav
23-03-08, 08:42
Ar fi SUPER sa cistige BOOM ,atunci pentru microbisti ar fi tot ce ar dori si ar mai inchide gura celor care le cinta prohodul cam de mult timp

seby
23-03-08, 11:27
Ar fi bine pentru microbistii din Romania,tot fotbalul important ar fi concentrat in cadrul unui singur pachet.Ce se va intampla cu cei care sunt abonati la o retea catv?

bibbicu
23-03-08, 11:36
Nu vi se pare că Gabi Safta lansează şi el aşa zise BOMBE? Că doar sunt prieteni.