PDA

View Full Version : Digi Premium



SuperSonic
29-01-11, 11:37
Canalul Digi Film PPV si-a schimbat denumirea in Digi Premium.

laleauaneagra
29-01-11, 12:36
da am vazut si eu aseara pe la ora 1

Gogoman
31-01-11, 14:16
RCS & RDS relanseaza canalul de filme Digi Film

Digi Film, cel mai accesibil canal de film: 3 lei lunar.

Incepand cu 1 februarie 2011, RCS & RDS ofera abonatilor sai, in plus fata de pachetele de televiziune contractate, canalul de filme Digi Film intr-un nou format: Premium Pay TV.

Programul Digi Film va fi disponibil in intreaga retea digitala de televiziune a RCS & RDS, Digi TV prin cablu digital si Digi TV prin satelit si va fi cel mai accesibil program de filme de tip Pay TV. Abonatii Digi TV vor avea acces la o galerie impresionanta de staruri si la filme de prima clasa, pentru numai 3 lei lunar.

Postul TV de filme va putea fi receptionat si in format high-definition, la acelasi pret, de catre clientii abonati la serviciile de televiziune digitala prin cablu ai companiei. Cei care nu dispun inca de serviciile HD, vor putea recetiona Digi Film HD utilizand un echipament de tip set-top-box (decodor). Ei pot inlocui actualul decodor digital cu cel de tip HD pentru o diferenta a chiriei lunare de numai 4 lei. Vor avea acces gratuit la inca 8 canale in format HD (Digi Sport HD, Pro TV HD, National Geographic Channel HD, Nat Geo Wild HD, Utv HD, Pro TV HD, Sport Ro HD, Acasa TV HD).
Abonatii Digi TV Satelit, care aveau la dispozitie Digi Film Pay-per-View, dispun acum de inca un canal de filme Digi.

dic_star79
31-01-11, 18:48
Pana la urma cum e , se face un pachet din cele doua canale care se va numi Premium Pay TV si va costa 3 lei? Sau va costa 3 lei doar Digi Premium?

lucrad
31-01-11, 21:13
Uite cum e :
Digi Film in luna februarie e liber pt tot poporul , din martie il poti vedea contra sumei de 3 pe luna, atasabil oricarui tip de abo.Cei care au platit HBO , vad DigiFilm fara alta taxa suplimentara ................

Spyn40
14-04-11, 13:58
canalele de pe inelsat se pot recepţiona cu aparate dongle-dublu receptor sau două aparate legate antre iele cu rs232 o parabolă W3 7E şi o parabolă intel 0,8 W şi surpriză se vede aproape tot
:clap:

laleauaneagra
14-04-11, 14:12
serios????mooooo tu clona cui esti?:)sau ce ai de vanzare??

Spyn40
14-04-11, 14:28
serios şi foarte serios din 4aprilie funcţionează
să ştii că nu vand nimic doar informez dacă vă interesează
o zii bună:arrow1:

laleauaneagra
14-04-11, 14:47
mai exact ce functioneaza???ca eu sincer nu inteleg nimic din post,fi oleaca mai explicit

esti pe postu digi premium,deci???

Spyn40
14-04-11, 14:58
Digi TV poate fi deschis cu două receptoare vezi semnătura mea merge eu le văd sau cu un receptor dublu vezi-Samsat 560 sau Digiclass totul funcţionează prin sat sharing adică (receptorul dongle are antena pe eutelsat W3 ,7 grade est şi este cuplat la celălalt rec. cu cablu nul modem ,referitor la ce am eu adica Atlas cu dongle şi Illusion care e pe 1002)

florini
14-04-11, 15:06
ai putea sa fi amabil si sa ne dai mai multe detalii?! ca sincer nu prea inteleg "conexiunile" si cred ca sunt in asentimentul colegilor nostri care citesc ceea ce ai scris tu mai sus...

laleauaneagra
14-04-11, 15:22
deci o antena pe w3 o alta pe digi,doua receptoare conectate la antene care la randul lor sant conectate prin null modem,VEZI DIGI?????primeste ecm de la vreun satelit secret???
fa ma sa inteleg utilitatea antenei si recului de pe w3,de ce e legat null cu cel de pe digi si cine face deschiderea

---------- Post added at 14:22 ---------- Previous post was at 14:14 ----------

buuun,cred ca am inteles sper eu,e o alta metoda de share,ceva in genul download ului offline,doar ca se face via satelit

acum m am prins

Spyn40
14-04-11, 16:45
exact primeşte key din w3şi le comunică prin com
anlocuieşte xx

val
14-04-11, 17:04
Com care? Stii ce e ala W3?

Cu parere de rau, anunta-i pe cei care te platesc sau intentioneaza sa te platesca pentru spam ca nu ai nimerit-o. Ban permanent.

laleauaneagra
14-04-11, 17:37
nu trebuia sai dan ban,are dreptate,asa ceva vroiam sa fac si eu impreuna cu niste prieteni cu multa vreme in urma dar nu pe schema asta ci prin linia de download offline dar ca romanii ne am inecat la mal de fapt ne a inecat un sarb(nu dau nume)

acei prieteni sant si ei pe aici si pot confirma,daca mai tin minte,a trecut multa vreme de atunci,pe w3 vin ecm care sant transmise catre al doilea receptor prin 232 care e pe thor

motivu era ca pe vremea aceia netu era de rahat si gbox nu aparuse de multa vreme

e share prin satelit nu clasic prin net cum avem noi

date si transponderu le stie numa initiatoru acestui topic si nu numai

f11
14-04-11, 18:21
@val te-ai c-am grabit....
com = port serial
w3 = eutelsat W3 7grade est.
O metoda de sharing via satelit in care ecm-ul este aruncat pe "w3" deci trebuie un receptor+antena+lnb si bineinteles sitemul clasic pe 1w cu un acelas receptor conectate prin serial de primul.

f11

zmeura
14-04-11, 18:43
Nu s-a grabit deloc.Despre receptorul asta s-a discutat inca de acum 2 ani.Problema e ca apare unul cu o clona si la primul post vorbeste despre sharing,stie deja denumirea a doi sateliti,etc.De fapt nu a dat nici buna ziua,direct reclama la receptor in doua posturi,inclusiv asta care nu inteleg ce legatura directa avea cu receptorul ala.
Inca ceva,e practic sharing pe bani si in plus nesigur.

laleauaneagra
14-04-11, 18:49
cum ziceti voi,crede ti ca acest gen de share se face numa cu acele doua receptoare??nuu,atat timp cat downloadu mergea perfect mere si un rahat de share,pe bani????nu cred,s ar putea acest lucru doar daca s ar face prin internet legatura la un server prin satelit in rest exclus treaba cu bani

de ce nu la ti lasat sa vedeti ce si cum si pe urma dat ban,daca d am ban ca banuim atunci nu e ok

mi e mi a propus prin pm dar din pacate nu am mai apucat

clona nu cred ca e,cel putin asa reiese din ip

cum vreti voi

franta
14-04-11, 18:59
era bine daca aveam ocazia sa vedem niste poze,
e probabil sal vededem pe alte forumuri, in viitoru apropiat

intrebare
ecm urile alea circula automat pe portu serial sau este o smecherie, nu cred ca producatorii reciverului ar face un reciver pe care sal faca vulnerabil la diverse combinatii....

zmeura
14-04-11, 19:58
Faceti cum vreti.

laleauaneagra
14-04-11, 19:59
nu cunosc aceasta schema,cred ca era scris in postul lui dar e editat si nu cred ca se poate acuza de reclama ca doar nu doar aceste receptoare pot face acest lucru,cel putin nu cred, atata timp cat si alte receptoare fac share prin 232 nu cred sa fie doar cele doua bune ptr asa ceva
noi am vrut sa incercam dar prin teava de download offline prin satelit,mergea struna,pe urma am vrut sa facem share de pe acelasi server care venea downloadu offline dar.......
asa cum pescuiai filme asa veneau si ecm urile

daca era pe bani sau nu trebuia lasat sa vorbeasca si vedeam

zmeura
14-04-11, 20:16
http://sateliti.info/showthread.php?10745-NOU!!!-Multibox-2009-twin
Era pe alt satelit,avea alta denumire,bineinteles ca pe bani.Nu a mai auzit nimeni nimic despre el.

lao
14-04-11, 20:23
Cred ca zmeura si val au dreptate.
Arunci 2 sateliti, 2 boxuri si gata ai lumina. Daca era bine intentionat dadea amanunte clare, chiar daca ii mai scapa cate ceva.
Si stilul asta e cam neortodox.

LaCobra
14-04-11, 20:45
Daca te explici prea bine primesti ban....daca nu te explici la fel :)) omul asta s-a explicat ce si cum de la bun inceput...are perfecta dreptate.
a incalcat o regula principala...asta asa este. parerea mea nu merita ban inainte de un avertisment.
Bye bye.

laleauaneagra
14-04-11, 21:06
na acuma eu te inteleg ca esti clona lui,sau cel putin aveti acelasi provider de net,eu am spus doar ca trebuia lasat sa vb si vedeam pana la urma ce si cum
un alt adevar e ca accept metoda cu toate ca aceasta schema nu am testat o deloc si nici nu am cum

---------- Post added at 20:06 ---------- Previous post was at 19:55 ----------


http://sateliti.info/showthread.php?10745-NOU!!!-Multibox-2009-twin
Era pe alt satelit,avea alta denumire,bineinteles ca pe bani.Nu a mai auzit nimeni nimic despre el.

pai daca sursa e infosatelit inseamna ca si ea face afaceri,nu??altfel nu ar fi pus informatia asta in cazu ca se cerea bani si nu cred ca ar fi aparut o informatie de piraterie pe infosatelit

cat despre satelit nu e nici unu batut in cuie,probabil sa fie alt intermediar

ca nu sa mai auzit nimic si asta e cu doua taisuri,poate nu se doreste si eu dadeam pe vremuri key OS ptr a face doawnload offline de la sarbi dar nu mai vreau sa ma risc ca nu merita

val
14-04-11, 21:27
@f11: Stiu foarte bine ce este com si w3, intrebarea era pentru @Spyn40
daca are habar de ele;

@Spyn40: ai BAN-ul ridicat, in continuare parerea mea este ca prezenta ta pe acest forum este pentru a face spam; daca in timp se va dovedi ca m-am inselat, imi voi cere scuze;

@LaCobra: BAN-ul dat initial acestui user este dat pentru toate posturile sale; poti sesiza un eventual abuz catre @admin sau @XVanish;

Sa incerc sa restaurez postul nr. 13 care contine schema dongle, link catre un site care necesita inregistrare pentru citirea postului cu pricina.

LaCobra
14-04-11, 21:37
mda suntem amandoi din Spania, acum am vazut ca "omul" este din Castellon, nu stiam asta, habar nu am cine este, ce a spus este un adevar si pentru asta a primit ban, acum trage-ti voi concluzii.
crede-ti ca cineva din spania se "promoveaza" sa vanda ceva in romania?
un abonament la digi full este 12,50€ pe luna, eu sunt abonat de pe vremea n2, si mereu am simtit curiozitatea de a "investiga" in acest domeniu, e un simplu hobby, care depinde cum il administrezi este mult mai scump decat orice oferta la digitv...

Toate bune!

P.D: No problem @Val...sincer m-am simtit putin dezamagit de acesta intamplare...eu cred in continuare ca spiritul unui forum este de a informa (in limita legala) mi s-a parut ca a fost putin exagerata decizia...dar ma rog asta este parerea mea...care fara indoaiala poate fi total gresita.

val
14-04-11, 21:48
e un simplu hobby, care depinde cum il administrezi este mult mai scump decat orice oferta

Haideti sa nu amestecam hobby-ul (cazul tau) cu alte activitati.

zmeura
14-04-11, 21:49
E sharing pe bani,restul se transforma in discutii fara rost si explicatii date fara rost.Peste 1 an o sa fie alt receptor si pe alt satelit,cai verzi pe pereti.

Spyn40
14-04-11, 22:18
o sară bună la toţi
şi nu uitaţi tot ce v-am spus e pe bune şi gratis
dar cum e romanul antai dăm cu presupusul după aceea vedem ce care şi cum e
sănătate la toţi şi mai uşor cu datu-n gură la prima strigătură:arrow1:

---------- Post added at 21:18 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

Am uitat mersi pt ridicare BAN:sorry::sorry:

val
14-04-11, 22:24
şi mai uşor cu datu-n gură la prima strigătură:arrow1:

Daca treceai pe la Regulament (http://sateliti.info/showthread.php?3-Regulament-Forum-si-Shoutbox) ai fi dat peste regula nr. 6: Vorbiti civilizat si cu respect!

Astept posturile tale urmatoare din care sa reiasa ca m-am inselat si esti bine intentionat.

cipryDXfeed
14-04-11, 22:47
o sară bună la toţi
şi nu uitaţi tot ce v-am spus e pe bune şi gratis
dar cum e romanul antai dăm cu presupusul după aceea vedem ce care şi cum e
sănătate la toţi şi mai uşor cu datu-n gură la prima strigătură:arrow1:

---------- Post added at 21:18 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

Am uitat mersi pt ridicare BAN:sorry::sorry:

Asta se stia din 2009 cu sharingul prin satelit.

Dar ma rog ce receptor ai ca asa de vorbe sunt satul.:D

mesterika
14-04-11, 23:08
..sar putea sa aiba dreptate... . transmisiile de ecm-uri ale unor trusturi tv , nu mai transmit in esantionul de date , ale programelor tv catre statiile catv , de frica decriptari. in urma cu multi ani se spunea ca transmiterea in format power-vu , este cea mai sigura , iar cei cea au proiectat sytemul p-vu , este cel mai sigur , si decit sa spargi sistemul power-vu , mai bine spargi banca angliei. se pare ca sistemul a cazut de vreo citiva ani...ca si altele... . cel mai bine este sa ascultam omul la cea ce vrea sa spuna , ca poate ne apucam sa studiem si noi problema , si mai invatam si noi ceva.... . si nu uitati ca in spania exista politia informatica , care isi face treaba foarte bine . fac razi la toti care detin aparatura de receptie tv , sat. , ter. , pentru a verifica daca receptia e legala , cu un card oficial si are si un contract legal....
cititi aceste date ca peste citva timp se va sterge...
succes

Spyn40
14-04-11, 23:11
1-dongle: illusion M3S2 cu firm KYNG dongle 1.04-eutelsat w3,7e
2-normal:illusion M3s cu firm KYNG 2.33 intelsat 1002
comunică antre iele prin serial port cu un cablu nul modem :2-3;3-2;5-5
firm-ul dongle nu trebuie setat vine direct cu totul pus de iei;
al doilea trebuie setat la portul com rs 232 an MicroBox.:tv:

laleauaneagra
14-04-11, 23:36
1.@val nu mai poti reface postu,numa admin
2,power vu de la acea vreme a fost spart,acualu nu,am apucat si eu cateva zile pana a iesit scandalu cat casa,totu se poate insa acea cryptare nu a fost sparta de hobbysti ca noi,acolo au fost alte treburi
3.se stia de acest gen de share din 2009???nuuu eu as merge pana in 2004,daca mai retin exact,chiar imi aduc aminte ca ne a trecut prin cap ideea de a captura emm de update insa erau multe necunoscute

cipryDXfeed
14-04-11, 23:39
Acum 2 ani am sunat la Digisat Systems Suceava si aveau acel Multibox 2009 twin pe site-ul lor nu aparuse se poate sa aiba si acuma am sa dau un telefon asa de curios sa vedem ce si cum.:)

zmeura
15-04-11, 00:32
1-dongle: illusion M3S2 cu firm KYNG dongle 1.04-eutelsat w3,7e
2-normal:illusion M3s cu firm KYNG 2.33 intelsat 1002
comunică antre iele prin serial port cu un cablu nul modem :2-3;3-2;5-5
firm-ul dongle nu trebuie setat vine direct cu totul pus de iei;
al doilea trebuie setat la portul com rs 232 an MicroBox.:tv:
Nu ne-ai spus cat costa astea si cat trebuie platit pentru share,asa cum spunea acum 2 ani un alt user cu muuult mai multe posturi.
Ce e cu Powervu?Ce legatura are cu topicul,cu receptoarele alea,etc?

laleauaneagra
15-04-11, 00:53
era o paranteza la postul lui @mesterica,facui rau???

Spyn40
15-04-11, 01:02
de sharing nu plăteşti nimic sunt 3 servere pe W3 pentru moresat cei de la kyng au adaptat firmul an rest primul M3S2 ţl am de la cineva care al avea defect mrot de tot , cel de al doilea al am de pe vremea cand mergea n2 asta e tot ce pot să vă spun ceace am eu an casă şi-mi merge ;illusion M3S2 au fost scoase de mult din fabricaţie ;acum acelaşi aparat dar cu alt nume e deja pe piaţă an două modele cristor atlas şi cristor atlas E cu interfaţă internet ;cel de al doilea merge şi singur pt jiji cuplandul la net si setarea pe KYNG free server deci nu e vorba de nici un ban, an plus acestea sunt variantele probate de mine ;
--Ân Burriana de unde stau eu actualmente e un bazar care printre altele vinde şi receptoare ;eu doar repar şi testez ce apare nou de aceea am postat doar sub semnul informaţiei eu nu caştig nimic şi nici nu vreau să fiu amestecat an treburi dinastea
repet doar sub semnul informaţiei nu intermediez nimic şi nu insistaţi
cine vrea mai mult Google e tatăl nostru

mesterika
15-04-11, 01:17
..era un simplu exemplu despre un sistem de transmite... de aceea sa pomenit de pvu , pentru ca majoritate canalelor tv au inceput sa-si schimbe sistemul de criptare , cum ar fi din pvu in conax7 , despre care nu pomeneste nimeni....

bonou2
15-04-11, 01:35
tema deschisa de catre @Spyn40 este adevarata pot sa o confirm receptoarele se vand in spania in mag de specialitate de ex. DoomBox HD 900 TWIN NET (239 EURO) care are integrat acel modul morebox si este lumina la multe canale tv de ex .gigel, greci,elvetieni,francezi, arabi, italieni, pentru adulti.

sorin8m
15-04-11, 07:08
Am avut si eu acuma un an si ceva parca un yumatu cu 2 tunere. Nu e un twin clasic din cauza ca are placa de baza clasica iar langa mai o placa cu un tuner pentru date si intrele ele erau legate prin portul serial al ambelor placi. Digi nu mergea dar tot asa un timp sa mers pe un tuner ce doresti iar pe celalalt se punea pe W3 si se receptionau datele.
PS. mergeau programele lor turcesti si ceva arabesti de pe mai multe satelituri. Dar a tinut treaba asta doar cateva luni, dupa aceea mai mergeau doar programele lor turcesti.

Spyn40
15-04-11, 20:49
de astăzi totul an negru ,ceva nu miroase a bine,
cred că aveţi o cartiţă pe aici
mă retrag
salut la toţi
dacă mai prind vriun fir VA RĂMÂNE DOAR PENTRU MINE
:sorry::sorry::sorry::sorry::sorry:

val
15-04-11, 20:56
Pai na, drum bun si cale batuta! Vezi cu firu' cum rezolvi!

flowers
15-04-11, 21:06
@Spyn40 cred ca la asta se referea http://world-sat.info/showthread.php?t=82220 cind a postat.

Spyn40
15-04-11, 21:06
regula nr. 6: Vorbiti civilizat si cu respect!

Pentru @val

zmeura
15-04-11, 22:03
Scrii si din retragere sau e ecoul?

Spyn40
15-04-11, 22:51
...ecoul ca-n bancul cu bulă
:happyman:

dan2000
15-04-11, 22:53
@Spyn40
o stie chiar foarte bine... de asta a ajuns si mod!

tu iti permiti cam multe, relax sau zbori definitiv!

val
17-04-11, 12:32
Oricum nu mai calca pe aici, @Spyn40 e genul de spamer "cizelat"; a incercat terenul si s-a retras in plina "glorie", nu inainte de a arunca o "soparla" (vezi faza din postul #43). Acum ce sa spun, daca este din "atributiile de serviciu", asta e, toata lumea trebuie sa traiasca. E obicei: spamerii vin, arunca "soparla" si dispar; revin cu un alt cont sau cauta alt forum mai..."ortodox".

Spyn40
17-04-11, 13:37
nu-mi place să fiu luat peste picior
http://home.kyngdvb.com/index.php?option=com_phocadownload&view=sections&Itemid=5

dMd
17-04-11, 14:15
Deci pana la urma din toate cele expuse reiese o reclama posibil fara intentie ( zic si sper eu sa fie) la o marca anume de receptoare. Totul merge, dar numai cu Atlas compatibile ?... cat va merge ??? poate pana sa termina stocul sau pana expira contractul cu dezvoltatorul soft care "mestereste" marca respectiva de receptoare. Ce vom face cu acele receptoare cand vor "iesi din uz" ?? cam ce vrea fiecare dupa propria imaginatie. Ar fi interesant daca ar merge testul si cu alte receptoare "consacrate" ce exista deja in casele utilizatorilor obisnuiti, asta ar fi cu adevarat o stire bomba, in rest a mai fost testat de useri si s-a cam vazut ce inseamna. Imparteala indiferent ca se face via satelit sau net presupune existenta donatorilor de ECM, ori donatori fara un "scop" eu nu am prea vazut. Iertata-mi fie interventia, dar asta este propria parere..poate ma insel

stargate
17-04-11, 15:34
nu-mi place să fiu luat peste picior

nici noua ... asa ca nu te umfla in pene prematur :dance:

zmeura
17-04-11, 16:04
Ecourile continua.:)

daradici
17-04-11, 16:23
Ce gaselnita tare ! Deci sa fim atenti !
Pana acum omul de rand cumpara un receptor ca sa vada ceva cu key. Fabricantul vindea receptroarele garla, dar unul cate unul.....iar acum de ce sa vanda doar un receptor daca poate sa le vanda la pereche, unul pentru receptie semnale dvb, alta pentru receptia altui flux de date, si uite asa comerciantul scapa de doua bucati receptoare (probabil de kko) in loc de unul singur !

Asta da comert !

laleauaneagra
17-04-11, 18:38
si cine e de vina???ecourile nu continua,v am spus destul de clar lasa ti omu sa vb si pe urma decideti,ca santeti majori,daca da sau nu,simplu

soarece
17-04-11, 21:37
ca eu unul ,nu am inteles nimic......... la sectiunea asta spyn40

zmeura
17-04-11, 23:04
Totusi mie imi plac incepatorii care la primul post leaga receptoare pe rs232 si le regleza pe doi sateliti deodata,unul la 16E (parca,sa mor eu daca stiu exact unde e W3 ala) si inca unul la 1W.
Asa useri isi doreste orice forum.Bravo!
Gata,imi vad de ale mele,sunt depasit mult de noii veniti.Imi pare rau daca din cauza mea nu le mai merge Digi Premium,clar eu sunt de vina sau astia care va invartiti pe aici.Invidiosilor.

costibarda
17-04-11, 23:36
w3 nu e celebrul satelit de pescuit?

http://www.lyngsat.com/ew3a.html

zmeura
17-04-11, 23:48
Na,vezi?Clar m-am ramolit,au aparut aparaturili astea noi si useri care la primul post stiu unde e un amarat de W3.

PS:Nu eu am scris asta,ca doar am zis ca nu mai scriu.Deja nu imi mai merge Digi Premium si stiu ca voi sunteti de vina.

laleauaneagra
18-04-11, 13:48
da e acel sateliti pe langa altele si nu cred ca e corect sa caracterizam userii dupa numaru de postari,am ajuns si la stadiu asta????

blamam alte forumuri ptr aceste gesturi dar vad ca si noi le impartasim(am mai spus eu asta undeva)
am sa sar de fiecare data de cur in sus indiferent cine va face aceste afirmati ptr ca acest lucru mi sa intamplat si mi e cu multi ani in urma....undeva,candva si din pacate spyn are mai multe posturi decat aveam eu atunci

va rog face ti ceva,inchideti,da ti ban sa se termine o data sau lasati l pierdut

stargate
18-04-11, 14:11
ok ... inchid eu acest topic , a inceput ca un info si s-a terminat cu o reclama nevinovata la conserve .

eu zic ca este spam toata ziua , un fabricant vrea sa scape de stocul de conserve si a scos un soft minune care rezolva metoda sharingului dar este ceva care a mai fost si nu a rupt gura targului . dupa ce o sa termine stocul de conserve o sa dispara suportul si atunci sa vezi oameni nemultumiti .