PDA

View Full Version : Prin CAM se poate?



piciul
31-08-11, 16:58
fratilor am si eu o intrebare.
Am intrat in posesia unui card NDS imperecheat cu un Cam NDS care functioneaza perfect pe DM 8000 si vin cu intrebarea de baraj:
Se poate sa sa leg acea cartela prin cam cu Oscam sau Cccam?

lao
31-08-11, 17:02
Din cate stiu cam-urile nu se pot lega la emu...

MihaiP
31-08-11, 19:41
Principial DA ! cu conditia sa stii ce BoxID foloseste CAM-ul in relatia cu cardul ...
si asta nu cred ca este simplu ! in acest moment poti sa-l bagi direct in cardreader
si CCcamul sau Oscamul ...se vor descurca ! direct prin CAM ...NU !

franta
31-08-11, 20:13
din cate stiam eu camuri nds nu prea exista
vreau si eu unu pt dolce daca chiar exista :)

lao
31-08-11, 20:29
Deci, in principiu, poti folosi cardul daca cunosti informatiile necesare introducerii lui direct in emu, fara cam. Adica imperecherea cu cam trebuie s-o sti...

zildan
31-08-11, 22:57
fratilor am si eu o intrebare.
Am intrat in posesia unui card NDS imperecheat cu un Cam NDS care functioneaza perfect pe DM 8000 si vin cu intrebarea de baraj:
Se poate sa sa leg acea cartela prin cam cu Oscam sau Cccam?

NU se poate sigur ce vrei tu.

piciul
01-09-11, 14:51
Preferam sa nu imi fie editat titlul topicului,iar in cea ce ma priveste ,mai stam de vorba.

@ zildan ai vreun argument?

zildan
01-09-11, 17:26
Pai daca imi expici cum ai putea citi CAM-ul ..... schimbi putin lumea .
Poate vre-un soft pe laptop :) sa reuseasca minunea.

Topicul trebuie sa aiba un nume legat de continut.
Tu nu ii dadusei nume.

laleauaneagra
01-09-11, 17:35
piciule piciule...ne prinzi oare in....?

ma intreb doar

piciul
02-09-11, 19:01
Chiar nu intaleg ce ai vrut sa scrii............!

Am reusit daca vreti sa vedeti trebuie sa-mi trimite-ti o adresa de email si sa am toata discretia voastra

horatyu
02-09-11, 20:02
daca ai reusit inseamna ca te pricepi si nu ai nevoie de aportul nostru :D

bravo tie
cred ca nu ai spus esentialul ci doar franturi din ce vrei tu si ce ai facut

fery21
02-09-11, 20:15
Chiar nu intaleg ce ai vrut sa scrii............!

Am reusit daca vreti sa vedeti trebuie sa-mi trimite-ti o adresa de email si sa am toata discretia voastra

Esti tare... ai descoperit camul wirless ? sutem toti discreti de pe acest forum.

piciul
02-09-11, 20:18
daca ai reusit inseamna ca te pricepi si nu ai nevoie de aportul nostru :D

bravo tie
cred ca nu ai spus esentialul ci doar franturi din ce vrei tu si ce ai facut

Nu prea ma pricep,cand mam suparat si am scris ca preferam sa nu mi se editeze titlul topicului din "TEMA" in ce sa scris acuma nu era la intamplare,era o aluzie la un pic de ajutor pe care il ceream.

p.s daca aveai activat PM-ul iti demonstram cum finctioneaza un NDS,cu conditia sa fi foarte discret

---------- Post added at 20:18 ---------- Previous post was at 20:16 ----------


din cate stiam eu camuri nds nu prea exista

Exista ,crede-ma frate!Vrei o poza?

franta
02-09-11, 20:26
din cate stiam eu camuri nds nu prea exista
vreau si eu unu pt dolce daca chiar exista :)

idea e sa existe unu folosibil pt xxx, arata poza.
ea m-am referit la ceva tu te ei de altceva
....scuze de oftopic

piciul
02-09-11, 20:52
Ai PM si daca esti de acord ...........

lao
02-09-11, 22:01
Ne "luminezi" si pe noi?! Nu trebuie sa dai detalii personale sau despre ce provider ai....
As vrea sa bag si eu un cam, doua in oscam sau macar in cccam

piciul
02-09-11, 22:11
Ne "luminezi" si pe noi?! Nu trebuie sa dai detalii personale sau despre ce provider ai....
As vrea sa bag si eu un cam, doua in oscam sau macar in cccam



http://s40.photobucket.com/albums/e236/humax/?action=view&current=boom1.mp4

daradici
02-09-11, 22:18
...se pare ca se poate. :clap:


Ce repede a disparut link-ul ! Putea fi avertizat cu regula 12, nu si sters ce a scris pe acolo !!!!

Bravo RSP !!!!

piciul
02-09-11, 22:21
Ne "luminezi" si pe noi?! Nu trebuie sa dai detalii personale sau despre ce provider ai....
As vrea sa bag si eu un cam, doua in oscam sau macar in cccam

eu am incercat dar se pare ca nici aici nu ai libertate

zildan
02-09-11, 22:22
Treceti pe privat !

lao
02-09-11, 22:35
ok, in regula.
Chestia asta e foarte rara dar se stie de ea. Totusi unde e camu'???? Ca acolo scrie /dev/sci0

horatyu
02-09-11, 22:37
Nu prea ma pricep,cand mam suparat si am scris ca preferam sa nu mi se editeze titlul topicului din "TEMA" in ce sa scris acuma nu era la intamplare,era o aluzie la un pic de ajutor pe care il ceream.

p.s daca aveai activat PM-ul iti demonstram cum finctioneaza un NDS,cu conditia sa fi foarte discret[COLOR="Gray"]


omule nu are nimeni incredere in tine ca ai putine posturi si pui asa la intamplare niste intrebari mai "delicate" si vrei sa te credem pe cuvant
daca esti acel piciu de pe rdi ne stim personal , pentru ca am fost la o intalnire rdi in Bucuresti

dar pe acest cont daca nu gresesc s-a jucat putin un anume user mai glumet care fura parole de pe rdi si de aiurea si le folosea pe aici postand in numele lor( adica acei useri care aveau aceiasi parola si aici si aiurea) si parca e si cazul acestui user daca nu ma insel , acum vad ca esti tu ca m-am uitat putin prin contul de photobuchet

sa fie cum zici tu
cat despre PM nu stiu ce vrei sa spui la mine e liber sa dea PM cine vrea

zildan
02-09-11, 22:40
Nu s-a citit in CAM, s-a "marlit" cartea cu cetitorul, dar nu e ceva care sa ne dea "inainte".
Ceva din sistem nu seamana cu ce avetzi voi si nu merge !
E uitat de pe vremuri, sau chiar suntem amatori.

horatyu
02-09-11, 22:43
eu am incercat dar se pare ca nici aici nu ai libertate


cred ca aici ai cea mai mare libertate posibila daca respecti un regulament si ai postari de calitate

daradici
02-09-11, 22:44
Cred ca e o confuzie in termeni. Piciul zice una, altii inteleg alta, desi stiu ca piciul zice una.

Mai "plastic" nu am reusit sa ma exprim ! :D

zildan
02-09-11, 23:01
El zice bine ce zice! E dreptul si prioritatea lui.
Postul a fost sters "soft", pentru ca aici nu suntem in codru!

---------- Post added at 23:01 ---------- Previous post was at 22:52 ----------

Am dat restore la post. Ca sa nu ziceti ca avem ceva personal!

daradici
02-09-11, 23:20
Pana la urma nu e nimic ciudat postat acolo, doar ca se poate !
Un ochi atent obsearva si alte detalii, scria @lao mai jos /dev/sci0, si cu asta a spus tot.

Nu a explicat nici ce a facut, nici cum a facut, doar ca se poate. Cred ca e o postare cat se poate de "cuminte".

Bravo @piciul ! :clap:

lao
02-09-11, 23:43
Pai cu parola aia ce faci? Lasa fara, sa mai salivam si noi! :gata:

laleauaneagra
03-09-11, 00:03
piciule uite eu nu am treaba cu camu,pe mine daca ma lamuresti daca esti acelasi piciu care cred si stiu eu...atunci poate altcumva se va aborda problema

poti s ami raspunzi in pm daca doresti

Diablo1
03-09-11, 00:46
piciule da mo si mie parola aia in Pm te rog sa vad despre ce e vorba
mersi ?

piciul
03-09-11, 08:22
Principial DA ! cu conditia sa stii ce BoxID foloseste CAM-ul in relatia cu cardul ...
si asta nu cred ca este simplu ! in acest moment poti sa-l bagi direct in cardreader
si CCcamul sau Oscamul ...se vor descurca ! direct prin CAM ...NU !

Corect frate,asta vroiam si eu sa aflu si inca o data ma repet titlul topicului deschis de mine era TEMA si era o aluzie la ajutorul pe care il vroiam eu sa-l primesc.
Deocamdata doar atat,cartite sant peste tot:cool2:

Diablo1
03-09-11, 09:01
DA
Mersi piciul :beer:
Ar fi o solutie
Ai redictionat adresa (seria) camului pentru cititor in sistem ?

zildan
03-09-11, 12:13
Ai descoperit AMERICA!
Nu va mai amagiti fratilor, voi nu aveti card imperecheat cu cam-ul si nici nu o sa aveti.
In rest .... sa fiti iubiti !

piciul
03-09-11, 16:19
Nici eu nu am ,au alti !

Diablo1
03-09-11, 18:50
Hmmmmmm........
Acum o dai la intors ?
Nu miroase a bine , adica Fake
Daca nu ai cum poti fi sigur ca merge ce ai zis ?
eu cel putin nu m-as baza pe ce zice unul sau altu fara sa probez , dovezi mai solide

lao
03-09-11, 19:31
Totusi, in primul filmulet se vedea /dev/sci0... si nu esti obligat la nimic....
Nu vreau sa citez posturi din alta parte, dar se pare ca e acelasi "piciul", un user vechi pe forumuri!
Intrebare:
Care a fost rostul acestui thread??????????????

zildan
03-09-11, 20:24
Nu intelegeti ca e vorba de un ca_d special. Un demo !

stargate
03-09-11, 21:13
Care a fost rostul acestui thread?

omul a vrut sa arate ca de putut se poate dar nu si in ce conditii

lao
03-09-11, 21:56
Pai ce? Nu se stia ca se poate?
Dar sunt putini... si n-au motive sa strige in gura mare, daca au vreo treaba cu tine te cauta ei...

laleauaneagra
03-09-11, 23:35
aici trebuie sa fiu de acord cu tine.....acum chiar ca stie tot prostu chiar daca nu stie cum,tind sa intreb si eu care e rostu

ce imi sare rapid in minte la rostul acestui topic e......reputatia user ului

piciul
06-09-11, 19:14
Frate userul PICIUL nu tine de reputatie,imi este indiferent daca am sau nu reputatie pe un site,de la inceput topicul meu s-a numit TEMA si era o aluzie sau luati-o cum vreti un ajutor de a face un cam NDS imperecheat cu o cartela sa ruleze in share,asta pana mai mari acestui site sau gasit sa schimbe titlul,am reusit intr-un tarziu cu ajutorul vostru sau al altora nu cred ca are importanta acest fapt.
Este adevarat ca in primul filmulet se vedea /dev/sci0 asta inseamna pentru baieti care nu cunosc ca acea cartela era data direct din CCcam iar in urmatoarele filmulete am renuntat la superbul emu CCcam si am trecut pe Oscam care il consider eu putin mai , sai spun,nevulnerabil.
Aveti mai jos doua filmulete.
Pentru cei care imi cer share va anunt cu strangere de inima ca nu o voi face decat pentru cercul meu restran cu care colaborez incontinuare de multi ani,imi pare foarte rau fratilor.
Pentru cei care vor sa comenteze acest topic incontinuare sau pentru cei care cred ca piciul vrea reputatie,faima sau nu mai stiu eu ce sinonim va anunt ca acest topic pentru mine este inchis.

Va multumesc pentru atentia acordata.
piciul betivul

http://s40.photobucket.com/albums/e236/humax/?action=view&current=MVI_2027.mp4
http://s40.photobucket.com/albums/e236/humax/?action=view&current=MVI_2026.mp4

gelu_dh
06-09-11, 19:21
Esti tare omule....felicitari.

fery21
06-09-11, 20:01
E cred ca e ceva real dit toate spusele intrebarea ea este cat dureaza 1 ora sau...e total ?

http://i302.photobucket.com/albums/nn99/ADAMGOBI2000/ZAharos.png

Totusi nu vad nici un program HD

malin
06-09-11, 21:41
Ma bag si eu dacă e voie.

1. Mă intereseză subiectul pentru că am de dat/luat bere daca NDS/ul asta v-a fi dobandit pană la sfarșitul anului. Eu am pariat că o să meargă deci poate nu o să fiu foarte obiectiv.

2. Teoretic, dacă un receptor nu știe să citească cartele NDS are nevoie de un CAM pentru a putea face acest lucru. Aici cum se face imperechierea nu mai știu și nici nu bănuiesc, cert este că trebuie să meargă, nu asta mi se pare problema ce-a mai mare problema ce/a mai mare este să trimiți cardul din CAM in EMU ... pentru mine acest lucru incă este imposibil ( nu am DM8000). Dacă se poate trimite cardul din CAM in emu atunci inclin că piciu e de bună credință.

De preferat ar fi o demonstrație life ... insă nu sunt in cercul lui de prieteni, nici măcar nu il cunosc, dar sigur aceste zvonuri or să se imulțească, și deh nu iese fum fără fum.

Forța să fie cu tine piciule.

fery21
06-09-11, 22:27
Sunt lucrari de test, care nu ajuta la nimic in dezvoltarea subiectului propriu zis, legat de zaharosul nostru.

laleauaneagra
06-09-11, 22:32
lamureste ma piciule....e vorba despre acele carduri...sa nu continui aici despre ce e vorba?????sper ca ma intelegi despre ce vorbesc

si daca tot nu dai share..........spune mi de ce?care e scopu???/asa ca sa postam ca eu am si voi nu aveti,ceva de genu,ciuciu

daca faci un film cu intoducerea cardului de dolce(cel care il are tot prostu)si toate cele eu ma retrag din discutie si am sa ti spun si eu asa:
scuze
esti tare piciule
forta sa fie cu tine

si nu uita de acel cam care inca o data ma repet ca si cardu(sper eu ca despre acel card e vorba)nu il are tot prostu

deci un post si un info inutil ptr alti....doar ca eu am si voi nu aveti

nu te supara piciule asta e parerea mea,insa eu te consider prieten,amic cum vrei tu ptr ca ai facut multe in acest hobby si eu asta apreciez foarte mult.....insa ma repet nu vad rostu luand in calcul sculele care duc la aceasta imagine pe tv

lao
06-09-11, 22:49
Ce mai tura vura! A vazut cineva abonat la dth (la noi) care primeste CAM in loc de box???
Deci, se pare ca e un card "imprumutat" din vreo redactie de TV sau ceva de genu asta...
Apoi a aflat seria camului, o fi convertit-o (poate) si a bagat cardu in oscam, dar astea sunt amanunte care nu mai intereseaza deja.
Oricum nu mai dureaza prea mult si e gata...

laleauaneagra
06-09-11, 22:59
stau si ma minunez ca totusi nimeni nu a luat nici o masura.....eu problema o vad serioasa....DAR EU SANT MAI PARANOIC DE FELU MEU
acest info nu e pe alte forumuri....de ce?daca tot e ceva util,cu toate ca eu o vad nonsens,ABSOLUT INUTILA

se doreste oare ca acest forum sa fie monitorizat de RTC..........asa cum a facut o RDS?

intreb ptr ca logica mea e depasita,ma rog si asa e depasita ea dar na....

de ce nu e postat pe toate forumurile....asta e nedumerirea mea

e drept ca acum nu am luat la filtrat toate forumurile dar ramane intrebarea

zmeura
06-09-11, 23:05
Stai linistit ca nu monorizeaza nimeni nimic,cu RCS era mana unuia caruia nu ii mai mergea forumul ca pe vremuri.
Cat despre informatii ..... eu nu vad nici o informatie.Si daca nu e informatie e altceva.:)

daradici
06-09-11, 23:36
..se stie de mult ca se poate, ce atata galagie pentru nimic ?

Ca nu e nimic public, asta e, cred ca nici nu merita sa fie dat nimic public, oricum providerul dispare.

zappa
07-09-11, 10:05
Frate userul PICIUL nu tine de reputatie ...
Piciule, nu vrei reputatie, dar o bere tot bei. Ai una de la mine. Hai noroc.

dic_star79
07-09-11, 10:56
De mers merge, acum depinde cat(pana se inchide pravalia pe 4W).....

zappa
07-09-11, 14:25
"Noiembrie, ultimul bal". Eu asa am auzit.