PDA

View Full Version : Corectare EPG pentru UPC pe 1*W



daradici
30-05-10, 15:07
Pentru cei care au incercat sa urmareasca EPG-ul pe UPC, in special canalele maghiare, au avut ocazia sa vada o adunatura de caractere anapoda, de multe ori fara inteles.

Acest fisier[/URL] corecteaza aceasta problema. A fost testata doar pe GP pe clona dm500, dar ar trebui sa mearga si pe alte imagini.

Fisierul se transfera via FTP in
/var/tuxbox/config/enigma -asta pentru e1
sau
/usr/share/enigma2/ -pentru e2

dupa ce a fost incarcat fisierul, se da un restart enigma si EPG-ul de pe UPC 1*W devine 100% inteligibil.

Sa nu uitati totusi inainte de acestea sa salvati fisierul original de pe box in cazul in care aveti nevoie de restaurarea acestuia.

Bafta !

P.S.
Atentie numele fisierului este: encoding.cong insa uploadul de pe grilshare adauga si numele uploadului la inceputul fisierului, a se redenumi fisierul inainte de a fi urcat in box.

---------- Post added at 15:07 ---------- Previous post was at 14:53 ----------

..am pus fisierul intr-o arhiva sa nu mai apara minunea cu schimbarea numelui fisierului.

...aici este fisierul incarcat in arhiva[/URL].

daradici
30-05-10, 21:58
..functionare corecta si pe PLI JADE3 MaxVAR, confirmata de un prieten ! :band:

malefycu
26-11-12, 20:43
Mai are cineva un encodig.conf care sa afiseze corect diacriticile in enigma2?

djczefre
26-11-12, 22:06
Sal. Incearca asta da de ianinte sa faci un backup din cea veche Aici (http://gosat.ucoz.hu/load/0-0-0-1-20)

neutrin
27-11-12, 00:55
Linkurile din primul post ar trebui eliminate, ele sunt vechi iar girlshare le-a inlocuit cu diverse prostii. Inutil, potential periculos.

horatyu
27-11-12, 19:59
nu cred ca cei de la girlshare inlocuieste fisierele uploadete de useri

poate totusi nu faci tu ceva corect in legatura cu ce spune chiar @daradici aici

P.S.
Atentie numele fisierului este: encoding.cong insa uploadul de pe grilshare adauga si numele uploadului la inceputul fisierului, a se redenumi fisierul inainte de a fi urcat in box.


nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca e periculos

neutrin
27-11-12, 21:07
Nu m-as fi obosit sa dau un reply la thread daca nu as fi vazut ca fisierele luate de la linkurile alea sunt niste gunoaie, unul era un eggdrop.conf, cine a auzit stie despre ce e vorba, celalalt nu mai stiu ce continea, in orice caz nu ce trebuie.
Nu am spus ca e periculos. Am spus potential periculos. E o diferenta, maestre!

zildan
27-11-12, 21:58
Are dreptate neutrin.Eu stiam da ... lenea e mare. In final am sters link-urile.