PDA

View Full Version : Intrebare



pestik
14-08-10, 14:08
Salutari la toti.Va rog sa ma ajutati si pe mine cu cateva lamuriri legate de sharing cu un dreambox cu un card dolce,cum se face si care sunt pasii in ordinea lor.Date:
1.am net de la RTC,modem speedtouch 516 un singur port ,si router whirles Msi,dreamul legat la router prin utp.
2.dreamul iese pe net,am gemini 4.2.7.,si cccam 2.1.3
3.am cont dyndns
4.am codul boxkey de la cardul dolce transf. in hexa
5.am setat modemul in bridge,si am facut portforwarding ma router la portul 12000

de aici in colo va rog sa ma ajutati cu urmatorii pasi!!

laleauaneagra
14-08-10, 14:28
http://www.sateliti.info/showthread.php?t=13815 daca cardu e ok si functioneaza in dm treci la schimb de linii daca asta doresti,altceva.......:)

aa treci pe la sectiunea cccam daca ai nelamuriri in privinta lui,cum se creeaza o linie ce se da si cum:)

bafta

pestik
14-08-10, 14:43
Merci de raspuns,cardul merge pe dream l-am testat inainte,am vizitat sectiunile trecute de tine,inainte de a posta,eu vroiam un ajutor mai amanuntit daca se poate,spre exemplu unde pun hostu de la dyndns in router sau in inadyn-ul de la dreambox pentru ip,sau in modem,si sau ce pasi mai tre facuti inainte de a crea o linie si a cauta un partener

laleauaneagra
14-08-10, 15:19
pai atunci e in regula,treci la sectiunea cccam si acolo ai explicat totu,dyndns e preferabil sa l pui in router decat cu inadyn in dream,zic eu,meniul routeru lui tau nu l stiu ca nu am folosit dar cauta unde ai DMZ sau DYNDNS si acolo pui hostu dai save si e ok