PDA

View Full Version : vreau sa primesc emm dolce prin retea



franta
09-06-10, 10:51
salut ,
de ceva vreme nu mai am antena montata si nu mai primesc emm uri pt cardul meu dolce.
puteti sa imi srieti si mie cum trebuie sa arate linia f si linia c ca sa accept emm uri de la un per care are card dolce in local. stiu ca se poate ca , cardul meu sa faca AU prin retea de la antena altei persoane .
Am gasit aici ceva F: user pas 301 ( 0 0 3) acel 1 inseamana ca acept emm uri
si linia ce care o are colegu de la mine tre sa fie de forma
F: dindns 12000 user pas yes ( 0 0 2 ) acel yes inseamna ca ca aimi trimite emm uri

-stiu ca caligrafia liniilor nu e corecta-

eu tre sa am in linia c pe care o am de la partener acel yes sau el tre sa aiba
va rog sa ma ajutati pt ca risc sa imi expire cardul
PS: cred ca eu tre sa am yes ,dar cum trebuie setata linia F ca sa poata sa i-mi trimita emmuri

malefycu
09-06-10, 13:43
Linia F pe care ai dat-o clientului care vrei sa iti faca update la cardul tau de dolce trebuie sa arate asa:
F: client password 2 0 1 { 0:0:2 } { } { } dns_client
2 inseamna ca dai share pana in hop2 si primesti carduri max hop2
Si nu uita sa ai linia asta in cccam

DISABLE EMM : no


Acel "yes" inseamna ca vrei sa primesti key de la el din EMU ceea ce nu e recomandat mai bine pui ""no""

franta
09-06-10, 14:29
eu am dat linie C si am pus in config linia F deci in linia F corespunzatoare acelui partener cu care am vb sami dea emm uri tre sa
F: client password 2 0 1 { 0:0:2 } { } { } dns_client si linia C sa ramana normala.

mie mi se pare logic ca parteneru (de sharing :) ) meu sa sa aiba linia lui F modifificata astfel incat eu sa am acces prin intermediu liniei C pe care o am de la el.
stiam ca , comunicare ere loc intrunsingur sens de la linuia F catre linia C

SuperSonic
09-06-10, 15:05
In explicatiile de la cccam.cfg scrie asa :

F: <username> <password> <uphops> <shareemus> <allowemm>

F: user pass 0 1 0
#He also gets our emus, and is NOT allowed to send us emm (updates).

F: user pass 0 0 1
#He gets no emus from us, and he is allowed to send us emm.

Deci in linia F primita de la tine trebuie sa puna 1 la sfarsit ca sa primesti EMM de la el.

malefycu
09-06-10, 19:33
Deci in linia F primita de la tine

Scuze...tu ai primit vreodata linii F??eu stiu ca linia F o faci tu automat si o bagi in cccam cand dai o linie C altfel acea linie C nu este activa.

SuperSonic
09-06-10, 19:56
Ai dreptate, m-am exprimat invers, modificarea in linia F din serverul peerul-ului care ii trimite EMM trebuia sa scriu.:sorry:

franta
09-06-10, 21:17
intradevar acum par logice explicatiile date,
ok, multumesc tuturor