PDA

View Full Version : New digitv nagra3 card & dreambox



jag_prz
01-09-10, 11:49
buna ziua
am cumparat un abonament digitv cu o noua cartela de culoare albastra si galbena care ar fi nagra3. mi-au dat un decoder humax si as vrea sa stiu daca e posibil sa citeasca cartela cu un emu in dreambox fara a avea dump key de acest decoder pentru ca,din pacate boxkey.pl nu mai exista si nu stiu cum as putea sa-l obtin.
Va multumesc.

delta2k2
01-09-10, 11:51
Deocamdată .. NU





.

mesteru
01-09-10, 17:55
buna ziua
pentru ca,din pacate boxkey.pl nu mai exista si nu stiu cum as putea sa-l obtin.
Va multumesc.

uite de ce nu mai exista:
The guy who ran boxkey.pl was busted by polish police forces and Nagravision Kudelski group during an operation who took place a few weeks ago . He was basically the only one in whole Europe who could extract N3 boxkey's from original receivers, and now he is facing 3 years jailtime for this little business of his. So this guy being busted means no more N3 RSA/BOX keys for us and CS is at risk...

jag_prz
01-09-10, 22:38
oohhh my good!! :( not is available another guy in america or another continent?
:comp: :horse:

vasic4
07-09-10, 23:47
buna ziua
am cumparat un abonament digitv cu o noua cartela de culoare albastra si galbena care ar fi nagra3. mi-au dat un decoder humax si as vrea sa stiu daca e posibil sa citeasca cartela cu un emu in dreambox fara a avea dump key de acest decoder pentru ca,din pacate boxkey.pl nu mai exista si nu stiu cum as putea sa-l obtin.
Va multumesc.


ce rom are cardul?

selod
31-10-10, 00:54
ce rom are cardul?

Nagra 3 update 1880 Rom 180
:comp:

dresorul
31-10-10, 18:54
Am si eu 3 abonamente de la focussat cu cartele imperecheate.Recent am achizitionat 3 optibox 550s si le-am pus imagine si cam atat.Ce pot sa fac sa citeasca cartela?

fery21
31-10-10, 18:59
Pai trebuie dresat si optiboxu...cam asa ceva nu ?

dresorul
31-10-10, 19:30
Am instalat cam tot ce era pe server de instalat.Am citit undeva pe un forum ca, daca instalezi camd3 si pun cartela cu cipul in jos merge.Nici vorba.

fery21
31-10-10, 19:58
Foarte bine ca , ai citit!! :clap: Citeste in continuare si ai sa gasesti solutia...trebuie sa intelegi un lucru si nu din suparare dar un user cand intra pe un forum si spune ca are un opibox si ar dori sa stie ce poate sa faca e una dar cand intra un user si spune am 3 op... cum le pun in shar... asta e cam dubios raspun vei primi ff greu sau in privat... rugamitea este totusi sa cititi inaite pe acest forum sa dati o cautare inaite de a deschide treanduri aiurea

SuperSonic
31-10-10, 20:03
Mai ales sa postezi unde trebuie, ai focus si optibox dar ai postat la sectiunea digi. Cel mai bine scrie la sectiunea despre optibox 550s dupa ce citesti mai intai ce scrie acolo.

dresorul
05-11-10, 21:31
@ gobi2000

Nu am dece sa fiu dubios pt ca majoritatea cred ca au de la 2 dream-uri in sus, si oricum mai trebuie sa achizitionez cateva.Problema este ca nu prea am timp sa invat cum sa le configurez si nu as ramane dator la cel care ma ajuta :cheers:. Aici (http://www.pensiunea-krimea.com/iframe/contactati.php) ma gasiti.

@ SuperSonic

:oops::sorry:

mondo
05-11-10, 21:40
Aici (http://www.pensiunea-krimea.com/iframe/contactati.php) ma gasiti.

Esti ospatar ?

Daca ma iau dupa nick nu prea apari !

dresorul
06-11-10, 21:32
Nu sunt numai ospatar, asa cum ma faci tu, mai fac si alte chestii tot asa de banale pt tine.Si sa fiu si eu sarcastic vreau sa sti ca tigarile pare sa ti se potriveasca.

mondo
06-11-10, 21:37
Multumesc.Am intrebat doar ca sa stiu, in caz ca trec pe acolo, de cine sa intreb.