PDA

View Full Version : digi film



nykanor
28-01-11, 15:47
http://www.rcs-rds.ro/televiziune-digi-tv/cablu-digital/extraoptiuni?t=digifilm

laleauaneagra
28-01-11, 16:02
la ce filme sant 3 lei e cam mult

mondo
28-01-11, 16:05
Asa ziceam si eu! Mai bine iesi cu HBO Maxpack.

hydr0xygen
28-01-11, 18:53
Putina nesimtire din partea Rcs-Rds sau mi se pare mie. La cablu (http://www.rcs-rds.ro/televiziune-digi-tv/cablu-digital/extraoptiuni?t=hbomaxpak) pachetul maxpak 7 lei iar pe satelit (http://www.rcs-rds.ro/televiziune-digi-tv/satelit/extraoptiuni?t=hbomaxpak) 14 lei.

gigelsat
28-01-11, 19:11
la 3 lei/luna nu cred ca putem fi carcotasi

Diablo1
28-01-11, 19:15
Acum e la liber cred sau doar cei care au cartela full

mark21
28-01-11, 19:17
luati exemplu, la nemti e 4 euro un film..

ne comparam si tipam de ce nu avem calitate ca in afara, de ne cufurim la 3 lei..

tipic romanesc..

laleauaneagra
28-01-11, 19:30
omule,4 euro un film de actualitate cu sunet ac3 si calitate video pe masura pluc ca neamtu are un salar de minimum 1 000 euro

asa ca lasati o dracu de comparatie

da tu 3 lei pe un film de acum vreo 2 sau 3 ani si lasa ma pe mine sa ma cufuresc pe mine

terminati cu comparatiile astea,ai dreptu la opinia ta si e respectata insa tot ce conteaza e modu cum iti exprimi parerea

nel_com
28-01-11, 20:37
E la liber acum. Pe pachetul baza e lumina, insa cred ca sunt in doliu pt ca imaginea e incadrata de un chenar negru.

nykanor
28-01-11, 20:41
Mi se pare ca unii nu au inteles bine ,nu platesti pe fiecare film si este 3 euro si tva pe o luna si nu cred ca este chear asa scump:cheers:

lao
28-01-11, 20:48
Este 3 ron inclusiv TVA pe luna in plus la abonament, cine vrea sa dea bine cine nu iar bine. Important, mi se pare mie, ca e ceva in plus accesibil, nu ca la zaharosi in minus!
Pentru mine degeaba au o calitate a imaginii superioara....

nenea99
28-01-11, 21:17
Acum ma bag si eu in seama.... Tin sa remarc faptul ca dth-urile mioritice si cele jermane difuzeaza filme cumparate la acelasi pret(ma rog, drepturi de difuzare). Americanu nu intreaba cat castiga nea costica sau mister jhon. Ma gandesc ca se justifica acea comparatie de mai sus.

laleauaneagra
28-01-11, 22:16
filmele transmise de sky.de si digi film sant jenante,insa sky.de nu e un ppv(ma refer la programele din pachet)si nu se compara cu filmele transmise de prima fila,digi gold,salon 1,2,3 etc unde e 4 euro un film,insa pe mine ma deranjeaza aceasta denumire de la digi film,adica PPV,nu cred ca merita aceasta denumire,poate doar un pachet extra si acolo nu se justifica acei 3 lei pe luna pentru un singur program

vb lui @mondo,toata treaba o rezolvi cu HBO,CINEMAX etc

dan2000
28-01-11, 22:23
luati exemplu, la nemti e 4 euro un film..

ne comparam si tipam de ce nu avem calitate ca in afara, de ne cufurim la 3 lei..

tipic romanesc..


exact...tipic romanesc vorbim sa ne bagam si noi in seama!

toti cei angajati la digi au salarii nemtesti si sigur digi are aceleasi cheltuieli ca un post nemtesc! dar greu mo greu de tot sa gandesti la ora asta! de fapt tipic romanesc...greu sa gandesti indiferent de ora!

Clock
28-01-11, 22:39
Inafara faptului ca pe site-ul lor la program de fapt nu apare nimic eu tot il voi lua.Sa fie acolo langa Cinestaruri.
Imaginea aceea in patrat e dezastru.