PDA

View Full Version : dusuri reci cu digi



geo
03-12-07, 23:05
Am 2 cartele in aparat si dupa ce ca am investit in instalarea propriu zisa
[ca nu locuiesc in aria in care aceasta e gratuita, si de la info mi s-a spus sa stau la rand, chipurile dupa echipamentul care nu e pe stoc si uite asa, pana la urma vrand sa instalez cat mai repede,tot la telefonul 'baietilor destepti' care instaleaza pe cont propriu am ajuns]
si in lnb suplimentar +instalare,
DIGi a avut nesimtirea sa ceara si taxa de activare 50 ron,
ceea ce nu cere daca activezi o singura cartela. care o fi sensul,ca eu nu-l gasesc...
un alt neajuns pt mine e lipsa de pe ecranul receptorului dublu a ceasului si a numarului canalului...
dar bomboana de pe..coliva sau prajitura, depinde cum privesti, este faptul ca in seara asta am ramas fara semnal pe al 2-lea tv.. s-a ars un integrat in dispozitivul atasat de el pe post de al 2-lea receptor...
imi vine..sa fi ramas pe cablu.. cam multi nervi pr 200 lei[deh, poate sunt cam coleric uneori]!
ps: am postat textul pe 'board-ul digi' [stiti voi care!] ,am intrebat si de cinemax2 care lipseste la ei, si........ din 170 cati au citit, am avut 0[zero] replay-uri! parca i-as fi injurat.Probabil am avut noroc ca auto-intitulatul 'capcaun' nu a sters postul. mi se pare 'comunist' rau in atitudine. i-am zis o data ca atunci cand unu' are in mana un ciocan ,toate obiectele din jur i se par cuie,dar se pare ca era o aluzie prea fina pt el... sau..poate am scris eu un post..neinteresant [e si asta o posibila cauza}...

-minus
04-12-07, 07:27
Fiecare isi alege ceea cei place,dar.. multi nu iau in considerare un aspect; DIGI e FREE merge cu key publice de ce sa investesti intr-o instalatie de 2 lei si sa mai si platesti pentru nesimtire? poti avea un receiver destept cu o instalatie perfecta cu numai 700 ron; receiver optibox,offset 1,20 ,lnb 0,2 ,montura H_H,si astfel vei putea vedea o parte a maretiei programelor transmise din aproape toata lumea,deci; in concluzie; gigi nu merita atata atentie!

outcast
04-12-07, 09:01
digi, ca multe firme romanesti vor profituri uriase cu investitii minime....mai sunt si alti operatori!

Einstein
04-12-07, 10:12
digi, ca multe firme romanesti vor profituri uriase cu investitii minime....mai sunt si alti operatori!
...fara calitate cu preturi de dumping... Se stie ca romanu-i prost si cumpara doar ce-i mai ieftin, fara sa se uite la calitate.

RCS&RDS s-a imprumutat o suma imensa pentru posibilitatile sale de rambursare si trebuie sa stoarca de undeva banii. Din aceasta cauza au scos oferta de custodie si au bagat plata activarii cardului 2, se zvoneste ca la TV cablu vor introduce o taxa de retea!? 3G-ul la care au cumparat licenta cu 35 milioane coco, inca nu are clienti...
Se apropie expirarea contractului abonatilor digi care au primit pomana 1 an si majoritatea vor trece la Dolce!

Prevad ca intr-un an sau doi RCS&RDS va fi vandut.
Poate il vor cumpara "jidanii"! :D :D :D

pacala68
04-12-07, 11:01
Am 2 cartele in aparat si dupa ce ca am investit in instalarea propriu zisa .......si in lnb suplimentar +instalare,
DIGi a avut nesimtirea sa ceara si taxa de activare 50 ron,
ceea ce nu cere daca activezi o singura cartela. care o fi sensul,ca eu nu-l gasesc...
Bine .... poate cu tine trebuia sa faca o exceptie .... sau mai multe ( zona de distributie a produsului , programare , taxa de activare ) .Rusine digi ca nu iei spaga ca firma si ei numai prin instalatorii shmecheri .


dar bomboana de pe..coliva sau prajitura, depinde cum privesti, este faptul ca in seara asta am ramas fara semnal pe al 2-lea tv.. s-a ars un integrat in dispozitivul atasat de el pe post de al 2-lea receptor...
Statistic se mai intimpla . Cica si mercedes a-clase se rasturna usor .

geo
04-12-07, 12:50
Bine .... poate cu tine trebuia sa faca o exceptie .... sau mai multe .

Nu am citit sa fiu 'compatimit' ci, dupa cum era destul de usor de sesizat [printre atatea paranteze], reclamam in special perceperea taxei de 50 ron pt activarea a 2 cartele [taxa care nu e ceruta pt activarea unei singure cartele] si intrebam care ar fi cauzele, macar asa sa am idee[dar se pare ca nimeni nu are vreo una].. si apoi posibilitatea ca acel dispozitiv nou sa se defecteze dupa 2 luni... nu imi pare atat de mult o problema de costuri cat una de deranj [alt exemplu de deranj: aflu dupa instalare de la..operatoare,nu instalatorii foarte grabiti] ca nu pot vedea vreo 12 programe pe polaritate V decat daca imi iau lnb dublu...deci pune-te pe comandat si asteptat 'baietii' si platit 'baietii',samd..] si e normal pt unii[ca nu avem toti un grad de suportabilitate identic] sa rabufneasca [inutil,ce-i drept] si sa-i trimita la origini...eventual sa-si doreasca poate altceva,vorba spaniolului...
cat despre ironii, daca n-am fost destul de clar in exprimare [pus la socoteala si ultimul post] o sa pot incepe sa desenez...[desi n-am timp]

-minus
04-12-07, 13:02
Nu am citit sa fiu 'compatimit' ci, dupa cum era destul de usor de sesizat [printre atatea paranteze], reclamam in special perceperea taxei de 50 ron pt activarea a 2 cartele [taxa care nu e ceruta pt activarea unei singure cartele] si intrebam care ar fi cauzele, macar asa sa am idee[dar se pare ca nimeni nu are vreo una].. si apoi posibilitatea ca acel dispozitiv nou sa se defecteze dupa 2 luni... nu imi pare atat de mult o problema de costuri cat una de deranj [alt exemplu de deranj: aflu dupa instalare de la..operatoare,nu instalatorii foarte grabiti] ca nu pot vedea vreo 12 programe pe polaritate V decat daca imi iau lnb dublu...deci pune-te pe comandat si asteptat 'baietii' si platit 'baietii',samd..] si e normal pt unii[ca nu avem toti un grad de suportabilitate identic] sa rabufneasca [inutil,ce-i drept] si sa-i trimita la origini...eventual sa-si doreasca poate altceva,vorba spaniolului...
cat despre ironii, daca n-am fost destul de clar in exprimare [pus la socoteala si ultimul post] o sa pot incepe sa desenez...[desi n-am timp]


Man ,nu te supara unii dintre noi mai glumim mai ales atunci cand cineva care are acces la internet si mai si umbla pe forumuri si VEDE peste tot ca digi e vorbit de rau si are inca alte 4 alternative la dispozitie alege tot GIGI,asta e acum te-ai intepat mergi mai departe ai 2 provideri; BOOM si DOLCE amundoi ofera servicii calitative excelente si poti vedea pana la 10 televizoare pe un singur ab. la boom si 2 la dolce ,deci; alegerea e in mainile tale,cat despre gigi cu un telefon la OPC obti rezilierea contractului!
Bafta!

pacala68
04-12-07, 13:35
Receiverul twin a fost introdus pentru teritoriile concurentilor RCS ( zona cablu' ) ; taxa de activare nu am idee ce poate acoperii ( poate doar masura antimocangeala gen caravana digi ) .
Banuiesc ca la Max taxa este pretul cardului via .
Despre restul : la oricare DTH te abonezi poti gasii minusuri ( in marea majoritate a cazurilor dupa ce ai semnat contractul :D )

1Qggecko
04-12-07, 13:55
Eu ma simt norocos...
Am sky full :clap: si ccam cate ceva de ici colea....
:gathering:

geo
04-12-07, 19:07
[...] alege tot GIGI,[...] BOOM si DOLCE amundoi ofera servicii calitative excelente si poti vedea pana la 10 televizoare pe un singur ab. la boom si 2 la dolce ,deci; alegerea e in mainile tale,cat despre gigi cu un telefon la OPC obti rezilierea contractului!
Bafta!

eu am dolce. am pus digi alor mei care nu-si pot face ab. la dolce...au plecat de la upc [cablu] ca era cam mare ab. si serviciul cu multe intreruperi... asta e, acum 'le-am facut-o':D