PDA

View Full Version : Intrebare pentru instalatori



netcity
05-11-07, 18:14
Am o intrebare pentru firmele care se ocupa de tehnica antenelor satelit. Daca raspunsul nu poate fi public va rog PM.

Stie cineva de existenta unui forum sau a unei sectiuni a unui forum unde nu au acces decat persoanele juridice, altele decat clientii ? Ma intereseaza atat forumurile/sectiunile din Romania dar si din EU.

Merci mult,

laleauaneagra
05-11-07, 20:50
eu iti spun parerea mea si nu fac parte din vreo firma de instalat eu cel putin nu stiu sa existe asa ceva si in primul rand nar fi fairplay ptr noi ceilalti ca doar nau 2 perechi de ..... daca gresesc imi cer scuze

netcity
05-11-07, 21:14
eu iti spun parerea mea .............ca doar nau 2 perechi de ..... daca gresesc imi cer scuze

Gresesti ! Esti sigur ca te-ar interesa problemele noastre juridice ? Doar nu crezi ca din lipsa de timp ne-am apuca de share-uit key-le de la magaziile noastre de antene iar cu cealalta pereche de ...... am arunca dupa gestionara.

XVanish
05-11-07, 21:40
Gresesti ! Esti sigur ca te-ar interesa problemele noastre juridice ? Doar nu crezi ca din lipsa de timp ne-am apuca de share-uit key-le de la magaziile noastre de antene iar cu cealalta pereche de ...... am arunca dupa gestionara.

Aici cam are dreptate omu'... laleaua zici bine ce zici dar vezi tu ca daca Bill Gates si-ar face publice toate ideile inainte de a le realiza sau si-ar publica intentiile inainte n-ar mai fi nika de Microsoft... cam asta cred ca e ideea care vrea el sa o transmita...

Si ca sa fiu ontopic: eu sincer nu stiu de un asemenea forum sau sectiune...

Spor la cautare!

Einstein
05-11-07, 22:19
Gresesti ! Esti sigur ca te-ar interesa problemele noastre juridice ? Doar nu crezi ca din lipsa de timp ne-am apuca de share-uit key-le de la magaziile noastre de antene iar cu cealalta pereche de ...... am arunca dupa gestionara.
Luati legatura intre voi toti care aveti probleme juridice si aliati-va. Cred ca stiu ce te intereseaza....

laleauaneagra
05-11-07, 22:42
sters de mine

-minus
05-11-07, 23:13
Exista un astfel de forum,dar trebuie sa fi firma autorizata-focussat ca sa poti avea acces acolo,forumul este unul obisnuit dar..... are o sectiune privata ascunsa privirii celorlalti membrii,daca te ocupi de instalari focussat te pun in legatura cu adminul forumului pentru a avea acces,
Va rog nu insistati pentru linkul forumului au acces doar persoanele juridice,deci cine poate face dovada uni contract de instalari DTH pe PM va primi si linkul catre acel forum tot pe PM!!

dragsat
06-11-07, 01:28
pai forumul este sigmasat pro focus si boom ce mai atat secret....

XVanish
06-11-07, 10:21
Mda... cu tupeu dragsat ;)

-minus
06-11-07, 16:34
pai forumul este sigmasat pro focus si boom ce mai atat secret....

OARE!!!? esti sigur ca nu sunt si altii?

dragsat
06-11-07, 18:26
Mda... cu tupeu dragsat ;)
:D pai nu vad ce mai atata secret.
Si pe rdi este o sectiune privata (toti stiu dar nu o vad)


OARE!!!? esti sigur ca nu sunt si altii?
poate...ma insel

XVanish
06-11-07, 19:31
:D pai nu vad ce mai atata secret.

Pai asta ziceam... baga mare cu tupeu :D

/sry de offtopic

netcity
06-11-07, 20:34
Luati legatura intre voi toti care aveti probleme juridice si aliati-va. Cred ca stiu ce te intereseaza....

Am incercat sa fac aceasta alianta sub forma unei asociatii profesionale. Este foarte greu daca nu imposibil sa faci companiile romanesti sa se alieze. Daca asa ceva ar fi fost posibil sunt sigur ca agricultura Romaniei era in World Top .
Din pacate toata lumea a inteles ca menirea acelei asociatii era sa denigreze un operator in defavoarea altuia. Am incercat sa fondez eu acea asociatie deoarece aveam destul timp la vremea aceea si din patrimoniul nostru nu lipsea nici un operator DTH din Romania. Este singurul esec al anului 2007 pe care mi-l asum. De la anul trebuie sa dezvolt alt business si nu voi avea timp.

Revin on topic: multumesc majoritatii pentru raspunsuri. Am inteles cu cine trebuie sa vorbesc. Il voi apela maine telefonic.