PDA

View Full Version : Abonamente si Internet pe mobil?



XVanish
24-09-10, 14:26
Ma tot uit peste ofertele de pe piata in ceea ce privesc minutele nationale si traficul pe internet... hai sa discutam despre aceste aspecte, cei care aveti deja abonamente cu internet pe mobil, smartphone, iPhone, Galaxy sau HTC Desire va rog sa-mi dati detalii... ce banda aveti, cat trafic inclus, cum va incadrati in limitele alea, va ajunge sau nu acel trafic, ce artificii faceti pe mobil ca sa va incadrati, pretul pe care il platiti si la ce provider... s.a.m.d.

Eu am Abonament la Cosmote, am avut si la Orange dar am trecut pe cartela. Acum as vrea sa trec ambele numere pe un abonament cu internet, eventual pe firma daca ies mai rentabil... ma intereseaza in mod special minutele nationale si traficul la internet, bineinteles calitatea acestuia. Minutele in reteaua respectiva oricum sunt un bonus...

Specificati daca e pe persoana fizica sau pe firma si hai sa vedem ce oferte sunt si care ar fi cele rentabile...

Mihaii
24-09-10, 15:06
eu sunt la vodafone , am un samsung s5600 , am prins o extraoptiune la cartela acum juma de an, in programul vodafone pt tineri care cu 6 euro imi da 600 min /sms in retea 50 minute nationale si 500 mb trafic la internet pe care nu ii termin niciodata.. si intru des pe net..
in orice caz acum tot cu 6 euro iti dau minutele de mai sus dar la internet iti dau trafic doar 100 mb.. care mai mult de 1 saptamana nu prea ajung

XVanish
24-09-10, 15:53
Da, traficul si minutele nationale ma intereseaza mai mult... voi folosi foarte des mail-uri si navigare pe net + programare online... adica daca sunt pe drumuri sa pot sa mai si lucrez de pe telefon... ca la urma urmei e doar text / code, deci e ok... insa nu prea ma multumesc cei 100-200 MB pe care ii vad prin oferte... la Vodafone parca aveau ceva trafic inclus si daca il depasesc imi miceste banda la 128Kilo... sau la Cosmote... nu mai retin.

Sa vedem cine ce abonamente mai foloseste...

Merci!