PDA

View Full Version : cine poate ajuta????



sebi
15-11-07, 21:41
Am trimis la Elstar un DM500 la reparat pe 11.09 2007.Mi s-a zis ca in 21 de zile se va rezolva.Nici pana azi nu l-am primit sunt aburit ba ca pleaca dupa el saptamana viitoare , ba ca numai pentru el nu poate pleca ba ca a fost nu stiu ce sarbatoare pe 01.11 si imi vine sa ma urc in masina si sa ma duc pana la ei si sa ma racoresc.Oare ce ati face in locul meu sau poate cineva ma poate ajuta sa am si eu dreamul pana de Anul Nou.
Orice sfat e binevenit.Multumesc.

nirolf
15-11-07, 21:43
ce este protectia cumparatorului ?

-minus
15-11-07, 23:27
Daca nu mai este in garantie esti la mana lor,daca este in garantie sunt obligati sa-ti ofere un alt produs daca al tau nu a fost remediat in timpul spus de ei,pentru asta exista OPC!

Turku
16-11-07, 00:23
iati dreamul inapoi si spargele geamurile dupa aceea:agresiv:

dMd
16-11-07, 14:01
Am trimis la Elstar un DM500 la reparat pe 11.09 2007.Mi s-a zis ca in 21 de zile se va rezolva.Nici pana azi nu l-am primit sunt aburit ba ca pleaca dupa el saptamana viitoare , ba ca numai pentru el nu poate pleca ba ca a fost nu stiu ce sarbatoare pe 01.11 si imi vine sa ma urc in masina si sa ma duc pana la ei si sa ma racoresc.Oare ce ati face in locul meu sau poate cineva ma poate ajuta sa am si eu dreamul pana de Anul Nou.
Orice sfat e binevenit.Multumesc.

Legea prevede ca : Daca in termen de 30 zile un produs aflat in garantie nu poate fi reparat, acesta va fi inlocuit cu altul nou in stare de functionare, iar garantia se prelungeste cu perioada de zile cat a stat la ei produsul. In cazul in care produsul se afla in garantie la data respectiva si ai actele de predare, iar cele 30 de zile au trecut, ii poti actiona in judecata si cere implicit despagubiri.

pacala68
16-11-07, 14:42
Blestemul hologramei ?? :D
ai cumva DM original ? parca garantia o rezolva in germania cosmarmedia

sebi
16-11-07, 18:05
nu este in garantie.
multumesc.