PDA

View Full Version : Oferta FOCUS



maximuss
11-11-10, 21:14
Din anumite discutii am inteles ca exista o oferta la focus ....daca ai 18 luni abo neintrerupt se ofera un card ptr al doilea tv fara alte costuri. Vreau mai multe detalii daca se poate. Daca este asta ..mai bine iau abo decat sa iau card de pe net si sa am surprize.

sdw
11-11-10, 21:59
Ti-am dat detalii in PM.

-minus
11-11-10, 22:20
Daca NU ai nici macar o zi intrerupere in ultimi 2 ani beneficiezi de al 2-lea receptor in acelasi pret,oferta este aleatorie in sensul ca selectia o face un calculator,dar...daca suni la ei si le spui (la focussat) ca doresti al 2-lea receptor e posibil sa iti aprobe!

bliviu27
11-11-10, 22:33
dar sa nu uitam sa precizam costurile pt cel de-al doilea rec 271 ron constand in tavxa instalare si cartela pe 3 cluni focus total.............si recul nu ti-l da tie personal ci vine o echipa de instalare la domiciliu pt montaj echipa ce-ti va lua si suma de maI sus..................si oferta e pt cei ce au 28 luni neintrerupte de contract......................analizeaza si vezi daca merita 271/23 ron=12 luni familia deci in concluzie nimic nu e3 grastis decat dupa primul an platesti fami8lia in avans un an

startrek1
12-11-10, 09:51
costurile pt cel de-al doilea rec 271 ron constand in taxa de instalare si cartela pe 3 luni focus total...si recul nu ti-l da tie personal ci vine o echipa de instalare la domiciliu pt montaj echipa ce-ti va lua si suma de maI sus....si oferta e pt cei ce au 28 luni neintrerupte de contract.

Hmmm.. au schimbat conditiile...
Am Focus din 2007 si ca bun platitor mi-au dat al doilea receptor dupa un an -jumate (oferta 10 - asa ii zice) ;am platit taxa de instalare de vreo 120 de lei (parca) si am avut o luna gratuit tot pachetu la al doilea receptor si nu m-ia fost conditionata de cumpararea vrunei cartele de reincarcare.
P.S - L-am dus la batrani si impartim pe jumate' reincarcarea ( o data la trei luni cate 35 de lei de ambele parti - nici nu se cunoaste:))
Sfatu meu sunai si pe cei de la Focus si vezi ce zic sau intreaba un distribuitor Focus

bliviu27
12-11-10, 10:18
te asigur ca am postat in cunostinta de cauza in urma unei discutii avuta cu focussat ieri sunt abonat din 2007 la ei si mi s-a parut aberant sa ceri atatea conditii clientilor fideli in vremuri de criza si cu asa o concurenta pe piata media

ce am postat mai sus este real.

paduraru
12-11-10, 18:29
Pentru al doilea decodor se plateste o taxa de activare de 100 ron plus o cartela total de trei luni,bineinteles dupa 28 de luni de abonament platit continu,pana nu demult il dadeau dupa 24 de luni,daca se indeplinesc conditiile se suna la relatii cu clientii si se face o cerer si va veni o echipa de instalatori la domiciliu.

pompagiu
17-12-10, 16:50
In banii astia sint incluse: mufe,cablu,twin lnb. Eu zic ca se merita.