PDA

View Full Version : Exista DTH care vinde numai cardul?



superzeama
23-11-07, 19:32
Stie cineva?Ma intereseaza sa il folosesc cu un Soleron.

aridan
23-11-07, 20:11
MaxTv, cred.

superzeama
23-11-07, 20:32
MaxTv, cred.
Daca sunteti deja in posesia unui echipament de receptie prin satelit, puteti lua legatura cu unul din dealerii nostri in vederea incheierii unui contract si obtinerea cartelei MAXTV. Trebuie verificat daca echipamentul care se afla in posesia dumneavoastra este COMPATIBIL cu cerintele MAXTV.
Asta scrie pe siteul lor si inseamna ca ar trebui sa vindaAm intrebat in august la Peruvision si mi-au zis ca nu vind numai cardul ca se vinde numai impreuna cu receptorul.Am sa ma mai interesez poate gasesc pe cineva care sa imi vinda numai cardul,receptorul nu ma intereseaza am deja 2:)

adi sony
23-11-07, 20:41
max tv la micromedia , da si fara conserva si ptr cei din strainatate.
Uite aici http://www.mst.ro/max.html

cipcirip99
24-11-07, 09:58
In general peste tot ar trebui sa fie la fel , deci cartela ar trebui sa fie peste tot la liber - fara receptor . Incearca la Digital Satelit , Prosat sau Elstar !
Va trebui sa faci contract si vei plati activarea cartelei - 50 RON !
Daca ai receptor compatibil viacces ar fi bine sa iei o cartela viacces - este mai avantajoasa in privinta grilei de programe . Daca ai un receptor compatibil cu cartela conx vei lua o cartela conax !
Last edit : Receptorul pe care il ai - este o clona dream 500 parca - ar trebui sa mearga ambele tipuri de cartela - bineinteles cu emulatoarele aferente compatibilitatii cu cartela !

zappa
26-11-07, 17:25
Mergi direct la sediul lor (pe langa Pta Alba Iulia) si sigur vei primi cardul fara receptor. Va trebui sa platesti 50 ron activarea si 22 ron ptr prima luna de abonament (cel de baza).

superzeama
26-11-07, 19:11
Mergi direct la sediul lor (pe langa Pta Alba Iulia) si sigur vei primi cardul fara receptor. Va trebui sa platesti 50 ron activarea si 22 ron ptr prima luna de abonament (cel de baza).
Peste o saptamina am sa fiu in tara si am sa trec pe la ei.Parca asa era si in august cu taxa de 500mii pt activare(mie mi se pare o aiureala) si parca daca plateai pe un an aveai 2 ani.Baza merge numai pe Sirius?Sau imi trebuie si Eutelsatu 16 grade?

iaro
26-11-07, 20:15
Max TV - trebuie sa ai insa un receiver compatibil Viacces sau Conax;
TVR - pentru canalele proprii.:)

superzeama
27-11-07, 13:13
Max TV - trebuie sa ai insa un receiver compatibil Viacces sau Conax;
TVR - pentru canalele proprii.:)
La focus chiar nu merge cardul decit cu receptorul?Mam uitat pe siteul lor(focus)si la sisteme de receptie spune ca cardul merge numai imperecheat cu receptorul(parca Kaon).Baza de la focus este mai interesanta decit la max si este pe un singur satelit.

mariust5
27-11-07, 21:29
La focus merge cu orice receptor conax si cardul nu e imperecheat cu receptorul doar ca se vand impreuna , nu si separat . Sunt sigur ca vei gasi un card focus la baieti , pune un anunt pe forum . Bafta

Turku
28-11-07, 04:13
Si Sky Italia vinde cardul (abonamentul)separat dar sa ai un cam module compatibil(cu emulator) sau un receptor compatil NDS