PDA

View Full Version : steaua



florin2222
07-03-11, 12:45
FIARA a demisionat de la steaua azi in urma jocului slab cu FC BRASOV :clap: , cred ca si MM-ul va disparea curand din ,,feuda,, lui becali

delta2k2
07-03-11, 12:54
Chiar nu o sa mai pot dormi la noapte din cauza asta ...

Hai Dinamo :)

shadowman
07-03-11, 13:59
Asa mai,tata!!!
Hai Dinamo!!!:clap:
La Steaua era si e normal sa fie asa atata timp cat Becali e proprietar sau se afla la conducerea clubului.
Steaua nu are echipa si niciun antrenor care sa vina(ASTA DACA MAI VINE CAREVA NORMAL LA CAP) nu o sa poata sa faca nimic.
Sa ajungi sa-i umilesti pe toti care au fost ca si antrenori si apoi din nou sa promiti ca "am sa le dau tot si am sa fac tot"asta pana semneaza,apoi iar il calca in picioare.Care merge la Steaua ca si antrenor,nu are demnitate nici macar cat sa fie salutat.
una e sa fii demis ca ai rezultate slabe si apoi dupa o perioada in care ai demonstrat ca esti capabil(ex.Dorinel Munteanu)sa fii rechemat e una.Insa sa fii batjocorit de 3 ori ca Lacatus,esti varza.Si apoi sa mai zici ca vei reveni la Steaua daca vei fi rechemat....e de-a dreptul inadmisibil,din punctul meu de vedere.Mai urmeaza sa vina Hagi,Piturca....
Singurii antrenori in "era Becali"care au avut rezultate au fost Protasov si Olaraoiu.
Restul,pistoale cu apa.

zappa
07-03-11, 14:34
Lacatus n-a venit pentru becali. Niciun antrenor nu vine ca-l iubeste pe becali. El a venit pentru STEAUA. Dinamo ce a facut? Rapidu? A castigat vreuna si eu nu stiu? Dar daca Steaua a luat bataie asta e cel mai important. Nu conteaza ca au echipe varza, important e sa nu castige Steaua.
Vor mai fi meciuri slabe pana se va destepta ciobanul. Inca un sezon ratat. Nu ma intereseaza ce face rapid si dinamo (ciocanari si militieni). Sa joace in Europa si dupa aia sa deschida gura.
STEAUA E NUMAI UNA!

P.S.: Prin minutul 80 vroiam sa se termine mai repede pentru ca te imi era frica de un 0-4 sau chiar 0-5.

delta2k2
07-03-11, 14:56
Ce-i drept nici Dinamo nu-s mai breji. Am auzit ca au facut egal + au ratat un penalty.
Zic ... am auzit doar ... ca nu mai uit la fotbal. Nu stiu eu d`astea :)

"Orcum" ... hai Dinamo

zappa
07-03-11, 16:31
Orcum, Mitica sustine ca avem unul dintre cele mai tari campionate. Numai ca rezultatele din meciurile oficiale il cam contrazic. Dar ce conteaza; el vrea sa vanda drepturile de televizare cu 150 mil euro/3 ani. Si probabil ca va lua banii astia.

shadowman
07-03-11, 18:39
@zappa...nu am vrut sa te fac sa simti ofensat.Scuze daca asta ai crezut ca insinuez.
Nu,nu sunt un Diamovist fanatic,sunt un simpatizant,nu ma intreba dece ca nu as putea sa-ti raspund.(echipa mea preferata e Manchaster United)Sincer nu ma intereseaza daca Dinamo e a politiei sau Steaua a armatei si Rapid a ciocanarilor asa cum spui tu.Eu voiam sa spun ca atata timp cat e Becali acolo cine crezi ca o sa "conduca"echipa?!Antrenorul?!Sa fim seriosi.Nu am zis ca Lacatus a mers la Steaua ptr el,nu trebuia sa mearga nici un alt antrenor si nu ar trebui sa mearga nici acum.Asta ptr binele Stelei.Poate asa,fiind refuzat de antrenori o sa cedeze.Daca nu...e rau,ptr ca departe nu o sa ajunga,poate doar in Liga secunda sau mai rau.
Cum spui tu,steaua e numai una,cum e si Dinamo,Craiova sau alta echipa dela noi din Romania.
Ptr mine sa tii cu echipa favorita e sa tii cu ea si la bine si la rau.Insa nici dinamovistii nici stelistii si nici alti "iubitori"de cluburi dela noi,atunci cand echipa e la greu,nu-i mai vezi pe stadioane,nu mai sunt fani si injura si scuipa lotul echipei"pe care o iubesc".
Inainte de toate sunt roman,mi-ar place ca echipele dela noi,sa joace cat mai mult si cat mai departe in europa.Fie Dinamo,Rapid,Steaua,CFR sau mai nou Otelul Galati.
Steaua numai e echipa unor iubitori de fotbal,de un club,e o afacere de scos bani,ptr unii(Becali)sau Borcea sau Stan sau Bucsaru sau oricare ar fi el.Singurul care merita sa fie felicitat e zic eu Pascani,care a luat echipa de jos,nesperand sa ajunga asa repede sus.Si de bagat bani in echipa a bagat.Acum ca el o vede o afacere e altceva.
Voiam doar sa-mi spun punctul de vedere in legatura cu Steaua,stiu nu sunt eu cel mai in masura sa fac asta,era doar o idee.Sincer nu ma pasioneaza Steaua,mai nou nici campionatul dela noi.Ce sa vad?Valize,acuze la arbitrii?Injuraturi?Batai pe stadioane,care atunci cand nu se pot bate cu adversarii se bat intre ei?Mitica vb cu interes.Ce campoinat tare avem noi?Isi vinde marfa.Daca asta e campionat tare...ce sa zic de Italia,Germania,Anglia,Spania?Sau e tare ca fularul,tinut "vertical"!
P.S.Nu vreau sa fiu rau si sa-ti spun ca Steaua a castigat finala CCE cu mult noroc.Avand un traseu usor.Iar la 11 m putea castiga oricine.Si Foresta Falticeni.
Nu vreau sa umbresc meritul Stelei,departe de mine acest ganad.
Imi doresc sa vad un campionat frumos,curat si lipsit de interesul unor proprietari in afara de interesul clubului si a iubitorilor de fotbal.
Iar ce se intampla acumm la Dinamo,Steaua e lipsa de ocrotire a celor mari si tari.Fac paiu ca in urmatorii ani,ani buni de acum inainte,nu vom mai ajunge asa de sus in europ.Nici Steaua nici Dinamo nici Rapid sau oricare ar fi acea echipa.Din pacate.
Inca odata,scuze,daca te-ai simtit ofensat,@zappa.Nu asta era intentia.Sincer.

zappa
07-03-11, 19:42
He he. Nu m-am ofensat deloc. Nu ai de ce sa iti ceri scuze. Tin cu Steaua, dar nu sunt patimas.
Florin2222 - Ai grija sa nu pariezi la rapid - dinamo pentru ca iar o sa pierzi.

aliosatvd
07-03-11, 22:58
Pentru voi Dinamovisti : ati uitat ca ati furato de la Foresta cu 5-4 dupa ce ati condus cu 4-0.... AICI (http://www.trilulilu.ro/so_cold/a8cec475f5f31b) ....,acum citeva sezoane ati avut cam multe meciuri fara victorie, ba chiar aveati sanse sa mergeti cam spre liga 2, ASTA ASA CA PENTRU VOI CEI INFOCATI..........:oops::sorry:.....
Mai nasol ca Nea-Mitica vrea cam multi bani pe 3 sezoane, si mai al dreaku o sa fie daca Digi ar cistiga dreptul de a transmite 2 meciuri pe etapa, Dolce 4 meciuri, 3 Focus atunci sa va vedem cum mai urmariti voi circul din liga 1, in conditiile in care Dolce nu mai merge in sharing, ATUNCI SA VA VAD CU CITE 3 ANTENE LA BALCON SAU PE ACOPERISUL CASELOR SI CU 3 ABONAMENTE PLATITE LUNAR.

Multa bafta la toti si sa auzim numai de bine.

cezar2009
07-03-11, 23:06
Cu parere de rau ...........
http://img232.imageshack.us/img232/7/becalipatronlasteauabuc.gif

qwess
08-03-11, 02:06
dupa meciul lu' Dinamo ma suna cumnatu(el stelist): "in B cu voi....sunteti parf...!"
i-am raspuns: ai dreptate, dar mai asteapta sa jucati si voi!

"el" se bucura ca am luat decat unu- eu ma bucur ca au dat/luat ....3


@cezar 2009, cand ai facut fotografia asta, pare recenta.

Anul asta, tot in SAPTAMANA MARE jucam cu Steaua?
HAI DINAMO!

soarece
08-03-11, 16:49
hai steauaaaa :clap:

stargate
08-03-11, 19:25
ai un plus de la mine soarecule :clap:

franta
08-03-11, 19:47
cand joaca steaua cu arsenal, dupa meciu lui dinamo cu real madrid :)
hai ma ca dati prea multa importanta unor baieti de 2 lei ,

qwess
08-03-11, 19:51
pai...altii nu avem.

soarece
09-03-11, 18:58
Cu parere de rau ...........
http://img232.imageshack.us/img232/7/becalipatronlasteauabuc.gif
tare faza asta :clap:becali a sapat o groapa si a zis :clap:ca urmatoarele echipe care vor juca cu echipa steaua o sa i bage in groapa...adica o sa bata la dinamovisti, si restul de echipe cum bat eu la fasole cind e uscata:clap:

delta2k2
09-03-11, 22:23
Chiar ţi-a zis Becali treaba asta ?
Si culmea ... l-ai crezut ?