PDA

View Full Version : Cum sa fac sa afisez automat subtitrarile in Roman



Alextm
30-12-07, 21:11
Buna tuturor.

Am un dreambox 500 cu imagine gemini 3.6

Vad subtitrarile in limba romana pe GIGITV, dar de fiecare data cand schimb canalul trebuie sa ma duc din nou in audio -> no subtitles -> aleg Romana.
Am obosit. vreau sa fie aleasa limba la subtitrare in mod automat si nu stiu cum.
O mana de ajutor va rog mult.
multumesc anticipat.

la multi ani 2008!

Alex

armandino
30-12-07, 21:27
instaleaza gemini 4.2.0 si vei avea sub in romana ori de cate ori schimbi canalul!

sergiu
06-01-08, 20:39
Buna tuturor.

Am un dreambox 500 cu imagine gemini 3.6

Vad subtitrarile in limba romana pe GIGITV, dar de fiecare data cand schimb canalul trebuie sa ma duc din nou in audio -> no subtitles -> aleg Romana.
Am obosit. vreau sa fie aleasa limba la subtitrare in mod automat si nu stiu cum.
O mana de ajutor va rog mult.
multumesc anticipat.

la multi ani 2008!

Alex
merge cu gsub 1.08 dar trebuie sa configurezi fisierul gsub.conf care se va gasi dupa instalare in var/tuxbox.config/gsubasa trebuie sa arate ## gSUB.conf
##
## For gSUB Version 1.00
##
## gSUB Config file, Note that it is VERY case sensitive...be careful!
## This file should be located at /var/tuxbox/config/gSUB/gSUB.conf

# Type 2 Subs, if TS supports it could be used as "5" for Hearing Impaired Subs as well... NOT TESTED!
SubtileType 2

# Language: tested with "swe", "dan", "fin" and "nor". NOT TESTED but implemented: german = "deu" or "ger"
Language rom

# Secondary Language: tested with "swe", "dan", "fin" and "nor". NOT TESTED but implemented: german = "deu" or "ger"
SecondLanguage rum

dupa;reboot dream si ia automat subtitrarea