PDA

View Full Version : FreeSat in locul lui FocusSat



vicu432
07-09-11, 19:38
Ce stiti despre asta?

dingo31
07-09-11, 19:45
Adica....? ce ai auzit si din ce sursa?

SuperSonic
07-09-11, 19:51
UPC Direct isi va schimba denumirea in freeSAT.
S-a discutat putin aici : http://sateliti.info/showthread.php?24053-UPC-Ro-scoasa-la-licitatie-publica&p=177895#post177895
Da-ti click pe link-uri, acolo sunt articole de presa despre subiect.

neutrin
08-09-11, 01:10
Articolul spune altceva:

Last week it was reported that a new DTH platform – also named Freesat – may shortly be launched in Romania.
Broadband TV News believes that it is unrelated to Focus Sat, UPC Direct’s sister service in the country.

Adica este vorba de un nou DTH, nicidecum redenumirea brandului "Focus Sat".

mario08
08-09-11, 08:16
Neutrin eu te intreb pe tine altceva :
1 - De ce propietarul/patronul lui Focussat ( UPC Direct ) sa rebranduit ?
2 - De ce este anuntat un nou dth pe 16E cu noul brand - Freesat ?
3 - De ce cei de la Global Liberty ( UPC Direct ) vor sa vanda ( au scos la licitatie publica ) sucursala/filiala UPC din Ro ?
Daca iti dai singur raspunsuri la cele 3 intrebari si vezi/gasesti logica lor , atunci sigur vei gasi raspunsul si pt. ce s va intampla cu Focussat
Sunt prea multe schimbari/anunturi in cadru aceluias dth si mai mult ca sigur ca si Focussat va fii afectat intr-un fel

neutrin
08-09-11, 10:23
Ce spui tu sunt doar speculatii. Citeste sensul direct al articolului in engleza.

Edit: de fapt sensul celor doua articole, pt ca din primul mai e un link catre un al doilea.

dingo31
08-09-11, 15:24
N-are rost sa facem speculatii si deductii, vom trai si vom vedea daca apare dth nou, daca va dispare upc sau nu. oricum cartele conax focus r3-r6 sunt in continuare disponibile la dealeri.

cine poate sa spuna cand va inceta akta transmisia de pe 5E si se va trece pe Hellas?

val
08-09-11, 15:49
Vecinul meu are platit anticipat inclusiv octombrie, l-au sunat sa-l convinga sa "migreze". Cum omul doreste rezilierea contractului se pusese problema restituirii abonamentului pe luna octombrie, deoarece (dupa spusele lor) septembrie ar fi ultima luna pt. AKTA.

mario08
08-09-11, 21:06
Daca la voi rebranduirea lui UPC Direct in Freesat este speculatie, anuntarea unui nou dth pe 16E ( culmea tot Freesat ) este tot speculatie , licitarea publica a UPC Ro este tot speculatie
Pai atunci sa fiti sigur ca voi veti fii ultimi care veti stii ca a disparut/mutat Focussat de pe 0.8W pe 16E
Nu iti trebuie nu stiu ce facultati pt. a putea pune "cap la cap" niste schimbari/redenumiri" care se produc/sau produs si culmea la nivel inalt ( al patronilor )
Nu UPC Direct este propietarul lui Focussat ?
Sa rebranduit in Freesat acum ?
In mod automat/logic nu Freesat este actualul propietar/patron al lui Focussat ?
Spuneti-mi voi cine este atunci in prezent propietarul/patronul lui Focussat ?
Ori este Freesat ( fost UPC Direct ) , ori numai are patron/propietar si va disparea/muta pe 16E
Nu va mai dura mult si vom vedea concret ce si cum , insa ceva cert se va intampla si cu Focussat

neutrin
09-09-11, 01:07
Linisteste-te. Nu ajuta pe nimeni sa stie in avans toate aceste lucruri, asa ca sa le lasam sa se intample si atunci vom sti. Si daca aflu ultimul pe lumea asta ca Focusu s-a mutat pe 16, desi am card Focus, crezi ca imi pasa asa de tare?

dMd
10-09-11, 10:50
Ar fi mai benefic daca am declara decesul dupa ce trupul decedatului este rece. Pana acum au fost speculatii la greu despre orice DHT, rubrica "barfe de vanzare" va fi prezenta in presa ca trebuie sa vanda si ei ceva. Noi suntem prea mici ca sa banuim urmatorul pas al unui DHT - ba din contra, ei sunt cu un pas inaintea noastra...parerea mea.

laleauaneagra
10-09-11, 14:38
da numa ca asta e grele.....si asta se intampla peste tot in acest hobby

mario08
10-09-11, 21:07
Poate pe unii da , poate pe alti nu depinde si de ce fel de ajutor
Totusi raman in st-by cu ideea de a deveni abonat Focussat , fiindca avem o vorba "Nu iese fum pana nu faci focul"
In plus sunt prea multe coincidente in "gradina" lui Focussat si nu cred ca intr-un fel sau altul Focussat nu va ramane neafectat/neschimbat
Poate nu neaparat anul asta ( ca doar a mai ramas vreo 4 luni ) , insa vreun cadou de sarbatorii nu se stie niciodata
Vorba aceea "una calda , una rece" ( apare Freesat pe piata , dispare Focussat de pe piata - macar ca brend si tot se va intampla ceva )

bubu27
10-09-11, 22:19
doar atat pot zice receptoare hd pana la sfarsitul lui 2011,camurile/cartelele au aparut deja la bucuresti,mai multe informati pe curand,si nu cereti sursa cine nu crede astepte

bubu27
14-09-11, 23:11
uitati aici deocamdata asta este o cartela UPC Direct tip IRDETO

http://img822.imageshack.us/img822/858/9064e6f51649c5f2.jpgo sa va vedeti si cardul nou de la Focus ,pe curind

franta
14-09-11, 23:39
in ultimu ultimu skin glas 16 pt focus in loc de piconu cu upc direct apare picon cu freesat

dic_star79
14-09-11, 23:53
Ideea este ca FocusSat are sansa de a lansa programe HD......

lao
14-09-11, 23:55
La focuss si upc apare freesat, la Focuss Moldova ramane cum a fost...

techcenter
15-09-11, 11:30
uitati aici deocamdata asta este o cartela UPC Direct tip IRDETO

o sa va vedeti si cardul nou de la Focus ,pe curind

tot IRDETO? daca da,a tunci e bai!

succesuri! :drinks:

bubu27
15-09-11, 13:22
@techcenter
da e bai ,dar speram sa nu se schimbe si la focus din conax in irdeto:)

cipryDXfeed
15-09-11, 21:17
Probabil daca nu sigur o sa fie simulcript. Mai vedem ce si cum.