PDA

View Full Version : Kudelski contraataca: Extragerea BK si RSA sub urmarire



WinR
26-09-10, 01:25
Probabil multi ati auzit de Paweł Kowalski (www.boxkey.eu), polonezul care extragea BK si RSA din aproape toate receiverele imperechiate cu cartele Nagravision in toata Europa (DiGi TV, Polsat, TV Cabo, etc). Se pare ca a fost arestat ca urmare a unei actiuni a Politiei Poloneze sprijinita de specialisti Elvetieni si Britanici angajati de compania Kudelski.

Link: articol stire (http://translate.google.com/translate?js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.gp24.pl%2Fapps%2Fpbcs.dll%2Farticle%3FAID%3D%2F20100708%2FPOMORZE%2F462827411&act=url)


Video: YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=GHjxO3gcUow&feature=player_embedded)

.

daradici
26-09-10, 02:00
Stirea este veche de cateva luni, pe toate forumurile europene a fost discutat acest caz.

WinR
26-09-10, 02:46
Eu nu am gasit nimic scris pe acest forum de acest caz si de aceea am postat. Este un subiect de interes deoarece sunt multi utilizatori de Nagravision pe aici. Daca cunosti mai bine cazul poate ne spui daca a fost condamnat sau nu. In articol scre ca risca 3 ani de inchisoare. Deasemenea, pe forumurile internationale se mentioneaza ca baza de date cu clienti este acum in mainile politiei. Poate sunt si printre noi persoane care au apelat la el.

Pe de alta parte.... reversul medaliei poate fi interesant pentru multi. Acum ca l-au "atacat", poate se supara si face publica metoda de extragere de la toate receiverele alea imperecheate :D

Diablo1
26-09-10, 05:32
Sa mai vorbit si aici :
http://sateliti.info/showthread.php?p=136426#post136426#173

neutrin
26-09-10, 14:19
Nu mai visa că o să facă publică metoda. E deja in belea, nu-i mai trebe și alte capete de acuzare.
Chiar mă intrebam cind o să il salte, că era prea pe față, cu site și preț publice. A oferit pe tavă milițienilor probe iar ei acum il vor da exemplu.

mondo
26-09-10, 21:47
Se spune ca risca o pedeapsa de pana la 3 ani dar nu spune ca poate scapa doar cu o amenda.Eu cred ca nimeni nu o sa mai stie ceva de acest caz si cu asta kudelski si-a scos morcovul cu tot cu turma de iepuri de la ei si la bagat la altii.

milo
01-10-10, 00:24
eu cred ca mai de graba in loc de mare amenda o sa primeasca o mare suma de banii si o sa se reprofileze pe NDS . :D