PDA

View Full Version : digi



satyca
18-06-10, 17:45
Salut, am un receptor digi dintr-un abonament vechi reziliat,stie cineva daca il pot reactiva ca al treilea receptor pe acelasi abonament .Daca se poate rog detalii .Multumesc anticipat.

dic_star79
18-06-10, 18:05
Receptorul a fost cumparat de catre tine? Din ceea ce stiu eu nu, dar daca ai pe cineva in sistem se poate!

@teddy
18-06-10, 20:33
da, poti. mergi si roaga frumos, il duci cu tine, zici de la cine este, demonstrezi ca abo e reziliat, si ca recieverul a fost cumparat, de primul proprietar (ei pot verifica destul de repejor in sistem). ei vor zice ca ti-l dau in custodie, dar faceti un act aditional, cum ca, la finalul contractului, inapoiezi doar cartela, fara receiver.

mult noroc.

val
18-06-10, 21:03
Am incercat si eu nu merge; al doilea receptor trebuie cumparat de la ei iar al treilea se da doar in chirie (tot de la ei). L-as fi cumparat pe al doilea respectiv l-as fi luat si pe al treilea in chirie, dar nu aveau echipamente. Am mai facut pe numele meu un abonament separat cu receptorul luat de la un prieten ce reziliase contractul cu digi in mod amiabil.

kaflix
19-06-10, 08:42
in aceeasi situatie sunt si eu : le-am trimis un e-mail si astept raspuns . cum il primesc te anunt ce si cum !

satyca
25-06-10, 16:59
Am fost la digi in Libertatii cu receptorul dupa mine,pt activare pe acelasi abonament ,persoana de la vinzari habar avea dar sa dus si a intrebat alt coleg si am primit urmatorul raspuns.
Receptorul dvs nu mai poate fi activat,iar sa beneficiati de al treilea receptor pe acelasi abonament ,trebuie sa il cumparati pe cel in custodie,iar pt al treilea sa platiti chirie sau sa il cumparati,deci trebuia sa mai scot din buzunar 300 lei sa scap de chirie sau 150 lei si sa platesc chirie.Cu o zi inaine am vb cu cineva de la ei si a spus ca se poate,insa la ghiseu am aflat altceva.

horatyu
26-06-10, 10:18
fa alt abonament ca poate iti da gratis in custodie

eventual pe alt nume din familie

nykanor
26-06-10, 10:48
conditiile pe care trebue sa le indeplinesti pentru al trei-lea receptor sunt:
sa ai unu in custodie unu cumparat iar al trei-lea in chirie si sa ai o perioada mai mare de un an de ciind esti abonat:drinks:

satyca
26-06-10, 10:56
Acum o luna conditiile erau pentru receptor cumparat ramas din contract reziliat:
taxa activare 50 lei
taxa schimbare adresa 16 lei (asta pt ca nu corespundea seria receptorului).

nykanor
26-06-10, 12:03
daca ai contrctul la un aparat reziliat cu toate ca tu ai alt abonament nu se ia in consideratie cel reziliat trebue sa ai activ unul cumparat si unul in custodie pe acelasi abonamentsi poti beneficia de al trei-lea in chirie

satyca
26-06-10, 12:06
Acum da asa este,dar acum o luna se putea.
Dc au schimbat asa repede oferta? .sau a fost valabila pe termen limitat?