PDA

View Full Version : SKYSTAR 2 rev.2,6



atomik75
07-11-07, 20:59
Salutare!
Vreau sa achizitionez o placa skystar 2 rev. 2,6 cu telecomanda.Am urmatorul sistem:procesor INTEL 2800 mhz;1 G ddr2;fx5200 nvidia 128 mhz.
Cu acest sistem se va comporta bine?
Pot sa vad si ceva canale HDTV?
Astept recomandarile voastre.
Respect.

Einstein
07-11-07, 21:18
Resursele sunt la limita pentru HDTV... In rest poti sa o folosesti ca orice receptor satelitar. Daca pui emulatoarele necesare sau gbox poti trece in curtea "TV cu cifru". Nu are un tuner de aceeasi sensibilitate cu a receptoarelor cu pretentii dar e OK, mai ales daca esti din vestul tarii, dar tu stai in extremitatea cealalta - la mare... si poti compensa numai cu o antena de 1,8m!

atomik75
07-11-07, 21:34
Semnalul este bun si in Dobrogea,intra cam tot ce este interesant,doar pe Astra 19,2 E intra d+,fara Premiere, asta cu un offset de 60 cm.

laleauaneagra
07-11-07, 21:34
ptr HD iti recomand skystar HD un procesor de pe la 3800+ in sus si amd(placerea mea)rami si placa video e k in rest vorba lui Einstein

zappa
08-11-07, 10:00
Daca ma hotarasc sa o vand te intereseaza? Eu o am din iunie si o folosesc zilnic ptr sharing. Am telecomanda la ea dar nu am senzorul. Deschide tot ce merge si pe dream. Vreau sa trec la dreambox.

XVanish
09-11-07, 00:05
Salutare!
Vreau sa achizitionez o placa skystar 2 rev. 2,6 cu telecomanda.Am urmatorul sistem:procesor INTEL 2800 mhz;1 G ddr2;fx5200 nvidia 128 mhz.
Cu acest sistem se va comporta bine?
Pot sa vad si ceva canale HDTV?
Astept recomandarile voastre.
Respect.

E bunicel sistemul... placa video e cam slaba... atata timp cat ai minim 1 Gb DDR e bine... procesorul de la 2,4 in sus nu se mai simte... cu atat mai mult ca e Intel... conteaza memoria... placa aia video te cam trage in jos...

Asta la canalele HD... daca vrei filme HDTV kalumea se schimba problema ;)

Succes!