PDA

View Full Version : card Focus si optibox550



gofsat
02-08-11, 19:47
Am incarcat un card Focus alb cu pachetul total,dar nu reusesc sa vizionez decit anumite programe,nu deschide decit citeva programe.
Il folosesc cu CCcam.Am facut AU intr-un echolite790 pt ca kaonul de la focus nu il mai am, deci cardul are subscriptia valida pe luna asta cu confirmarea celor de la focus ca este valid(incarcat).Am schimbat imagine,versiuni Ccam si tot la fel.
CCcam.cfg:
SERVER LISTEN PORT : 12000 # your open TCP port for cccam
WEBINFO USERNAME : xxxx
WEBINFO PASSWORD : xxxxx
WEBINFO LISTEN PORT : 16001
OSD USERNAME : xxxx
OSD PASSWORD : xxxxx
MINI OSD : yes
ZAP OSD TIME : 0
SOFTKEY FILE : /var/keys/SoftCam.Key
AUTOROLL FILE : /var/keys/AutoRoll.Key
STATIC CW FILE : /var/keys/constant.cw
CAID PRIO FILE : /var/etc/CCcam.prio
PROVIDERINFO FILE : /var/etc/CCcam.providers
CHANNELINFO FILE : /var/etc/CCcam.channelinfo
SMARTCARD CLOCK FREQUENCY: /dev/sci0 5600000
SHOW TIMING : yes
DEBUG : yes
DISABLE EMM : yes
EXTRA EMM LEVEL : yes
PIN: /dev/sci0 1234

Aici am pus citeva valori si tot nu vrea:SMARTCARD CLOCK FREQUENCY: /dev/sci0 560000
5000000,3000000,3570000

Multumesc anticipat pt raspunsuri!

radutyu
02-08-11, 20:55
Ce scrie in entitlements in cccam info?

horatyu
02-08-11, 21:26
din cate stiu eu echolite 790 nu stie cardul de focus asta nou ( el fiind un aparat bun la vremea lui insa nu mai are suport - din cand in cand echosmart 791 mai are cate un update de soft dar la 790 s-a cam renuntat demult ) si de aici problema

incearca sa pui cardul pe tvr 1 in alt aparat de la focus de la un vecin sau prieten

cred ca nu s-a facut corect updatul

daradici
02-08-11, 21:52
Eu am updatat ieri un card alb focus, care pana alaltaieri era full, si vad doar un singur canal.... Nu am mai vazut update si sa vezi un singur canal de pe card. Ciudat.

franta
02-08-11, 22:12
poate vor face si astia de la focus o surpriza , si ne lasa cu marfa in soare

gofsat
02-08-11, 23:45
din cate stiu eu echolite 790 nu stie cardul de focus asta nou ( el fiind un aparat bun la vremea lui insa nu mai are suport - din cand in cand echosmart 791 mai are cate un update de soft dar la 790 s-a cam renuntat demult ) si de aici problema

incearca sa pui cardul pe tvr 1 in alt aparat de la focus de la un vecin sau prieten

cred ca nu s-a facut corect updatul

S-a rezolvat cu scam.Ai avut dreptate nu a facut corect AU.A durat cam 10 min.
Multumesc!