PDA

View Full Version : romtelecom vrea boom dth



nykanor
28-02-11, 15:44
http://www.money.ro/romtelecom-ofera-8-mil--euro-pentru-boom-tv_874546.html



Romtelecom este singura companie interesată de preluarea operatorului Boom TV, aflat in insolvenţă şi oferă 8 milioane de euro pentru achiziţia activelor societăţii.

shadowman
28-02-11, 16:09
Parerea mea e,decat sa dea o caruta cu bani pe b**m,mai bine investesc banii in echipamente si cresterea calitatii serviciilor si numarul de abonati o sa creasca dela luna la luna.
Asa,ce certitudine au ca din abonatii ramasi la b**m o sa ramana incontiunuare la d****e?Daca restantierii nu-si vor plati restantele,atunci cu siguranta ei nu vor fi trecuti la noul operator decat la achitarea restantelor si un nou contract.Sunt curios daca si cati din ei vor face asta?!Daca b**m se inchide sunt aproape convins ca restantierii se vor bucura ca nu o sa mai plateasca restantele,deci pierderi atat ptr. fostul operator cat si ptr noul operator.
Daca ar investi cu cap acea suma si serviciile vor fi mai calitative in scurt timp vor aparea si noi clienti,chiar si dela b**m cat si,poate dela alte DTH-uri concurente sau chiar din cei care sunt abonati la cablu(in zonele rurale si nu numai).
Oricum eu unul mi-as dori ca RTC-ul sa ajunga in "pole-position",desi nu am nimic de castigat.Insa m-am saturat sa citesc ca DG in sus,DG in jos,cel mai ,cea mai....ei sunt tot timpul Nr.One,desi si ei au mult de recuperat,de invatat si de completat.Daca ai cel mai mare nr de abonati,nu inseamna ca esti cel mai tare din parcare,cu parcarea plina si nu cu ea goala.

paduraru
28-02-11, 19:12
Da ce ziceti ca multi din abonatii boom sunt fosti abonati ai rtc-mului care nu au platit si sunt in baza lor de date cu datorii,numai eu stiu cativa dar pe tara se aduna destuli de multi.

dic_star79
01-03-11, 08:05
Renunta la abonament.