PDA

View Full Version : Re: Premiere



donquijote
30-10-07, 19:31
Salutare
Sunt din Iasi si tocmai am facut o comanda la un magain local pentru o antena de 1.2 offset Fe si 2 lnb Alps.As vrea sa stiu de la cei din estul tarii daca e posibil sa prind premiere cu instalatia asta, sau macar alte posturi de pe astra 1G/ astra 1H.

dic_star79
30-10-07, 19:43
Salutare
Sunt din Iasi si tocmai am facut o comanda la un magain local pentru o antena de 1.2 offset Fe si 2 lnb Alps.As vrea sa stiu de la cei din estul tarii daca e posibil sa prind premiere cu instalatia asta, sau macar alte posturi de pe astra 1G/ astra 1H.

Daca esti meserias in reglatul antenei ai sanse sa receptionezi pachetul premiere pe aceasta antena de 1.2,cred totusi ca nu o sa receptionezi 12070 H . Eu in Bucuresti receptionez premiere in afara de 12030 si 12070 si cred ca mai este un tp cu mentiunea ca nu am Astra in focar principal ci in focar secundar!!!
Bafta la montatul instalatiei!!!

iaro
01-11-07, 23:03
I-ati 1,4m sau 1,8m mai sigur pentru Iasi. Eu in centrul tarii (langa Ploiesti) nu prea prind decat seara tp 11.758, iar tp 12.032 si 11.720 le receptionez pe tot parcursul a 24 de ore, cu o antena de 1,4m.
Think About it!:band:

donquijote
02-11-07, 13:10
va multumesc tuturor pentru sfaturi.Eu mi-as pune si antena de 2 m dar problema eca nu am voie sa pun pe bloc, asa ca tre sa o pun pe peretele exterior, iar instalatorul mi-a zis ca o sa fie f. greu de montat.De asta oscilez ce antena sa imi iau.Receptorul deja il am, asteapta de vreo 2 saptamani.
Mi-ar parea rau sa nu prind macar un canal cu filme de la premiere, in rest de alte pachete/sateliti nu sunt interesat