PDA

View Full Version : ZVON neconfirmat!



-minus
08-12-07, 19:28
Pe mai multe forumuri a aparut zvonul precum ca;BOOM va fi cumparat de UPC,
momentan nu pot sa spun decat ca este un zvon si atat,interesant este in schimb tacerea tuturor celor ce pana mai ieri postau diverse informatii cu si despre BOOM acum sau dat la fund,oare sa devina realitate acest zvon? nu ar fi rau,mai ales ca UPC nu-si permite intarzieri la platile catre instalatori si au o cu totul alta vedere financiara decat BOOM,dar... ramane de vazut ce se va intampla in continuare,repet; nu este decat un ZVON ce a luat amploare pe toate forumurile si de aceea am deschis subiectul!

1Qggecko
09-12-07, 00:52
Amicul "Galben" a postat ceva pe forumul sau in legatura cu asta.
Daca e asa UPC devine probabil imbatabil in Ro...deci pe viitor va impune politica lor in domeniul CaTV si DTH...adica un monopol...
Si cred ca in asa mod nu va mai prima calitatea produsului fiind unicul care vei dicta pe piata.
PS:eramai interesanta versiunea cu SKY uk!!!
De..fiecare cu politica lui...
:drinks:

-minus
09-12-07, 07:02
Deci cum spune si titlul,este doar un ZVON!! nu dati crezare la tot ce se spune pana nu exista un comunicat OFICIAL!!!

pacala68
09-12-07, 08:49
1. Nu cred ca :
- 3 sau patru canale proprii de film
- spaga pt preluarea exclusivitatii la 2 campionate de fotbal ( vezi TVR-KanalD )
Ar putea costa UPC 1xx.xxx.xxx eur ( poate ron )
Cu un swingur nou transponder Focus ar putea avea grila ideala .
Alta idee ciudata :
- Dolce subventioneaza abonamentul si abonatii o sa fuga cind va majora pretu sa acopera costurile .

Einstein
09-12-07, 09:22
Va intreb si eu, la ce ii trebuie UPC-ului inca un DTH in moarte clinica, cand deja are unu care nu se simte deloc bine?
Din doi bolnavi poti face un om sanatos?
V-am mai zis odata, daca omul se lauda ca are "informatii", voi il luati imediat in serios? Nu v-ati saturat de aceste petarde ude?

outcast
09-12-07, 11:47
Va intreb si eu, la ce ii trebuie UPC-ului inca un DTH in moarte clinica, cand deja are unu care nu se simte deloc bine?
Din doi bolnavi poti face un om sanatos?
V-am mai zis odata, daca omul se lauda ca are "informatii", voi il luati imediat in serios? Nu v-ati saturat de aceste petarde ude?
he he he he he :)

laleauaneagra
09-12-07, 14:53
Va intreb si eu, la ce ii trebuie UPC-ului inca un DTH in moarte clinica, cand deja are unu care nu se simte deloc bine?
Din doi bolnavi poti face un om sanatos?
V-am mai zis odata, daca omul se lauda ca are "informatii", voi il luati imediat in serios? Nu v-ati saturat de aceste petarde ude?


uiti un lucru,romanu e barfitor,deci.....de cate ori am vrut sa postez cate ceva(nu la subiectu asta)dar esti luat cu fulgi cu tot

iaro
09-12-07, 22:40
Pai ce cand a fost preluat Focussat, au iesit ceva "bule"....! Dar UPC pe ce pune mana "distruge" sau mai bine zis il "reduce la tacere", deoarece obiectvul lor primoridal este segmentul catv (acolo e un os de ros pentru ei) si nicidecum DTH. Focus este in aceiasi stare latenta de la preluarea sa de catre UPC, asa ca ... sa nu va asteptati la modificari majore daca zvonul va capata contur ( adica se va adeveri).:drinks:

dic_star79
10-12-07, 21:21
In tara asta totul este de vanzare asa ca si DIGI,BOOM sau alt DTH autohton se va vinde mai devreme sau mai tarziu.
Depinde daca il vinzi pt a scoate profit sau daca il vinzi pt ca este in pragul falimentului astai spilu.

Turku
10-12-07, 21:25
pai daca lar cumpara asa ar fi bine asa ar mai castiga ceva calitate video si audio.din 2 sa faca 1 si se va numi FOC-BOM.SAT.
alte abonamente si alte tzepe.Doar e in Romania.:drinks:

outcast
10-12-07, 21:59
Pe mai multe forumuri a aparut zvonul precum ca;BOOM va fi cumparat de UPC,
momentan nu pot sa spun decat ca este un zvon si atat,interesant este in schimb tacerea tuturor celor ce pana mai ieri postau diverse informatii cu si despre BOOM acum sau dat la fund,oare sa devina realitate acest zvon? nu ar fi rau,mai ales ca UPC nu-si permite intarzieri la platile catre instalatori si au o cu totul alta vedere financiara decat BOOM,dar... ramane de vazut ce se va intampla in continuare,repet; nu este decat un ZVON ce a luat amploare pe toate forumurile si de aceea am deschis subiectul!
daca e adevarat,rcs a dat de dracu.....
stiati ca si premiere se pare ca va fi vindut??

-minus
10-12-07, 22:19
daca e adevarat,rcs a dat de dracu.....
stiati ca si premiere se pare ca va fi vindut??

Asta cu Premiere ar fi o stire buna!

outcast
10-12-07, 22:22
Asta cu Premiere ar fi o stire buna!
imi pare rau ca nu e in premiera mondiala precum dau stiri (bonbe:) :) )alti cacanari..:)
..........................................................

Spekulationen, dass der Pay-TV-Anbieter Premiere ubernommen werden soll, gibt es schon lange. Nun sollen erste Interessenten bereits die Bucher prufen.

Foto: DWDL.deDas Gerucht, dass Premiere vor einer Übernahme steht, ist schon so alt, dass es inzwischen reichlich Staub angesetzt hat. Doch glaubt man dem, was das Nachrichtenmagazin "Focus" in seiner aktuellen Ausgabe berichtet, dann konnte der Einstieg eines großen Investors nun tatsächlich näher rucken.

Dem Bericht zufolge hat Premiere inzwischen bereits einen sogenannten Datenraum eingerichtet, in dem Interessenten die Geschäftszahlen von Premiere prufen konnen. Mit dem franzosischen Pay-TV-Konzern Canal Plus habe ein erster potentieller Investor diese Moglichkeit auch schon genutzt. Canal Plus wird schon seit geraumer Zeit immer wieder als moglicher Premiere-Käufer gehandelt. Daneben soll auch der US-Konzern Liberty Media Interesse signalisiert haben.
sursa dwdl.:)

dan2000
11-12-07, 13:47
si rcs cica ar fi interesat sa cumpere sky uk ...

outcast
11-12-07, 14:16
si rcs cica ar fi interesat sa cumpere sky uk ...
mda.. e un mega dth:) ....e posibil:) :) ...insa nu te cred pe tine....daca o spunea cacanarul cu cenzura internetului sigur credeam:haha1:

dan2000
11-12-07, 14:55
mda.. e un mega dth:) ....e posibil:) :) ...insa nu te cred pe tine....daca o spunea cacanarul cu cenzura internetului sigur credeam:haha1:

mo e treaba ta ca nu crezi dar ai sa vezi tu .... or sa cumpere sky doar asa ca sa sondeze piata ... urmeaza premiere d+ si toti astia mai mici...

outcast
11-12-07, 21:15
mo e treaba ta ca nu crezi dar ai sa vezi tu .... or sa cumpere sky doar asa ca sa sondeze piata ... urmeaza premiere d+ si toti astia mai mici...
..cred ca ai dreptate........e cea mai mare multinationala,holding,super firma etc.din europa...cu astia nu te pui.....e tari rau de tot.. am vazut eu pe un forum unde e unu ca bivolaru..stie de toate,e un guru,ce mai..spunea ca sunt deja la nivelul lui premiere......si.ca cu astia nu te joci.daca se supara cenzureaza internetul,,daa repede....
:haha1: :haha1: :haha1: :haha1: :haha1: :haha1: :haha1: