PDA

View Full Version : Incompetenta marca ACTIV FM/TV



Necherman
12-11-10, 12:01
In primul rand va salut . Sunt din bucuresti si am o mare problema cu semnalul de pe 92,7Mhz . Mergand zilnic intre Romana - piata unirii am observat ca statia radio se indinte enorm pe banda fm , anume incepe de pe 92,45 si se opreste undeva dupa 93,05Mhz . Am incercat pe 2 aparate de radio cu dvd rom pe ele , si aceeasi problema o observ. Semnalul audio se aude distorsionat iar in unele pasaje de la volum mare si bass care este foarte puternic apar paraituri si pe frecventa mai mari gen 92,4 sau 93,1Mhz . Va rog sa remediati problema aceasta ca este foarte deranjanta .

Problema a doua este party tv , postul de televiziune functioneaza foarte prost de mai bine de 1 an jumatate , ori se vede si nu are usnet ori se aude si imaginea e neagra , ori se inchide sau deschide statia tv . Va rog daca se poate sa luati o masura sa ii scadeti din acoperire sa nu mai intampine probleme cu itreuperea sau sa cereti catre cei de mai sus sa il mute spre canal gen 36 care poate fi usor de gasit fiind langa TVR . Va rog sa aveti atentie marita la canal 49 deoarece detine cele mai multe probleme vazute de mai multa lume .
va multumesc pentru timpul acordat , o zi buna .

O sa le dau mesaje de genul pana o sa ii vad cu ochii de melc , satura-ias .

zappa
12-11-10, 15:42
Eu fac zilnic drumul de la unirii la romana si observ ca statia radio se intinde de la 92,7Mhz pana la 90 Mhz. Am incercat si eu cu 3 radiouri dar care nu au dvd rom pe ele. E posibil ca lipsa dvd rom-ului sa aiba influenta asa de mare incat sa se intinda asa de mult? Sau o fi de la directia din care bate vantu'? Ca am observat ca atunci cand e calm atmosferic nu se mai intinde. La mine party TV nu are nimic; nici sunet si nici imagine. O fi de la faptul ca nu am deschis televizorul? Sau ca am antena in forma de V? Asa este sunt niste incompetenti. Sa-l intrebam pe zvartosu. Poate el stie de ce se intampla asemenea fenomene paranormale.

Necherman
12-11-10, 16:05
Vai cat am putut sa rad .. mama care m-ai facut . Zvartoshu nu misca ma , puteti sa va rugati de el , asta softpedeste si rdiseste , asta stie . A si E , doo vocale .. hai copacel copacel .. !


.

zappa
12-11-10, 16:10
Da' Zvartosu mi se pare cel mai competent in domeniu. Nu se baga aiurea si vorbeste doar la obiect. Si vine aici daca-l rogi frumos. Eu l-as pune moderator aici la receptii terestre.

Necherman
12-11-10, 16:26
Pai da , vorbeste la subiect , dar de ce nu receptioneaza cu un aparat normal , de ce trebuie amplificare pe etajul de intrare de antena ?
Eu nu l-as mai pune moderator ca se invata .

.

zvartoshu
13-11-10, 15:59
Ancom stie , deja a fost luat in vizor ch49 , poate sa faca ce ar face , dar daca ii mai prind au zpus cu draptu ca ii tranteste .Activu paraie la casuri sau tunere cu FI de 180khz , normal mai acesta acesta , care te cheama ca pe cartea de casa .
Eu am din pacate 2X 110 si 1 de 150 , si parca scot releu ala de pe tuipiz-- cum dracu ii zice , tuipasarica .. de la sarbovgrad ..
mai dai si aici o limba la monitor
http://www.youtube.com/user/zvartoshu?feature=mhum#p/u/10/A_vO9RejR6w
sau asa
http://www.youtube.com/user/zvartoshu?feature=mhum#p/search/8/TywVAGNiaWs si pe la minutu 5 sa asculti ce melodie imi place !
Deci .. care are gura , evident borndaru' .
Hai ca poate mai gasesc vreo explicatie sa le dau sa manince material filmat , sarbi - ucraineni in direct , sau sarbi turci in direct.. sa vedem ce mai zic astia cu herghelia de bondari .. :cheers:

Necherman
13-11-10, 20:05
Cu astia care au nume de ancora nu faci nimic . Pan nu dai cu maiu in usa la laxActiv efem si tv , nu scoti nimic de la ei , sunt infecti , jigodii si pe langa asta nu asuclta decat la ce zice banu , sa sa vada cand le faci asa, cutzu cutzu .. 500 roni , vezi ca activu cizmi de pe 92,7 se indinte prea mult , hai cutzu , ia banu , cutu si dal pana la 92,55Mhz sa paraie .:agresiv:

Necherman
17-11-10, 11:21
Uitati cum se aude party tv /activ tv .. http://www.mediafire.com/?8r5s7nlmkatmukq
INCOMPETENTA este marul discrdiei , aveti cuvantul meu de om!