PDA

View Full Version : Dm800 HD SE - teste



mark21
30-11-10, 13:19
Salutare! Am testat vineri si sambata, dar n am postat pt ca nu a mers forumul si apoi am uitat, aseara am dormit rupt!

Booteaza rapid..~ 1min

Tuner EXCELENT, la fel ca la dm500HD, aceleasi valori de semnal
mai mari cu 1-2 dB ca la vechiul dm800. Nici urma de freeze pe 12324 V Sky UK...

Cutia superba,mai mare cu 4 cm ca 500 HD, cooler silentios, Oled superb color.. HDMI, usb-urile puse mai cu cap intr-o laterala..

CCcam server+client, am testat 52 linii din care 11 N-uri..deci 41 linii C+F si 11 N.. merge fara probleme.

Dupa 2 ore de frescus si scanat manual toate posturile HD , ventilatorul e pe default, prima liniutza, nici macar nu se simte caldura cand pun mana pe el..(pobabil ca si de la cutia mai mare se aeriseste mai bine, dar si coolerul)

Telecomanda sensibil mai buna, inclusiv ca la dm500HD, comutarea posturile se face mult mai rapid..

Media player: MKV cu sub in container merge, AVI merge dar nu vede srt extern. (asta tine de imagine, nu de scula..)

Testele s au facut cu CCcam 213, imagine Newnimaga2.

Hdd inters se infinge intr un slot f marfa, fara alimentare separata..
hdd NTFS, pe usb, in sfarsit merge si la newnimga2..automount..

Card readerele..
Sbox Version: 0.0.4-7, compiled 19/03/2010 #4
CCcam 213
Nagra3-card, ECM 0.308 (+- 10)
Sci0-Upper Slot

Produsul a fost cumparat de la www.satmultimedia.ro

- probat si DTS, nu da eroarea de codec, dar nu se aude, cu ac3 downmix on sau off..

Am testat si transfer pe LAN intre dreambox si pc, merge fix cat interfata FastEthernet, 100 mbps.

MihaiP
30-11-10, 15:12
tnks ! ca n-am gasit butonul ....