PDA

View Full Version : Noua grila focussat din 1 Octombrie



bubu27
23-09-11, 21:18
http://forum.sigmasat.ro/download/file.php?id=546&sid=1586bb79f15a6ca3941ef86c8e073484

http://forum.sigmasat.ro/download/file.php?id=541&sid=1586bb79f15a6ca3941ef86c8e073484

dic_star79
23-09-11, 21:38
Hai ca se putea mai mult mai ales la pachetul HD,au uitat sa bage in grila History HD, NG HD , NG WILD HD, nu mai zic de pachetul romanesc care include TVR HD, PROTV HD, Sport.Ro HD(aici sunt niste costuri prea mari fata de symulcript.ul pe care il vor face impreuna cu cei de la CDN)....deci se putea mai mult....dar este un inceput !

delta2k2
23-09-11, 21:55
In sfarsit canale HD la focus. Bravo lor ... si la mai multe

Diablo1
23-09-11, 22:19
Al naibi nau putut sa bage si Mynele Hd in grila lor :grin:

laleauaneagra
23-09-11, 22:27
bravo lor,din suflet o spun:)

phys
23-09-11, 22:43
... frumos photoshop. sursa? sau mai bine zis: care 1 octombrie ?

franta
23-09-11, 22:53
sau prins si ei ca lumea vrea hd.
off topic: imi pare rau pt astia care si au luat tv ful hd fara sa stie ca pt canale hd iti trebuie reciver hd ...
on topic: poate de acum in colo o sa aiba parte de canale hd;
intrebare: focus o sa ofere si receptoare hd sau cum o sa se faca
...oricum, daca e adevarat e bine...

dic_star79
23-09-11, 23:23
Acum sa vedem ce receptoare Hd ofera si la ce pret, era bine sa dea numai cardul.....iar receptorul sa il achizitionezi tu de unde vrei...

nicusoft
23-09-11, 23:25
Canalele HD lansate din 1 oct. 2011 sunt: Discovery HD, ESPN America HD, SUNDANCE HD.
Din ian. 2012, pachetul HD se va comercializa la preţul de 10 lei şi va beneficia de o grilă imbogăţită cu următoarele canale: NATIONAL GEOGRAPHIC HD, NATIONAL GEOGRAPHIC WILD HD, HISTORY CHANNEL HD, MTV HD.

lao
23-09-11, 23:26
Deoarece o sa se gaseasca amatori sa incarce pachetul de pe cartela HD, sunt foarte curios ce o sa intample! Stiti la ce ma refer...

nicusoft
23-09-11, 23:27
detalii in continuare
** necesită achiziţionarea de STB HD (in cazul in care clientul nu are deja unul). Smart card-ul Focus sat este pus la dispozi ţia clientului la semnarea contractului.
*** datorita gratuitatii pachetelor Filmbox si HD in 2011, cartela Complet va fi disponibila din Ianuarie 2012. Optiuneile HD si Filmbox de pe cartelele de 10,
respectiv 11 lei nu sunt active pana in ianuarie 2012 :clap::clap::bravo:

dic_star79
23-09-11, 23:42
Unde scrie asa ceva in pliantul respectiv? Eu am inteles ca receptorul HD va fi achizitionat de la dealarii FocusSat impreuna cu cartela si nu separat...

cipryDXfeed
24-09-11, 00:43
Bravo lor!!! :clap::clap::clap:


Focusat incepe sa prinda viata fata de digi care a ramas rau in urma:)

bubu27
24-09-11, 01:27
Unde scrie asa ceva in pliantul respectiv? Eu am inteles ca receptorul HD va fi achizitionat de la dealarii FocusSat impreuna cu cartela si nu separat...
CORECT ,da de la dealeri si instalatori ,si nu se da alta cartela (smart card)separat inclusiv pentru HD ,cine are cartela o incarca cu pachetul HD si doar un rec. HD ii mai trebe care sa citeasca conaxul sau sa fie universal

---------- Post added at 23:27 ---------- Previous post was at 23:22 ----------

sumar oferta toamna Focus sat (trimisa azi catre dealeri):
1. in Familia, intra Fishing&Hunting, Filmbox Basic, Skynews si Bloomberg. Iese TVR 3. Pret nou 25 lei
2. Aventura se uneste cu Aventura Plus in pachet nou numit Mozaic. Pretul scade de la 16 lei la 10 lei! Intra si DoQ in pachet
3. se lanseaza pachet Filmbox (Filmbox Family si Extra) la 11 lei
4. se lanseaza pachet HD la 10 lei (Discovery, ESPN si Sundance anul asta, National Geographic si Nat Geo Wild precum si History si MTV HD din ianuarie). Receptorul se cumpara de client; sunt recomandate 3 tipuri de receptoare.
5. Anul acesta pachetele Filmbox si HD sunt gratis la toti clientii!, dupa ianuarie trec pe bani (10 lei/luna)
6. apare cartela noua Complet (Total+Filmbox la 60 lei)
7. Pachetul Panonia creste cu 1 leu si devine 6 lei. Apare si cartela Panonia de 3 luni la 18 lei
8. cartela Total creste cu 1 lei, devenind 50 lei

barghy
24-09-11, 01:28
Oferta Focussat toamna 2011:

“Familia” 25 RON

“ Mozaic” 10 RON

“Total” (inc. Sport + Cinema) 50 RON

“Cinema” 16 RON

“Sport” 11 RON

“Panonia “ 6 RON

NOU:

HD*
3 canale (FREE in 2011) + 4 canale din Ianuarie 2012
10 RON (cartela comuna cu Mozaic)

Filmbox ( FREE in 2011)
2 canale (Family & Extra)
11 RON (cartela comuna cu Sport)

“Complet” (“Total“ + Filmbox)
60 RON

Toate preturile includ TVA
Echipament HD doar cu achizitie

DETALII :
2011 Focus Sat Oferta de Toamnă :
In pachetul Familia vor fi sau au fost introduse următoarele canale: GSP TV, Fishing and Hunting, Filmbox Basic , SkyNews , Bloomberg. Din grilă va ieşi TVR 3. Pachetul va costa 25 lei.
Pachetul Aventura va fi inchis, urmand ca actualii clienţi de pe acesta sa fie migraţi pe noul pachet Mozaic.
Idem şi pentru clienţii pachetului Aventura Plus.
Noul pachet Mozaic va aduce o reducere semnificativă de preţ, acesta coborand preţul pachetului Aventura Plus de la 16 lei la 10 lei. Mai mult, va adăuga in grilă canalele DoQ, Al Jazeera, CCTV News.
Se lansează canalele premium Filmbox (Filmbox Family şi Filmbox Extra) intr-un pachet nou Filmbox la 11 lei. Pachetul Filmbox va fi acordat GRATIS tuturor clienţilor Focus Sat pană la finele anului!
Se lansează pachetul şi cartela Complet*** ( Total + Filmbox) la 60 lei.
Se lansează pachetul HD cu echipamentul la achiziţie. Pentru a facilita obţinerea de echipamente HD, precum şi un preţ cat mai atractiv pentru clientul final, Focus Sat vă recomandă să achizitionaţi modelele testate de noi de la urmatorii furnizori: Telesto sat şi Peruvision.* Pachetul HD va fi acordat GRATIS tuturor clienţilor activi pe pachetul Familia pană la finele anului!**
Canalele HD lansate din 1 oct. 2011 sunt: Discovery HD, ESPN America HD, SUNDANCE HD.
Din ian. 2012, pachetul HD se va comercializa la preţul de 10 lei şi va beneficia de o grilă imbogăţită cu următoarele canale: NATIONAL GEOGRAPHIC HD, NATIONAL GEOGRAPHIC WILD HD, HISTORY CHANNEL HD, MTV HD.

Preţul cartelelor V2 şi V6 se modifică astfel:
V2 trece de la 50 lei la 60 lei (activează 1 lună SPORT + CINEMA şi 3 luni FAMILIA + MOZAIC)
V6 trece de la 85 lei la 100 lei (activează 1 lună SPORT + CINEMA şi 7 luni FAMILIA + MOZAIC).
Se lansează cartela V3 pentru clienţii ce doresc acces la canalele HD şi vor cumpara un STB HD de la Dvs.
V3 activează: 1 lună SPORT + CINEMA şi 3 luni FAMILIA + MOZAIC + HD. Preţul cartelei V3 este de 80 lei.
Instalarea contractelor activate cu cartele v3 şi v6 va fi suportată direct de către client.
* detalii in continuare
** necesită achiziţionarea de STB HD (in cazul in care clientul nu are deja unul). Smart card-ul Focus sat este pus la dispozi ţia clientului la semnarea contractului.
*** datorita gratuitatii pachetelor Filmbox si HD in 2011, cartela Complet va fi disponibila din Ianuarie 2012. Optiuneile HD si Filmbox de pe cartelele de 10,
respectiv 11 lei nu sunt active pana in ianuarie 2012

2011 Focus Sat Oferta de Toamnă:

FAMILIA:

Info Focus Sat
TVR 1
TVR 2
TVR Cultural
Pro TV
Pro Cinema
Pro TV International
Acasă TV
Antena 1
Antena 2
Antena 3
Euforia Lifestyle
Prima TV
B1 TV
Naţional TV
N 24
Realitatea TV
Romantica
Trinitas
Disney Channel
TLC
MGM
Diva Universal
AXN
AXN Crime
AXN Sci-Fi
Filmbox Basic
Zone Reality
Blue Hustler
Eurosport
Eurosport 2
Sport 1
Sport Klub
Sport.ro
GSP TV
VH1
MTV Romania
Favorit TV
Etno TV
CNN
Sky News
Bloomberg
RTL Klub
Discovery Channel
Animal Planet
National Geographic
Fishing & Hunting
Minimax/Animax
Cartoon Network/TCM
TV5 Europe

MOZAIC:
(fost Aventura Plus)

Discovery World
Discovery Science
DoQ
History Channel
Travel Channel
National Geographic Wild
Viasat Explorer
Viasat History
Jim Jam
Nickelodeon
Duck TV
Boomerang
ESPN America
Extreme Sports
MTV Rocks
VH 1 Classic
MTV Dance
CCTV News
Al Jazeera

HD:

Discovery Channel HD
ESPN America HD
Sundance HD
National Geographic HD*
National Geographic Wild HD*
History Channel HD*
MTV HD*
*incepand din ianuarie 2012



PANONIA

TV2
ATV
Cool TV
Echo TV
Hir TV
m1
RTL Klub
Story TV4
Film+
Sport M
Nota TV

CINEMA:

HBO
HBO Comedy
CineMAX
CineMAX 2

FILMBOX:

Filmbox Family
Filmbox Extra 1

SPORT:

Hustler TV
Daring TV

FREE TO AIR TV:

Kanal D
OTV
DDTV
Party TV
U TV Speranţa TV
Mynele TV
Duna TV
Duna TV 2
m2
CT 24
Poker Channel
1 Music Channel
Musiq 1
TV Ziva
TV 8SK
RTR Planeta
Top Shop TV

2011 Focus Sat mod de lucru HD (receptoare şi comenzi) :

Modele şi preţuri propuse pentru echipamente HD

1.Golden Media UNI-BOX 9060 CRCI HD PVR Class: preţ achiziţie dealer: 65 EURO+TV

2.Kaon KSF SA700PCO preţ achiziţie dealer: 86 USD +TVA


3.Synaps AHD-100 PVR preţ achiziţie dealer: 55 EURO+TV

Deoarece recepţionarea canalelor HD necesită deţinerea unui receptor HD, Focus Sat vine in intampinarea Dvs. şi vă propune următoarea variantă:
- Focus Sat negociază un tarif de achiziţie pentru receptoare HD şi vă oferă cateva modele testate şi recomandate de la furnizorii tradiţionali ai Focus Sat.
- Focus Sat pune la dispozţtia dealerilor smart card-ul necesar recepţionării programelor din grilă şi kitul antenă.
- Dealerul Focus Sat preia comanda de la clientul final şi ii va semna contractul cu Focus Sat.
- Dealerul Focus Sat comandă şi plăteşte receptoarele HD direct la furnizorii acceptaţi. Decontarea se face pe bază de proformă şi plată către furnizor, urmată de livrarea mărfii
- Dealerul Focus Sat vinde echipamentul către clientul final, impreună cu smart cardul necesar recepţionării programelor.


Ofertă activare HD – detalii:
- Cartelă activare v3 : 3 luni gratuit Familia+Mozaic+HD; 1 lună gratuit Sport+Cinema. Preţ 80 lei TVA inclus
- contract 1 an, activare minim pachet Familia
- instalare suportată de client şi decontată direct la dealer
- cost pachet HD (din ianuarie 2012 şi accesabil doar cu pachetul Familia activ ) 10 lei
- pret recomandat antena Focus sat 78 lei

interistul
24-09-11, 10:24
pentru HD trebuie smartcard diferit fata de cel actual?

me1960
24-09-11, 10:41
.... pt @interistul ...

@bubu27

'' CORECT ,da de la dealeri si instalatori ,si nu se da alta cartela (smart card)separat inclusiv pentru HD ,cine are cartela o incarca cu pachetul HD si doar un rec. HD ii mai trebe care sa citeasca conaxul sau sa fie universal . ''

interistul
24-09-11, 10:44
ok...deci mie cu receptorul actual hd cu conax si cartela focus mai trebuie sa incarc doar pachetul hd si totul e in regula?

franta
24-09-11, 11:27
daca ce spuneti e adevarat si se materializeaza, se pare ca cei care s-au abonat la focus intrun mod sau altu, au de castigat, sa vedem ce o sa faca digi ca raspuns.
la mai fare focus !

lao
24-09-11, 11:34
Sa vedem, poate sunt si surprize! La pomu' laudat sa nu te duci cu sacu'!!!
Si deocamdata lu' jiji nu-i duceti grija...

PS Oricum, miscarea e pozitiva, mai se misca ceva in peisaj.

bubu27
25-09-11, 12:26
Modele şi preţuri propuse pentru echipamente HD

1.Golden Media UNI-BOX 9060 CRCI HD PVR Class: preţ achiziţie dealer: 65 EURO+TV
http://www.ielektroniks.com/media/catalog/product/cache/4/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/f/i/file_99.jpg
2.Kaon KSF SA700PCO preţ achiziţie dealer: 86 USD +TVA
http://img842.imageshack.us/img842/8711/fatakaons700.jpg

3.Synaps AHD-100 PVR preţ achiziţie dealer: 55 EURO+TV
http://muholdastv.hu/shop_ordered/2724/shop_pic/unas_912717.jpg

zildan
25-09-11, 15:02
Asta e Spark, primul de sus !


LE:

E poza de la Spark, dar numele e de la alt aparat.
Scuze!

tutri
25-09-11, 15:11
Cam ieftin Golden Media UNI-BOX 9060 CRCI HD PVR 65E la achizitie. In Germania sunt 125E in magazin.
Eu am dat 145 pe un 990 CR HD si are Spark/E2, si nu plang dupa banii dati in plus pentru a avea E2.

Florynsv
25-09-11, 21:38
Asta e Spark, primul de sus !

Nu e nici un Spark ala, e echivalentul lui Amiko 8000, Opticum X403, etc. Spark e ala de care zice @loplo Golden Media 990 CR HD PVR!

http://www.sat-receiver-world.com/producer/eutrax/golden-media-uni-box-9060-crci-hd-pvr-class.html

http://www.sat-receiver-world.com/producer/eutrax/golden-media-990-crhdpvr-spark-lx.html

dic_star79
25-09-11, 21:42
La ce scule aveti fiecare HD, nu trebuie decat sa reincarcati, fara sa mai cumparati receptoarele respective!

daradici
25-09-11, 21:43
..............sa vedem ce o sa faca digi ca raspuns.........

Probabil o sa-i cumpere ? :clap:

Oricum zvonurile asta ar spune.

dic_star79
25-09-11, 21:46
Cei de la Digi daca o sa cumpere ceva de la UPC o sa fie DVB-C si nu DVB-S, daca o sa ii cumpere...dar nu o sa cumpere nimic anul aceasta, au de investit in alte sectoare!

laleauaneagra
25-09-11, 23:53
ptr mine e amuzant ca stirea ca o sa cumpere focus a aparut atunci cand se pregatea grila de toamna la focus....incurcate sant caile si efectu la bomba asta...dar na

flyer
26-09-11, 16:04
Salutari tuturor!!!

Mici modificari, dar este cea finala!
http://img577.imageshack.us/img577/8164/flyerfocussata4final001.jpg

http://img153.imageshack.us/img153/7175/flyerfocussata4final002.jpg

sarkany
26-09-11, 20:52
Ar fi deja timpul sa schimbe denumirea pachetului Sport.

cipryDXfeed
27-09-11, 00:23
Da este misto cu pachetul sport totusi pana la urma este un sport si asta nu?:)

Znuff
27-09-11, 18:28
wow... 3 canale inutile HD (mă rog, 2, că pe Discovery te mai uiți din cand in cand)

De ce le e atat de greu să bage un ProTV HD, TVR HD...?

SuperSonic
27-09-11, 19:55
Tot e un inceput, altii nu le au nici pe alea.

iaro
27-09-11, 20:47
pe acele canele le iau gratuit de pe satelit deoarece se afla in grila de programe a celor de la UPC, in schimb daca vor sa bage canale romanesti trebuie sa faca loc pe transporderele lor si sa renunte la alte canale SD. Pe langa cele 3 programe mentionate HD ar mai fi tot pe acelasi satelit si History HD, BBC HD, National Geografic HD.

laleauaneagra
27-09-11, 20:57
exista o zicala...nemultumitului i se ia daru....dar bine ar fi sa i se ia:)

oricum o dai tot nu e bine ptr unii

poate am sa le propun imperecherea a la dolce,poate e mai bine asa

zappa
27-09-11, 21:09
Ce de carcotasi! Sunteti cumva postacii de serviciu de la dolce sau digi?
Bravo Focussat!

neutrin
27-09-11, 21:50
Mi se pare normal ca UPC sa tatoneze piata ca sa vada cati ar plati pt HD. Daca vor fi destui, vor face loc pe un transponder sau vor inchiria unul nou pt canale HD romanesti. Nu poti intra pe o piata "las' ca se vede bine pe Grundigu asta de la second hand si merge si asa" tipic romaneasca cu investitii mari. Eu cred ca majoritatea populatiei ori nu-si permite un televizor HD ori nici nu a auzit despre asta ori daca a auzit habar nu are ce inseamna.

Diablo1
27-09-11, 22:02
exista o zicala...nemultumitului i se ia daru.
poate am sa le propun imperecherea a la dolce,poate e mai bine asa


Shezi bländ ;)

laleauaneagra
27-09-11, 23:20
@neutrin ai idee ce vanzari sant pe piata romaneasca la tv HD,pffffff cred ca santem pe primul loc

acuma ca unii nu stiu ce cumpara si ce e aia HD e o alta discutie

daca si focus merge pe logica pe care merge digi zic ca va avea numa de pierdut,sa de a drumu la HD linistiti si nu vor pierde nimic

sa stie sa si promoveze oferta si va fi ok

Znuff
28-09-11, 00:36
Mi se pare normal ca UPC sa tatoneze piata ca sa vada cati ar plati pt HD. Daca vor fi destui, vor face loc pe un transponder sau vor inchiria unul nou pt canale HD romanesti. Nu poti intra pe o piata "las' ca se vede bine pe Grundigu asta de la second hand si merge si asa" tipic romaneasca cu investitii mari. Eu cred ca majoritatea populatiei ori nu-si permite un televizor HD ori nici nu a auzit despre asta ori daca a auzit habar nu are ce inseamna.

Aici greșești și trebuie să te contrazic: tu pentru ce pachet ai plati daca ar trebui sa alegi unul?

Compara pachetul HD de la Dolce cu cel de la Focus. Personal nu-mi vine sa platesc pentru pachetul asta HD, ca nu e nimic interesant, in schimb la un ProTV ma mai uit si as vrea sa-l vad HD.

franta
28-09-11, 01:08
salut
ce atata vorba , cine are focus se va bucura ca in sfarsit a aparut si o oferta de canale hd,
asta e sigur e doar in ceputu, si cum se stie ca inceputurile sant intodeauna grele, poate in viitor o sa apara, cu siguranta cand ajung acasa o sa incarc paketu complet.
pe mine nu a intereseaza ce oferta are dolce atata timp cat folosesc card focus (prietenii stiu de ce)
deci parerea mea e bravo focus si la mai mare:clap:

parpaneata
28-09-11, 10:43
Cat este pachetul cu de toate ?

flyer
28-09-11, 10:53
Preturile pachetelor sunt afisate , focus sat complet-60 ron/1-luna sau 120 ron/2-luni!

http://img153.imageshack.us/img153/7175/flyerfocussata4final002.jpg

franta
28-09-11, 11:49
CORECT ,da de la dealeri si instalatori ,si nu se da alta cartela (smart card)separat inclusiv pentru HD ,cine are cartela o incarca cu pachetul HD si doar un rec. HD ii mai trebe care sa citeasca conaxul sau sa fie universal
deci caretela pe care o am acum va fi functionala si pt canalele hd , dupa ce va fi incarcata . nu va treui un alt smartcard, poate sa confirme cineva asta ?

neutrin
28-09-11, 11:55
laleauaneagra - nu. Cunosti tu cumva statisticile? Nu uita ca marea majoritate a populatiei locuieste in sate asa cum le-a lasat Ceausescu.

Znuff - nu ma intereseaza canalele romanesti, nu ma mai uit la stiri pt ca alea nu sunt stiri (crime, violuri, "bercea mondialu" - scuza-ma, astea ma scarbesc) si nici la filme pe canalele romanesti pentru ca ma obliga sa pierd timp cu reclamele (film de 2h, reclame 2h, nu, merci), asa ca ma uit la canale documentare si canalele de filme premium. Si mai sunt si altii ca mine, e gresit sa ai impresia ca toata lumea se uita fix la ce te uiti tu.

Asa ca din punctul meu de vedere aceste schimbari sunt un progres remarcabil. Si asta e numai inceputul.

flyer
28-09-11, 12:27
deci caretela pe care o am acum va fi functionala si pt canalele hd , dupa ce va fi incarcata . nu va treui un alt smartcard, poate sa confirme cineva asta ?


Dupa 1 octombrie iti poti incarca cartela si vei beneficia de grila HD , bineinteles activand si pachetul HD pe langa pachetul familia incepand cu 2012 , nu iti trebuie alt smartcard !

flyer
28-09-11, 16:01
Faceti si voi o scanare pentru focussat , incet dar sigur se face lumina pentru canalele noi .

parpaneata
28-09-11, 23:20
Canalele astea HD vor fi pe transpondere proprii sau sunt astea de la fratele ungar ? Daca da, de pe 1 apare dvb-romanian in meniu ?

zappa
28-09-11, 23:30
Nu vad rostul ptr alte transpondere. Deocamdata.

flyer
29-09-11, 00:27
Canalele astea HD vor fi pe transpondere proprii sau sunt astea de la fratele ungar ? Daca da, de pe 1 apare dvb-romanian in meniu ?


11.843 V 30000
11.785 H 30000
12.015 H 30000

Vor fi si in ro.

laleauaneagra
29-09-11, 00:49
@neutrin au fost publicate la vremea respectiva aceste date,de aia mi au si ramas in minte:)

sa lasam satele la o parte nici nu stiu cine mai sta prin sate....doar vile de vacanta ale celor cu bani

flyer
29-09-11, 11:55
In data de 30 septembrie 2011, in intervalul orar 12:00 - 24:00, aplicatia care generează coduri PIN in magazinele Altex, Domo, Flanco, Rombiz va fi oprita pentru actualizarile legate de noua oferta Focus Sat.

De asemenea, terminale din reteaua Pay Point nu vor fi functionale incepand cu ora 18:00 si pana la ora 24:00.

parpaneata
29-09-11, 12:23
Multumesc @flyer !
Daca se confirma ce spui....cred ca voi avea inca o cartela. Mersi !

malefycu
30-09-11, 21:19
Acum jumatate de ora am fost la DOMO si deja preturile sunt modificate, au deja si flayerele cele noi, nu au asteptat data de 1 sa modifice preturile.

fery21
30-09-11, 22:08
Care este receptorul cu care este furnizat pachetul HD ? (oficial vorbind ) sau chiar au recomadat E2 ?

flyer
30-09-11, 22:14
Nu enigma 2 , este receptor golden media 9060 il poti vedea la peruvision , este precum openbox-ul merge ca , client in sharing .

fery21
30-09-11, 22:20
Un pret aproximativ ? pret cu abonamet inclus ?

flyer
30-09-11, 22:38
Azi era 370 ron cu abonament , fara ab . era 385 ron .

Golden Media UNI-BOX 9060 Class CRCI HD PVR

http://www.peruvision.ro/imagini/GM%209060%20Class.jpg (http://www.peruvision.ro/imagini/GM%209060%20Class.jpg) The newest development of „GOLDEN MEDIA“ HD Receiver small size , just "220mm" for DVB-S2/DVB-S Reception
Specifications:
- HD Satellite Receiver
- USB 2.0 for Personal-Video-Recording (PVR), MP3 , JPG as well as software update
- 1 x Common Interface
- 1 x Conax Card reader
- HDMI 1.3 output
- 7-segment Display
- RCA port (Video, Audio, L&R)
- 1 x Scart TV
- RJ45 Ethernet port
- Digital Audio output (coaxial & optical)
- RS 232 interface for software and channellist update
- Standby < 1 Watt power consumption
- Video resolution 1080i, 720p, 576p, 480p, 576i, 480i
- User optimized, multilingual OSD menu
- Zoom function
- Automatic channel search
- Blind-scan function


GOLDEN MEDIA UNIBOX 9060 Class
DVB-S2, 1 Conax, 1 CI 80,3EUR + TVA

zildan
01-10-11, 01:52
Daca tot ai tu info la prima mana, cum fac sa trec un card din 0B00 in 0B02 ?
Mentionez ca nu cunosc posesorul, eu doar posed echipamentul si il platesc de mai mult timp.

flyer
01-10-11, 02:02
Simplu, suni la relatii clienti , spui ca , ai cumparat cardul si il doresti activ , ai incarcat pe 3 luni si ai probleme ,nu merg decat o parte din programe , dai seria cardului si se rezolva.

PS!

Noua grila functionala , vizionare placuta !

Znuff
01-10-11, 02:46
Bine, bine... a venit 1, canalele sunt acolo, dar eu cum fac sa le iau fara sa ma deplasez pana la magazin?

zildan
01-10-11, 12:17
Se confirma Discovery si ESPN.

flyer
01-10-11, 12:22
Singurul canal care nu merge inca este Sundance HD , se lucreaza inca , putina rabdare si va fi totul in regula .

---------- Post added at 11:22 ---------- Previous post was at 11:19 ----------

Celor ce nu va merg noile programe , ori merg partial ( doar cateva din noua oferta ) faceti o rescanare a transporderilor aferenti programelor respective , ori un scan complet .

laleauaneagra
01-10-11, 13:03
ce facem cu sunetu la pachetu filmbox,ramane ungureste si cehoslovaca?daca da atunci.....

laleauaneagra
01-10-11, 13:28
referitor la AU ce se intampla?eu oricum nu fac AU pana nu e intuneric

neutrin
01-10-11, 13:53
laleauaneagra - poti face linistit AU. Am facut eu acum cu newcs+mgcamd pentru Discovery HD si ESPN America HD. Sau nu inteleg eu intrebarea.

laleauaneagra
01-10-11, 15:24
k,@neutrin nu e nimic in intrebarea mea,eu faceam AU doar cand era intuneric,asa mi se pare normal:)lucru ce se intampla pe 31 sau 30 ale luni respective in jur de ora 3 sau 4 dimineata

marius_tr
01-10-11, 15:25
la voi merge subtitrarea pe filmbox extra si family ca la mine nu vrea?

laleauaneagra
01-10-11, 15:27
da merge,seteaza subtr si da un reboot

gelu_dh
01-10-11, 15:49
Nu merge la nimeni inca subtitrarea merge numai pe Filmbox Basic ...pe celelalte 2 asteptam

silvica
01-10-11, 15:53
Pe enigma1 merge titrarea la filmbox family, pe e2 nu merge

laleauaneagra
01-10-11, 16:12
si la extra 1 doar ca mai uita sa apara cateodata

startrek1
01-10-11, 16:30
AU faci cum ai facut si pana acum , AU va fi disponibil pentru orice tip de cam conax de luna viitoare !
Iseamna ca or sa treaca la vechiul caid 0b00!? Cel nou - 0b02- nu toate CAM-urile Conax il recunosc cu atat mai putin sa faca AU (sant si receptoare Opticum Optibox Echosmart Dreambox etc. care numai cu softuri mai noi deschid cartela de Focus )

maximux
01-10-11, 21:40
Am abonament Familia. M-am bucurat de noutatile aduse de Focus. Problema este ca la cele 3 programe noi FilmBox e cam asa : Film Box - Basis e ok, Family doar in Maghiara sau Ceha si subtitrare in Ro., Family Extra 1 doar in mahiara si fara subtitrare. Este doar temporar asa sau o sa fie transmise si cu ton original si subtitrare in Ro.? Multumesc !

pestik
01-10-11, 22:51
Salutare tuturor.La un openbox s9 ma chinui de o ora sa gasesc cele 3 HD - uri si nu le gasesc.
11.843 V 30000
11.785 H 30000
12.015 H 30000

Vor fi si in ro
La astea nu gasesc subtitrari in RO.Un sfat?

flyer
01-10-11, 23:01
Momentan fara subtitrare inca se lucreaza , frecventa corecta o ai aici :

http://www.flysat.com/1west-hd.php

depinde si de marimea/reglajul antenei .

pestik
01-10-11, 23:14
posturile le vad dar nu gaseam sub in romana
PS - am hh cu 1.2m super reglata

daradici
02-10-11, 00:11
Foarte interesant !
Un user care este inscris de cateva zile, si informatii garla....
De ar mai fi cativa asa de darnici cu informatii concrete si la obiect...

De obicei, cei care au informatia o pastreaza in cercuri restranse, de parca nu se afla toate pana la urma.

Respecte @flyer, asteptam noi informatii !

P.S.
Pentru cel cu cardul B00, nu se rezolva neaparat sunand la focus ! Am vazut un asemenea card acum cateva saptamani, proprietar nu era focus, desi era un card focus, cei de la focus au spus ca nu este nici macar in baza lor de date acel card, adevaratii proprietari, au spus ca schimba cardul pur si simplu si nu-l mai transforma din b00 din b02. Cred ca nici ei n-au inteles de ce...

cipryDXfeed
02-10-11, 00:40
Fishing and hunting la voi se deschide? La mine nu merge.

11747 H 28000

parpaneata
02-10-11, 23:53
Ma bucur ca iubesti toata treaba asta. :)
Cand va apare dvb-romanian la toate posturile alea HD ?

neutrin
02-10-11, 23:58
Presupun ca va mai dura, nu degeaba sunt oferite gratuit pana la sfarsitul anului. History HD/0.8W are de mult subtitrari in romana, precis va intra in grila de la anul. Ma mir ca nu l-au adaugat de pe acum.

flyer
03-10-11, 18:17
Toate programele merg , site-ul focussat actualizat partial , aici aveti oferta HD:

http://www.focussat.ro/achizitiehd.html


Cumpără in ofertă specială receptor de satelit HD prin dealerii autorizati Focus Sat (http://www.focussat.ro/instalare.html)



activează cartela verde de contract nou in valoare de 80 lei (inclusiv TVA) pentru a avea acces la Pachetele Familia, Mozaic si HD timp de 2 luni
primeşti acces gratuit la Pachetele Familia, Mozaic, Cinema, Sport si HD din grila Focus Sat timp de 30 zile din momentul conectării
achiti contravaloarea kitului antenă Focus Sat de 78 lei *
achiti contravaloarea serviciilor de instalare de 124 lei *
devii proprietarul receptorului, mai puţin al cartelei de acces la serviciul Focus Sat
(cartela pentru decodarea semnalului recepţionat, primită in momentul semnării contractului, rămane in proprietatea Focus Sat).


Cu alte cuvinte un contract nou va costa : 282 ron fara receptor HD + receptor HD -365 ron golden media 9060 va costa 647 ron pretul la receptor este cel de ieri ( cursul de vineri ) , in functie de cursul euro poate scadea sau creste.

activează cartela verde de contract nou in valoare de 80 lei (inclusiv TVA) pentru a avea acces la Pachetele Familia, Mozaic si HD timp de 2 luni


achiti contravaloarea kitului antenă Focus Sat de 78 lei *
achiti contravaloarea serviciilor de instalare de 124 lei *

iaro
03-10-11, 22:38
si daca nu doresti decat cardul, fara alte taxe si comentarii nu se poate?

laleauaneagra
03-10-11, 22:40
din pacate nu prea cred:)....doar daca il cumperi de la cineva

zappa
05-10-11, 10:47
@Flyer - in cazul in care achizitionez cod de reincarcare (domo, altex, flanco, etc) care sunt literele pentru fiecare pachet? Inainte era F - ptr familia (probabil a ramas la fel), A - ptr aventura si aventura+, etc. Dar acum? Daca cumpar un cod de reincarcare ptr mozaic ce litera aleg? Si daca iau 2 coduri de 10 ron ptr mozaic si pachetul hd cum procedez?
Multumesc.

delta2k2
05-10-11, 11:07
Flyer (doar ca şi user) a luat o pauză mai lungă. Chiar foarte lungă.
"Orcum" ... la el se aplică : nimic nu se pierde , totul se transformă

ibiza
05-10-11, 11:46
Acum sunt si eu offtopic, dar ce a facut flyer de a fost banat?

zappa
05-10-11, 11:57
Tocmai acum cand l-am intrebat ceva. Orcum il astept cu raspuns si cu un user nou.

delta2k2
05-10-11, 12:10
Acum sunt si eu offtopic, dar ce a făcut flyer de a fost banat?

Nimic deosebit din punctul lui de vedere. Doar că e clona unui fost user, care acum ceva timp se pişa pe acest forum.

startrek1
05-10-11, 12:27
...care sunt literele pentru fiecare pachet?

Ai aici (http://www.focussat.ro/plata.html) - "dai cu" mous-ul pe cartela apar marite si poti vedea literile fiecarui pachet
- Familia - e cartela unica nu are
- Mozaic sau HD - A Mozaic si B HD
- Cinema - cartela unica nu are
- Sport sau FilmBox - A Sport si B FilmBox

neutrin
05-10-11, 12:51
delta2k2 - stii cum arata argumentul vostru pentru noi ceilalti? Nu vreau sa zic mai mult decat "dubios"... Eu m-am bucurat de tot ce a scris flyer si nu am observat absolut nimic gresit/deplasat/agresiv/subversiv/etc in postarile lui. Voi stiti!

zappa
05-10-11, 12:56
@ startrek1 - multumesc


.... care acum ceva timp se pişa pe acest forum. Nu-i adevarat; el foloseste seringa ptr. asta. Iluzie optica.

delta2k2
05-10-11, 14:02
delta2k2 - stii cum arata argumentul vostru pentru noi ceilalti?

Care voi ? Sunteţi mai mulţi ?
Cand el a scris negru pe alb, că se pişă pe acest forum, tu unde ai fost ? Ce argumente ai avut ? De ce nu ai intervenit atunci ? Tu şi cu restul ....

Acest user a mai fost tolerat, dar de fiecare dată s-a lăsat cu scandal. Te-a interesat acest lucru ?
Incă ceva, citeşte regula 10 a acestui forum. In plus de asta, deja am dat prea multe explicaţii. Dacă il regreţi aşa mult, sunt ferm convins că ştii unde-l găseşti.

SuperSonic
05-10-11, 14:32
Eu m-am bucurat de tot ce a scris flyer si nu am observat absolut nimic gresit/deplasat/agresiv/subversiv/etc in postarile lui. Voi stiti!

Si eu m-am bucurat de acesta stire, dar daca nu scria el scria altul. Nu a scris nimic secret, doar a propagat o informatie existenta deja.
La fel a facut si cand a aparut Dolce HD, a propagat o informatie care era deja pe forum de 2 zile.

neutrin
05-10-11, 15:41
Cand zic "noi ceilalti" ma refer la cei care nu suntem la curent cu toate necazurile forumului. Eu v-am spus doar cum vad eu lucrurile. Acuma voi puteti sa interpretati cum vreti voi atitudinea mea, insa nu eu sunt subiectul.

proteus
17-01-12, 00:02
Revenind la discutia despre Focus, ma poate ajuta si pe mine cineva cu cateva raspunsuri?

- Cartela noua si receptor se pot achizitiona si de la Altex, Domo etc., sau numai de la distribuitorii mentionati aici http://www.focussat.ro/instalare.html ?

- Se poate cumpara cartela verde promotionala (100RON pt. 6 luni Familia + Mozaic) fara a cumpara si receptor?

- In afara de receptorul mentional pe site la 319 RON, mai vand si alte receptoare, mai ieftine? Ma intereseaza receptorul lor doar pt. activarea cartelei., in mod normal il voi folosi intr-un Kathrein, cu oscam (sau poate pe PC cu oscam).

- De fapt, mei este necesar receptorul lor pt. update, sau face update cardul OK cu oscam?

- Pentru plata online se pot folosi si carduri de credit emise in strainatate (Europa)?

Multumesc pentru rabdare si raspunsuri.

paduraru
17-01-12, 11:38
Echipamentele le poti lua doar de la instalatorii autorizati
Vezi ca este o oferta pt hd in care iti da doar smarcardul si cartela verde in valoare de 80 ron si ai activ doua luni Familia, Mozaic si HD precum si inca o luna pachetele Familia, Mozaic, Cinema, Sport si HD,smartcardul il pui in orece receptor cu cam canax.

SuperSonic
20-01-12, 16:26
Sundance HD nu se mai deschide din cardul focus, si nici criptarea conax nu mai apare la el.

stargate
20-01-12, 16:40
Cred ca o sa mai dispara din entuziasm luna viitoare la reincarcare pachet HD ... din pacate si acum s-a vazut ca si in alte dati ca UPC se aprind rapid dar se consuma si mai rapid .

zappa
28-01-12, 23:46
Sundance HD nu se mai deschide din cardul focus, si nici criptarea conax nu mai apare la el.

A revenit caidul b02; se deschide local.

zmeura
29-01-12, 11:36
Noile canale promise de clona din topic pentru ianuarie bineinteles ca nu au mai aparut.

dic_star79
29-01-12, 14:05
Sunt pe vine....:cool2:

zmeura
02-02-12, 13:38
Stiu ca sunt pe vine,cica in ianuarie,dar nu am aflat inca anul.:)

zappa
02-02-12, 13:43
Are cineva vreo lista cu programele TV din pachetul total de la focusat? Include si canalele HD sau nu? Mie imi deschide doar sundance de pe local.

Am gasit aici; http://sateliti.info/showthread.php?21-FOCUSSAT/page17 - Familia, Mozaic, Cinema, si Sport.
Inseamna ca pachetul HD trebuie achizitionat separat.

dMd
02-02-12, 13:52
Total nu include pachetul HD, trebuie incarcat separat.
Cartele reincarcare (http://focussat.ro/plata.html)
Pachete programe (http://focussat.ro/programe.html)