PDA

View Full Version : Mediaset dvb-s2 acm



Meridian
20-04-11, 06:16
Mediaset are pe transponder DVB-S2 ACM. Intrebare : de ce nu am semnal !? Dau cateva exemple:

11334 H tp 7 DVB-S2 ACM SR 27500 FEC 2/3 [semnal mort]
11373 H tp 9 DVB-S2 ACM SR 27500 FEC 2/3 [semnal mort]
11432 V tp 12 DVB-S2 ACM SR 27500 FEC 2/3 [semnal mort]

Am receptorul Amiko Alien HD. Rog sa ma lumine cineva. Multumiri.

laleauaneagra
20-04-11, 11:08
acum e VCM nu mai e ACM,incearca o scanare manuala sau pune alt xml,folderu cu sateliti

Meridian
21-04-11, 22:32
Tot ce mai jos nu mai exista pe Hot Bird ?

Pachetul Mediaset (http://www.lyngsat.com/packages/mediaset.html)

Lyngsat cu alte cuvinte nu e actualizat?

:bangin:

laleauaneagra
21-04-11, 23:02
http://www.flysat.com/hotbird.php eu am preferat tot timpu fly,ei zic ca e vcm,acum naiba stie,eu nu pot testa ca nu am tuner terestru pe rec

Meridian
22-04-11, 11:14
Cred ca voi pune cea mai stupida intrebare de cand a luat fiinta sateliti.info: Imi trebuie un receiver gen: Optibox Panthera care are si terestru ? Dar frecventa 11432 V DVB-S2/8PSK VCM...care se afla pe Hot Bird o receptionez prin tuner terestru de pe receptor via satelit - desi mi se pare ilogic...sau trebuie sa locuiesc in Italia ? Si atunci ce e cu frecventa de mai sus de pe Hot Bird daca se receptioneaza doar terestru ? Astept un raspuns concret.

laleauaneagra
22-04-11, 13:47
nu e o intrebare stupida,nu prea stiu asa multe despre terrestru lor ca nu ma omor dupa el cu toate ca mi se pare cel mai complex pachet,atata timp cat e pe satelit nu trebuie sa fi in italia(receptionarea programelor codate asta e o alta problema)
acel pachet dvb-t e atat terestru cat si urcat pe satelit
insa receptionarea cu ce receptor nu prea sant in clar,faceau reclama toata ziu numa cu asta,receptionare de pe satelit numa cu receptoru nostru bla bla dar crede ma ca nu am fost atent la detalii
pachetu dvb-t a fost urcat pe satelit ptr a fi vizionat si de alte tari decat italia,pana acum doar rai putea fi vizionat

nu stiu cat e de concret raspunsu insa am incercat sa ti raspund dar crede ma ca nu am prea urmarit subiectu insa banuiesc ca e cineva care sa stie mai multe detalii

Meridian
22-04-11, 16:53
Mersi de efort. Totusi poate aflu pana la urma. Oricum in sine problema e interesanta...dar care e treaba cu adevarat?

P.S : Oare cine va stii sa-mi raspunda exact?

:drunk::goodnight:

laleauaneagra
24-04-11, 15:47
tot eu daca m am bagat in seama,glumesc,deci din ce am mai citit se pare ca trebuie receptoare un pic mai performante(adica speciale date de mediaset)sau receptoare care sa stie 16APSK de ex azbox parca si care mai sant