PDA

View Full Version : Card FOCUSSAT inactiv



maximuss
16-06-11, 19:20
Ce se poate face cu un card focussat inactiv ...figureaza ca predat si nu se mai poate incarca . Am avut inspiratia de a suna la serv clienti inainte de a incarca . Daca se poate raspunsuri fara glume.

laleauaneagra
16-06-11, 20:04
pai nimic fara activarea lor...intr un cuvant ti a tras teapa ce l care ti la dat...a inchis contractu?la declarata pierdut?ca doar cardu e la tine nu?

maximuss
16-06-11, 21:36
Nu m-a costat decat sa fac sa merarga fta kaonul .

mesteru
16-06-11, 21:37
incearca si cu un card verde de activare.......gasesti la domo...eu am reusit sa activez cateva.

http://www.focussat.ro/produse.html

Black_Angel
16-06-11, 22:04
incearca sa il bagi intrun AlphaCrypt modul si incearca sa faci cerere de ECM sau EMM nu mai stiu acuma exact. Si intrii pe Conax logo


inercare moarte Nu are :)

laleauaneagra
16-06-11, 22:13
atata timp cat cardu figureaza ca predat si blocat poti sa i faci si slujbe in biserica ca tot degeaba......doar cu pileeeeeeeeee si cum vad ca al noi pe forum nu scoate nici unu capu...pauza

sdw
16-06-11, 22:25
Trebuia sa verifici seria in call center inainte sa il cumperi. Nu cred ca reusesti sa mai faci ceva cu el.

maximuss
16-06-11, 23:32
Maine o sa sun la ei si le spun situatia ...poate o sa inteleaga situatia sau poate nu .

zappa
17-06-11, 06:16
Daca cardul are caid nou b02 incearca sa reincarci si poate ai noroc. Daca are vechiul caid numai la ei poti face reactivare.

sdw
17-06-11, 07:58
Aici nu e vorba de reactivare ci de o teapa.
Nu o sa rezolvi nimic la call center.

zappa
17-06-11, 08:43
A spus maximus de vreo teapa? Eu i-am dat o solutie; il poate costa maxim 23 ron (pretul unei incarcari pe o luna la familia). Asta doar daca are caid b02.

laleauaneagra
17-06-11, 12:14
nu a zis el,am zis eu ca a luat teapa........si nu mai are ce sa i faca

CARDU E BLOCAT....de fostul proprietar

totusi nu inteleg de ce persoana respectiva a facut acest gest??ca nu a castigat nimic...doar daca nu a mai vrut sa abe contractu pe cap sau alte neintelegeri intre ei

maximuss
17-06-11, 19:18
Deci. Cardul il am de la un amic ce a vrut doar sa schimbe softul la receptor sa vada programe libere , nu avea ce face cu cartela ( receptorul l-a luat de la un coleg aproape moca). Nimeni nu a luat teapa. Am vrut sa il incarc dar am sunat inainte la serviciul clienti sa ma asigur ca nu sant probleme...dar raspunsul a fost clar . Nu se poate activa . Am crezut ca un mic ajutor sau un tertip poate face sa am cardul valabil dar fara a fi obligat sa incarc un an de zile obligatoriu. Am sa sun la ei la urmatoarea reincarcare pe care o sa o fac la focuss cu codul de reincarcare valabil in fata ...

mariust5
23-12-11, 12:07
Si eu sunt intr-o situatie similara , numai ca mi-e frica sa sun la ei sa intreb , nefiind titularul cardului , sa le dau numarul si sa-l inchida ei .
Ce ziceti , teotia conspiratiei ?
Sau sa intreb fara grija ?

laleauaneagra
23-12-11, 12:38
incearca sa l activezi pe o luna cu pachetu familia,pe urma fa i update cu scam......poate ai noroc

eu am activat o cartela dupa un an de nefunctionare in 30 de sec:)....acuma e normal ca si proprietarul e om serios,cred ca aici se rezuma totul

bafta

startrek1
23-12-11, 13:46
Ia o cartela de reincarcare si trimite prin SMS codu de reincarcare... activare prin SMS (http://www.focussat.ro/instructiuni.html) - era bine daca il aveai bagat in conserva lor - primeai textu de comfirmare a plati si stateai fara griji ( inainte trimeteam si eu prin sms codu de reincarcare si primeam sms de confirmare - acu le dau telefon fiindca nu ma costa nimic - am cosmote )

neutrin
23-12-11, 14:29
Si eu sunt intr-o situatie similara , numai ca mi-e frica sa sun la ei sa intreb , nefiind titularul cardului , sa le dau numarul si sa-l inchida ei .
Ce ziceti , teotia conspiratiei ?
Sau sa intreb fara grija ?

Sunt in aceeasi situatie ca tine: nu stiu pe numele cui e cardul =) In urma cu ceva timp am incarcat prin SMS insa am gresit seria cardului, fiind nevoit sa sun la rel clienti pt ca fusesem totusi taxat. Bineinteles ca nu au vrut sa faca aproape nimic pt ca nu sunt eu titularul dar le-am spus ca nu stiu al cui e cardul pt ca sunt la o pensiune si as vrea sa il incarc sa ma pot uita cat stau acolo. Apoi m-am lovit de "spuneti ce va scrie pe ecran" si bineinteles ca eu neavand conserva lor am facut pe mega prostul, pana la urma s-a plictisit tanti si mi-a acceptat incarcarea pe seria corecta a cardului din SMSul trimis gresit.

In concluzie bunavointa exista din partea lor. Incercarea moarte n-are :) In fond, desi nu esti titularul, prefera sa le intre bani decat sa anuleze cardul si sa piarda un client.

mariust5
23-12-11, 18:01
Am receptorul original , am incarcat acum vreo ora si am Subscriptie expirata pe ecran .
Precizez ca e cardul alb .

---------- Post added at 16:01 ---------- Previous post was at 14:06 ----------

Gata , s-a rezolvat ..
Acel cineva a primit un tel de la Focus si a zis sa revin eu cun un tel cand sunt in fata receptorului .
5 min dupa asta s-a activat . Fara sa dau telefon .
Multumesc la toti care au raspuns in acest topic .

dMd
23-12-11, 18:05
Daca nu ai trecut la 0b02 si cardul este 0b00 atunci obligatoriu trebuie sa suni la ei pt update.

mariust5
23-12-11, 20:09
Am primit si mail de la ei unde imi spune sa restartez receptorul de cateva ori sa o ia .

mariust5
25-06-13, 19:24
Ma ajuta cineva sa aflu ce e cu un card Focus care-l am mai demult ... ? L-as incarca dar nu stiu daca e valabil .. Va rog ?

sorin8m
25-06-13, 19:47
poti suna la Pocus si sai intrebi e ei.
Din cate stiu eu chiar daca e vechi se oate activa.

franta
25-06-13, 20:00
prima data bagal in cccam sa vezi la entitlements de cand nu a mai fost incarcat si ce caid are , daca are 0b02 atunci nu cred sa fie probleme, ia o cartela pe o luna si testeaza daca nu merge nu pierzi foarte mult.
in ultima vreme a remarcat ca mai usor face upodate in oscam mai ales pt canalele hd, dar poti sa incerci cu scam

mariust5
26-06-13, 17:11
Ok , inca o intrebare .. cum aflu ca caid are cardul , banuiesc ca pe Dream la Cccam.info ... dar la mine nu merge , zica ca Error reading webpage .

dMd
26-06-13, 19:12
Browser net (mozila, IE..etc) => IP_DM:16001 => entitlements
asta daca folosesti 3C pe Dm

mariust5
27-06-13, 19:49
Browser net (mozila, IE..etc) => IP_DM:16001 => entitlements
asta daca folosesti 3C pe Dm

Nu se conecteaza prin browser , dar se conecteaza prin DCC , pot sa vad asa caidul ?