PDA

View Full Version : Programare inregistrare eveniment



lao
14-02-11, 14:43
Doresc sa inregistrez un eveniment de pe un canal fara epg.
Din meniuri nu se poate, nu apare "add timer". Am programat pe alt canal cu epg in speranta ca voi gasi in ce fisier a scris aceasta programare si sa pot sa ma inspir de acolo. Stie cineva care e fisierul? Sau care ar fi comanda manuala din putty?
Ca altfel n-am cum decit sa-i dau sa inregistreze cu mult inainte....

gabrield
14-02-11, 16:20
Ai add timer, in meniu, ceva cu tasta galben.
Dar cel mai sigur, ai add timer din interfata web.

Asta daca vorbim de Dreambox, ca nu am inteles exact la ce anume vrei tu sa bagi timer.

lao
14-02-11, 16:23
Imi pare rau ca n-ai inteles ce vreau, fa tu te rog exact ce am zis mai sus si da-mi si mie solutia. Pe probate, nu din vorbe.

Doresc sa inregistrez un eveniment de pe un canal fara epg.

gabrield
14-02-11, 16:33
Eu nu stiu cum faci tu, dar eu niciodata nu scriu fara sa testez.

Vrei sa fii amabil sa incerci macar ce am scris eu, bine, nu vrei, sa fii sanatos.

Cu felul asta de a fi, de parca imi faci o favoare ca imi pierd timpul si te ajut, nu primesti multe...

Intra frumos pe web interface si fa cum ti-am spus eu si ai grija sa multumesti.

Later edit :
Cu scuzele de rigoare, acum am vazut ca nu ai Dream, asa ca nu e valabil ce am scris.

lao
14-02-11, 16:48
Da, iti multumesc.
Ai gasit a 3 varianta, in webinterface ma lasa. L-am pus sa traga ceva mai incolo sa vedem daca respecta comanda
In meniu din telecomanda nu merge daca postul n-are epg, cel putin la mine....
.........................................
da merge din webinterface
Multumesc inca o data
Probeaza si tu din telecomanda pe un canal fara epg, de ex. Eurosport HD ro ca sint curios daca te lasa