PDA

View Full Version : au card dolce in dm



sscssc
24-11-10, 23:28
Salutare!
Rog pe cei care au cunostinta despre cum se poate face au la un card de dolce in dm sa posteze aici rezolvarea.
Atentie! , ganditi-va ca nu am receiverul original de la dolce si ca,... cardul nu a fost in Dm, sau DM-ul a fost scos din priza la data cand s-a facut update. foarte multi posteaza varianta aceea cu disable emm: NO stiu ca trebuie sa fie No. ideea cum se poate face au cand deja cardul nu si-a facut in dm la data cu pricina.
stiu pe cineva care se confrunta cu problema asta si chiar si eu am patit-o din cauza ca atunci cand dadeam pe akta se bloca cccam-ul si am fost nevoit sa pun disable emm: yes si asa am ramas fara update. stiu ca m-a ajtat cineva cu mgcamd+newcs..... insa nuj pasii si setarile exact. Multumesc!

dMd
24-11-10, 23:44
Daca ai depasit data limita a subscriptiei cardul de obicei este dezactivat. In acest caz poti rezolva sunand la call center si le spui ca ai fost in concediu iar sistemul a fost oprit...etc, insa cred ca trebuie receptorul original pentru activare. Daca nu ai depasit perioada limita de valabilitate poti face update fara probleme in Cccam, Oscam...etc (in Oscam face AU instant daca ai setat corect)