PDA

View Full Version : A murit un club de legendă!



stargate
20-07-11, 12:56
Universitatea Craiova a fost exclusa din toate competitiile interne . A murit un club de legendă! Drumul de la "Campioana unei mari iubiri" la "campioana unei amintiri". Citeşte istoria Ştiinţei!

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/a-murit-un-club-de-legenda-drumul-de-la-campioana-unei-mari-iubiri-la-campioana-unei-amintiri-citeste-istoria-stiintei-248275.html

pacat ca s-a ajuns la o asemenea rezolvare .

Sunt_Oltean74
20-07-11, 14:03
Ne-a ingropat mititelu

MihaiP
20-07-11, 18:20
Asa cum a murit si Timisoara ! si cum poate muri ...poate chiar ar trebui ...Steaua !
s-ar curata fotbalul de o parte din gunoaie ! ar ramina presa de scandal sportiv fara
subiecte ... vai ca capul lor analfabeti si inventatori de "stiri" !

stargate
21-07-11, 03:12
si cum poate muri ...poate chiar ar trebui ...Steaua !

Poate ( dar nu imi doresc ) si echipele Clujului ar merita sa moara ca si acolo sunt gunoaie cu caru' , nu trebuie sa dorim raul unei anumite echipe pentru ca patronul este un personaj dus cu pluta . Este pacat ca s-a ajuns in asemenea situatie in care comisiile sa stabileasca ierarhiile si echipele care retrogradeaza .

cu respect

bade
21-07-11, 05:33
Mai multe gunoaie ca la steaua si dinamo nu sunt la Cluj stai linistit........dimpotriva........

stargate
21-07-11, 05:53
Si marmota invelea ciocolata in staniol !

Pai da , ca voi sunteti mai occidentali ca restul lumii si la voi nu s-au inventat gunoaiele ... cu exceptia lui boc .

ps. sa continuam totusi pe subiect

bade
21-07-11, 10:39
Nu locuiesc la Cluj ci aproape de Bucuresti dar sunt suporter al lui Juventus .......n-am tinut niciodata cu vreo echipa din Romania si nici n-o s-o fac vreodata.......pentru ca joaca tzurca toate.......si sa nu mai pomenim si de Sandu si Dragomir.........cine se uita la liga 1 e un mare prost.....personal sunt microbist dar n-am vazut in viata mea un meci din liga 1 de la noi......sincer....

stargate
21-07-11, 10:44
cine se uita la liga 1 e un mare prost

Eeee nu generaliza si tu , suntem multi care ne uitam la Liga1 dar asta nu inseamna ca suntem chiar prosti ( sau poate cine stie ) , sunt echipe de traditie care au mii de suporteri si care trebuiesc sustinute la bine si la greu dar cel mai important este ca ierarhia sa se stabileasca pe teren si nu la comisii .

zmeura
21-07-11, 11:03
Ca orice afacere din tara asta a incaput si fotbalul pe mana smecherilor.Unul e Iancu de la Timisoara pe care il credeam om serios la inceput,acum nu vad vre-o diferenta intre el si Gigi.Asta apropo de "aia sunt mai rai ca ceilalti".
Sa le retrogradeze pana in liga judeteana pe toate,sa vezi cum isi cauta patronii alta vaca de muls si le vand pe nimic.Cel mai bine ar fi ca unele cluburi cu vechime,istorie si multi suporteri sa incapa pe mana unor straini,plus curatenie in FRF si Liga.

bade
21-07-11, 11:42
Eeee nu generaliza si tu , suntem multi care ne uitam la Liga1 dar asta nu inseamna ca suntem chiar prosti ( sau poate cine stie ) , sunt echipe de traditie care au mii de suporteri si care trebuiesc sustinute la bine si la greu dar cel mai important este ca ierarhia sa se stabileasca pe teren si nu la comisii .

Scuze, n-am avut intentia sa jignesc dar chiar nu se merita sa te uiti la liga 1.......ce sa vezi ? valoarea nu e identica cu traditia........sunt mare amator si de pariuri dar niciodata nu joc meciuri din Romania........prietenii stiu de ce.......:)

dingo31
18-08-11, 17:53
Asa cum a murit si Timisoara ! si cum poate muri ...poate chiar ar trebui ...Steaua !
s-ar curata fotbalul de o parte din gunoaie ! ar ramina presa de scandal sportiv fara
subiecte ... vai ca capul lor analfabeti si inventatori de "stiri" !

foarte exact spus, fara steaua si alte pseudo-echipe de "fotbal" poate ar reapare performanta, nu doar scandal si "stiri". oricum craiova lui mititelu nu avea nici o legatura cu acea Universitatea Craiova Maxima, unde se facea performanta. Timisoara doar a distrus pe altii (a distrus UTA, CSM RESITA), nu are legatura cu vechea traditie fotbalistica de acolo (Ripensia, Chinezu) a fost mereu echipa organizatiei judetene PCR, acum fiind al organizatiei mafiote a lui Iancu. Poli Timisoara s-a stins demult, prin div C, la Dragasani.

zappa
18-08-11, 18:43
Hello; ce aveti cu STEAUA? Va roade invidia? E cel mai titrat club din Romania. A fost echipa armatei? Si ce daca? Ati uitat cand a castigat cupa campionilor europeni si supercupa europei. Sunt echipe mai mari din Europa care n-au avut aceasta onoare. Voi incercati sa stergeti o parte din viata noastra: comunismul. Nici mie nu mi-a placut acea perioada, dar am copilarit atunci, iar copilaria e cea mai frumoasa parte din viata noastra. Asa cum a fost atunci.....pionieri...utecisti...etc e parte din viata noastra si nu aveti cum sa uitati asta. Atunci echipa Steaua ne-a dat sansa de a ne bucura. M-am bucurat si cand Craiova a ajuns in semifinale......la fel si ptr. Dinamo. Iar voi vreti acum ca aceste echipe sa aiba soarta Universitatii.
Nu mai invocati argumente cum ca a fost echipa militiei, a armatei, a securitatii si ptr asta trebuie sa dispara.
HAI STEAUA!

---------- Post added at 15:43 ---------- Previous post was at 15:41 ----------

Tineti minte; totul e trecator.

malin
19-08-11, 11:31
De bucurie rar avuram parte
In unele duminici pe la nunti,
Suntem olteni pe viata si pe moarte
Suntem olteni, adica suntem munti.

Un rost ne-a dat maicuta noastra, dulcea
Sa fim dintre romani cei mai fierbinti
Din Dolj si pana-n Gorj si pana-n Valcea
Si pana-n Olt si pana-n Mehedinti

Ref. X 2 Oltenia Eterna Terra Nova
Un cantec are astazi si-n priviri
Hai Universitatea, hai Craiova,
Tu, Campioana unei mari iubiri!!!

La tricolorul romanesc se-nchina
Si face juramant prin lupta azi
Oltenia provincia latina
A lui Mihai al nostru cel Viteaz

Oltenia pandura a lui Tudor
Si-a lui Arghezi si-a atator dusi
Oltenia celui mai mare sculptor,
Al omenirii Constantin Brancusi.

Ref. X 2

Salut fratern Moldova, Bucovina
Salut fratern Ardeal si tu Banat
Muntenie si Dobroge senina
Si Maramures neingenuncheat

Priviti aceasta sacra frumusete
Oltenia pamant cu oameni buni
SI pumn pedepsitor cu 5 judete
Caus al palmei vechilor taciuni

Ref. X 2

Olteni suntem in matca noastra
Olteni am fost si tot asa vom fi
Iar flamura ros' galbena albastra
Se oglindeste bine si in Jii

Tot ce avem noi am facut cu truda
Si nu traim din mila si pomeni
Spre binele acestei tari asuda
Si semintia noastra de oltenï

Ref x2

dingo31
19-08-11, 20:08
@zappa
nu avem nimic cu steaua, cu dinamo, etc.. dar nici echipele care in prezent poarta aceste nume nu au nimic in legatura cu acele performante. ele poarta acum ilegal aceste nume : steaua, dinamo, universitatea, etc. eu spuneam ca atunci cand Craiova era Craiova Maxima, toti iubeam acea echipa care era condusa de profesori universitari, de oameni integri si de mare valoare, nu de mititeli oameni cu mentalitate de infractori.

zappa
20-08-11, 08:40
De ce e ilegal sa poarte numele care le-au avut? Tu nu ai acelasi nume ca atunci? Si-a schimbat Iliescu numele? Unde-i ilegalitatea?
Profesorii aceia integri si de valoare de care vorbesti ar putea face o noua echipa (Stiinta sau Universitatea) sau ar putea cumpara numele de la mITITELU.
Tu uiti un singur lucru; totul e trecator.

dingo31
20-08-11, 20:50
Imi pare rau ca esti atat de iritat, te rog scuze dar din cauza ca esti prea patimas nu poti gandi lucid. Eu, tu si oricare dintre noi avem acelasi nume, chiar si criminalii nu-si pot schimba numele (vs: Iliescu), nu ar avea nici un rost, oricum stim cine s-ar ascunde in spate. Eu am vorbit despre niste simboluri (UNIVERSITATEA CRAIOVA, UTA, CSM RESITA, etc) si faptul ca unii infractori inca in libertate se folsoesc de aceste nume am spus ca este o ilegalitate, deocamdata tolerata.
PS: folosesc pantofi ADIDAS(nu ADIDOS), nu play-station SONYA (ci Sony), statie Hitachi(nu Futachi).

Cu tot respectl, resping in totalitate afirmatiile zgomotoase dar fara acoperire ale user-ului de mai sus.
Cu prietenie, dle Zappa -experienta altora te-ar putea sprijini mult.
Ori de cate ori ai ave nevoie- suntem alaturi
Cu drag

---------- Post added at 20:50 ---------- Previous post was at 20:27 ----------

doar cateva cuvinte suplimentare: am fost coleg de liceu cu Aurica Beldeaunu, Dudu Georgescu la Resita, ei erau fotbalisti ADEVARATI si nu aveau contracte semnate de 'zeci de mii' de avocati, impresari, (etc.. sau alt lichele) , jucau de placere dar au cucerit Europa pentru 2 placinte sau un plin de benzina, de aceea am afirmat ca cei de azi se folsoesc in mod ilegal de niste simboluri cu care nu au nici o legatura.
Domnule Zappa : de multe ori banii depasc valoarea, dar noi stim ca valoarea conteaza !!!!
Va rog sa acceptati acest adevar si va multumesc din suflet.

lao
20-08-11, 21:24
Cred ca te "aventurezi", conditiile de atunci nu au comparatie cu ce-i acum

nu aveau contracte semnate de 'zeci de mii' de avocati, impresari, (etc.. sau alt lichele)
Crezi ca au avut posibilitatea atunci sa faca contracte pe bani multi si ei au refuzat?
Tu daca aveai cum sa-ti iei atunci sau sa primesti un PC, de exemplu, ai fi refuzat?!!
Dupa cum e si titlul topicului, comentati situatia si ce mai vreti, la obiect. Nu va mai bagati nasu' in oala altuia... ca nu-i frumos.

zappa
21-08-11, 07:13
Domnule dingo, hai sa n-o dam in bara. Nu sunt iritat si nici patimas. Pana la urma mi se rupe. Si mie imi pare rau de Universitatea. Dar nu inteleg de ce trebuie sa dispara Steaua, Dinamo, si cine mai vreti voi. Universitatea Craiova mai avea ceva legatura cu trecutul decat numele? Mergeam cu placere pe un stadion cand juca cuplul Dudu Georgescu si Marcu. Erau faze trase la indigo; Marcu centra in careu, iar Dudu dadea gol cu capul. Si erau doar 2 echipe pe care nu le puteau invinge din motive subiective: Steaua si Dinamo. Asa erau vremurile atunci.

P.S.: si hai sa nu ne mai domnim atata!

gabrield
21-08-11, 08:34
Daca imi este permis sa am si eu o parere, as spune ca numele apare in urma performantelor.
Steaua tot acelasi nume avea si inainte de 1986 si nu era prea faimoasa in Europa, ce trebuia ? sa se desfiinteze si sa ramina doar UTA, ca ei ii batusera pe Ajax cu vreo 50 de ani in urma ?

Sa nu generalizam, daca exista infractori pe la vreo echipa, nu inseamna ca toata echipa e formata din hoti.

Despre Craiova, sa nu ne para rau, cine a vindut Craiova lui Mititelu, nu acei profesori sau ce erau ei ?

La fel si la Steaua, Piturca si Paunescu au contribuit ca Becali sa cistige licitatia, cu acordul armatei, desigur.

dingo31
21-08-11, 08:40
Domnule dingo, hai sa n-o dam in bara. Nu sunt iritat si nici patimas. Pana la urma mi se rupe. Si mie imi pare rau de Universitatea. Dar nu inteleg de ce trebuie sa dispara Steaua, Dinamo, si cine mai vreti voi. Universitatea Craiova mai avea ceva legatura cu trecutul decat numele? Mergeam cu placere pe un stadion cand juca cuplul Dudu Georgescu si Marcu. Erau faze trase la indigo; Marcu centra in careu, iar Dudu dadea gol cu capul. Si erau doar 2 echipe pe care nu le puteau invinge din motive subiective: Steaua si Dinamo. Asa erau vremurile atunci.

P.S.: si hai sa nu ne mai domnim atata!

Doar o mica completare: Dudu Georgescu si Marcu nu au jucat niciodata impreuna, decat sporadic la nationala. Dudu a provenit de la Progresul, s-a afirmat la Resita si apoi a fost luat de Dinamo. Marcu a jucat in prinipal doar la Universitatea, pana aproape de finalul carierei, centrarile sale mergeau catre Oblemenco. Pana prin anii 1984 Craiova batea si Steaua si Dinamo, atat acasa cat si la Bucuresti.

zappa
21-08-11, 09:46
Tovarase dingo....esti total dezinformat. Dudu Georgescu si Marcu au jucat impreuna la o echipa in divizia A. Punem pariu?

dingo31
21-08-11, 10:26
bah zappa, nu vad ce rost are sa te dai istet cu vikipedia in fatza. am vazut si eu ca la final de cariera au jucat putin la buzau, oricum o perioada neimportanta pentru nici unul din ei. nici nu era vorba de asta si nici nu stiu ce vrei.
pa

delta2k2
21-08-11, 10:29
Este vorba de Gloria Buzau , in 1984-1985 ? Sau e vorba de alt Marcu ?

zappa
21-08-11, 11:28
De la domni am ajuns la bah. Bravo.
Pe "vikipedia" n-am gasit, dar am fost la meciurile Gloriei in vremea aia.

delta2k2
21-08-11, 11:45
Domni , tovarăşi , bah ... oricum ar fi.
Ideea este că dacă aţi văzut live acele meciuri ... sunteţi nişte dinozauri :)

paulino
21-08-11, 15:02
Odata cu desfiintarea lui Victoria,Flacara Moreni,FC Olt trebuiau desfiintate si Dinamo impreuna cu Steaua echipe infiintate de comunisti dupa 1947 care de-a lungul timpul au stors de jucatori echipele din provincie si nu numai...

dingo31
21-08-11, 15:30
ar fi fost singura solutie decenta si onorabila, din pacate irealizabila pentru ca puterea era cam aceeasi.acum niste golani analfabeti au pus mana pe acele echipe si aiuresc lumea cu spectacolele lor jalnice.

malin
22-08-11, 09:02
"" De bucurie rar avuram parte
In unele duminici pe la nunti ... "

Uităm ca U Craiova a fost DEZAFILIATĂ că a MURIT nu din cauze NATURALE. Noi ne certăm pe o istorie și acceptăm cu seninătate cea ce s-a intamplat la U Craiova. Sunt ferm convins că dacă interesel o cere la final de campionat Liga1 poate apărea așa

1. Concordia Chiajna
2. Vointa Sibiu
3. Dacia Mioveni
4. Astra Ploiesti
5. Gaz Metan Medias
.........

Convins sunt că dacă aranjamentele o cer, Rapid, Dinamo , Steaua poat ajunge in B sau dezafiliate ( numai bani vor face diferența ). Asta este fotbalul din RO, nu este posibil să existe inregistrări cu directectorul sabotor de la U craiova cum o va desfința pe U Craiova și in loc să fie sancționat este ascuns pe post de Selectionar *( pentru a 3 ? a 4 oara ? ) Rusine fotbalului romanesc și nu in ultimul rand nouă tuturor că permitem asemenea lucruri.

coca cola
22-08-11, 10:24
Odata cu desfiintarea lui Victoria,Flacara Moreni,FC Olt trebuiau desfiintate si Dinamo impreuna cu Steaua echipe infiintate de comunisti dupa 1947 care de-a lungul timpul au stors de jucatori echipele din provincie si nu numai...
ai uitat sa pui si rapidul langa steaua si dinamo! prima echipa comunista,ai uitat ca jucau cu soarele pe piept??:dance:

paulino
22-08-11, 12:06
Pai de ce privilegii s-a bucurat Rapidul de-a lungul vremii?
hai sa fim seriosi...acum am luat la cunostinta de ce ai scris...probabil ca ti-a povestit bunicul tau de asa ceva...nu contest ca ar fi jucat cu acea emblema a fostului partid de stinga...

MihaiP
22-08-11, 13:21
Simplu ! odata cu cotizatia de sindicat fiecare angajat de la CFR platea si o
cotizatie pentru echipa de fotbal ! la fel de optionala ca si cotizatia de sindicat !!!
la fel ca la Dinamo sau Steaua ... cat despre echipele "studentesti" ...sa fim seriosi
... cu rare exceptii "studentii" habar nu aveau unde-si avea sediul facultatea lor ...
Fotbalul a fost vesnic paravanul in spatele caruia sau ascuns niste afaceri murdare
...acum si atunci ... actualii sefi ai fotbalului romanesc sint orchestratorii vechi si noi
ai acestei mizerii nationale ... macar atunci erau rezultate !
Cat despre avantaje ...pai s-o luam sistematic : fotbalistii aveau venituri duble sau chiar
triple decat un "amarat" de inginer, aveau apartamente de la stat ... evident centrale,
aveau un serviciu bine platit pe unde treceau doar in ziua de salar , aveau acces la asa
zisele "case de comenzi" la un loc cu securistii si activistii de partid si la adapost de statul
la coada in frig, dimineatza la 6 pentru un litru de lapte !

paulino
22-08-11, 13:28
Mihai , din 1971 am avut ocazia sa fac parte din marea familie ceferista...personal nu imi amintesc sa fi facut asa ceva pentru echipa Rapid...ba chiar in anii de glorie ai U Craiova la Depoul Craiova se cotiza pentru U Craiova...
Aceasta metoda se aplica la Steaua si Dinamo unde angajatii din cele doua ministere cotizau obligatoriu cu sume de bani special pentru echipele de fotbal...

coca cola
22-08-11, 13:47
moo!! ce ai cu bunicu'?? nu am cunoscut pina acum UN suporter rapidist care sa nu fie frustrat! voi nu santeti rapidisti,voi santeti antistelisti,dinamovisti.....etc!

zappa
22-08-11, 14:27
Pai numai rapidistii doresc sa se desfiinteze steaua si dinamo. Alti suporteri care sa doreasca asta chiar nu am auzit. Sa fie invidia? Atunci cand au avut ocazia sa joace in liga campionilor au stins lumina pe stadion. De frica! Generatoare n-au avut....ca s-au furat!
Voi chiar nu vreti sa intelegeti ca asa au fost vremurile atunci? Din cauza mentalitatii romanilor s-au distrus CAP-urile, sistemele de irigatii s-au furat.....ca le aducea aminte de comunism. Dupa 90 s-a vrut sa se distruga tot ce aducea aminte de comunism. Asa cum a fost el a fost parte din viata noastra; a avut si partile lui bune (putine ce-i drept). Sa nu ma intelegeti ca sunt nostalgic dupa comunism. Ma bucur ca a trecut acea perioada. Dar nu puteti s-o rupeti total cu trecutul pentru face parte din viata noastra. Abia dupa cateva generatii ne vom rupe total de comunism.
HAI STEAUA!

paulino
22-08-11, 15:02
moo!! ce ai cu bunicu'?? nu am cunoscut pina acum UN suporter rapidist care sa nu fie frustrat! voi nu santeti rapidisti,voi santeti antistelisti,dinamovisti.....etc!
Crede-ma ca nu cunosc ce este ura....ca imi este scirba de tot fotbalul romanesc asta este altceva...de aici pina sa ma faci frustat e lipsa de putina decenta,mai ales ca si generalizezi...
Cu aceste rinduri am incheiat postarea la aceasta rubrica...

dingo31
22-08-11, 20:27
nu se poate pune pe balanta care este echipa cea mai corupta din actualul pseudo-fotbal mioritic. au culminat la momente diferite, ba steaua, ba dinamo, ba rapid... nici una nu este mai breaza ca cealalta....atu-urile din maneca au facut diferenta temporar. cand a furat steaua nu a putu fura rapid, cand a furat rapid nu a putu fura dinamo... etc etc etc
craiova maxima (fara legatura cu cea actuala) se lupta consecutiv cand cu dinamo, cand cu steaua... intr-un an era una, in alt an cealalta.
acum craiova a primit ce a merit, pentru ca aceasta echipa a fost pasata din mana in mana de indivizi unii mai dubiosi ca ceilalti : fratii paunescu, omul margarina ilinca, netoiu, militianul infractor dinel staicu, naivul interlop analfabet mititelu- la care s-a rupt lista pentru moment.

de exemplu la u'cluj pe vremea cand se numeau "sepcile rosii" absolut toti fotbalistii titulari erau fie studenti, fie absolventi de facultate (ingineri, doctori, profi)- asta ca o paranteza la valoarea morala incontestabila a oamenilor de fotbal din acele vremuri.

ps: nu am fost niciodata fan U'Cluj dar trebuie sa recunosc adevarul. (Acum simpatizez CFR Cluj pentru managementul profesional si atmosfera noua adusa pe plaiurile carpato-dambovitzene-dunarene.

Hai UTA, hai CSM Resita (actual FC Scolar) !!!!!!!!!

malin
22-08-11, 22:10
De preferat sa se inchid acest thread, se discuta orice mai putin ... ce trebuie .

zappa
22-08-11, 22:42
Cata vreme doar ne exprimam opiniile nu vad de ce sa fie inchis. Avem aceleasi pareri in privinta conducatorilor de cluburi si asupra fotbalului din zilele noastre. Ca suntem stelisti, dinamovisti, rapidisti, etc. e ceva normal.
Hai Steaua!

zmeura
23-08-11, 01:30
Lumea nu se injura.Inca.:)
Titlul e unul,pe pagina a doua se discuta despre desfintarea altor cluburi de parca userii ar fi actionari pe la unele echipe.
Oricum,Hai Steaua!Ca sa fiu si eu pe langa subiect,mai ales la ora asta.:D
Hai unde?Nu conteaza,hai sa fie.:cool2:

zappa
23-08-11, 09:30
@Zmeura - cu prima ocazie ai o bere de la mine. Pe bune, nu virtuala!
Hai Steaua.
Si ca sa fiu ontopic; imi pare sincer rau de Universitatea Craiova!

coca cola
23-08-11, 13:00
imi cer scuze daca am sarit calul,si sincer imi pare rau de Craiova!nu cred ca lucrurile vor ramane asa!

Hai Steaua!(asa cum este ea,cu sau fara cioban!nu conteaza!)

zmeura
23-08-11, 13:39
Daa,pacat de Craiova.E clubul oltenilor,cu vechime mare si multi suporteri.Pacat ca a ajuns pe mana militienilor si a fost ingropat.Eu zic ca va reveni in cativa ani,doar sa incapa numele si palmaresul pe mana unor oameni cat de cat de treaba.

gabrield
26-08-11, 10:06
Asteptam un topic identic si despre Steaua.

Deocamdata nu mai au teren propriu, din cite stiu eu, daca o echipa din Ligile 1 sau 2 nu obtine omologarea terenului propriu nu este programata, deci va pierde toate intilnirle cu 0-3.

stargate
26-08-11, 10:55
ce ai nene cu steaua ... lasa-ne sa traim si noi linistiti cu berbecali voievod

zappa
26-08-11, 11:52
Asteptam un topic identic si despre Steaua.

Deocamdata nu mai au teren propriu, din cite stiu eu, daca o echipa din Ligile 1 sau 2 nu obtine omologarea terenului propriu nu este programata, deci va pierde toate intilnirle cu 0-3.

Cauti scandal? Parca ne-am inteles sa discutam despre craiova. Dinamovistule!

coca cola
26-08-11, 12:51
Asteptam un topic identic si despre Steaua.

Deocamdata nu mai au teren propriu, din cite stiu eu, daca o echipa din Ligile 1 sau 2 nu obtine omologarea terenului propriu nu este programata, deci va pierde toate intilnirle cu 0-3.
ti-e dor de halat? raspopitule!:agresiv:

zmeura
26-08-11, 13:22
Parca Rapid sta mai bine sau Dinamo ar avea stadion pe care sa joace in cupe (atunci cand joaca si ei un meci sau doua din noroc).Nu sunt stadioanele lor,normal ca nici macar nu investesc in ele,dar cum se spunea mai sus: altul e subiectul in topicul acesta.

dingo31
29-08-11, 23:41
Pseudo-echipe comuniste sau neo-ciocoiesti ca poli timisioara, steaua (CCA, sau cum naiba s-or fi chemat cand au fost infiintati de armata rosie), dinamo (infiintata de kgb-ul romanesc=securitate) rapid bucuresti(fosta venus, echipa chiar iubita inainte de '89, dar devenita echipa de ciocoi de prin 1997, adica de la venirea mafiotului de lucescu, au devenit surse de spalat banii. ( nu merita sa mentionez u'cluj actual a lui florin busca-jalnica si desigur efemara adunatura) acum performanta nu conteaza, acum se cumpara locuri, titluri... se fac nunti de prost gust.......

campionatele nu se castiga, se cumpara ....., asa afirma un "boss" din fotbalul dambovitzean.

Singura echipa de FOTBAL din aceasta perioada este CFR Cluj (in vremurile comuniste, prin anii '70 scapa mereu de retrogradare in ultimele etape....) dar astazi este altceva, o noua imagine, o noua Atitudine = EUROPA !!!!@

zappa
29-08-11, 23:50
Te-ai trezit? Iar incepi?

dingo31
30-08-11, 09:26
Ce vrei? Ce nu-ti convine? Daca vrei schimb nick-ul dar nu ma opresti tu ca asa vrei.... Daca ar muri si alte actuale cluburi "....de legenda" ar fii fotbalul mai curat, nu plin de mascarici

stargate
30-08-11, 09:51
calm oameni buni ca nu mor caii cand vor cainii

zmeura
30-08-11, 10:34
Bine ca am aflat care e singura echipa de fotbal.Eu unul nici nu ma mai uit la altele,cica e rele.:)
O singura intreba: cu cine joaca CFR daca e singura? :clap:

stargate
30-08-11, 10:55
pai baga si ei o miuta interna ca si asa cam joaca miuta in ultima vreme .

ps. Hai Steaua

zmeura
30-08-11, 12:00
Pai mie imi plac fanii de genul "pana la moarte",timp in care echipele lor nu joaca nimic,jucatorii iau sute de mii de euro pe an iar patronii fac bani chiar daca ingroapa clubul in datorii si il inchid.Bravoooo.
Hai Steaua,dar in nici un caz "pana la moarte".E un club de fotbal,fac bani grei dintr-o afacere.Restul sunt povesti fara rost,e ca si in discutia legata de posturile de televiziune: daca vrei te uiti,daca nu ... nu.

stargate
30-08-11, 12:04
este doar un sport si nimic mai mult iar patima orbeasca este daunatoare

http://www.steauafc.com/img/articole/newsflash_trup_si_suflet_pentru_culori.jpg

Meridian
05-09-11, 02:38
Avem un campionat de mana a 3-a. Nu exista infrastructura - stadioane,etc - nici vorba de selectie pe bune...cu mici exceptii...se spala bani, din aia murdari...Craiova nu a murit, cum nici Timisoara nu a facut-o...acestea sunt timpurile. Traim intr-un land german...sarac si corupt!

:chair: :goodnight: :bash: