PDA

View Full Version : AAF Osterimage V2 Full USB



mario08
11-04-10, 12:21
Iata ca a aparut si imaginea Full USB de la AAF Osterimage V2 :

Image Info

AAF Osterimage Full-USB Image fur Kathrein UFS-910

Changelog seit letzten AAF F1 Image:

SH4 Duckbox Projekt git rev590:
+ Neuester Enigma2 Stand
+ .srt Untertitel Speicherzuteilung gefixt
+ Treiber demux code optimiert
+ epgcacheerror fix
+ Player injekt code optimiert
+ rumänische Sprachdatei hinzugefugt
+ fehlende Tastencodes in evremote2 hinzugefugt
+ Playerstop am Ende von Dateien gefixt
+ MP3 Playback GS fix

AAF: (M2766)
+ OSD Adjustment Funktion zum einstellen der OSD Große (z.B. bei TVs mit großem Overscan)
+ Übersetzungen aktualisiert
+ Framebuffergroße erhoht
+ Kleinere MediaCenter Fixes
+ Neue Senderliste
+ MediaPlayer MOD update
+ Aufnahmeverzeichnisse uber Menu einstellbar

Bitte auch beachten:

- Nach Einrichten und Installieren das Nullmodem Kabel
am Receiver abziehen. Bei gestecktem Kabel
bootet der Receiver nur, wenn der PC an ist.

- Fur Ton uber HDMI in den A/V Einstellungen
SPDIF als Audio Source angeben

Danke an Team Ducktales sowie allen, die im Duckbox SH4 Projekt
am tollen Basisimage mitwirken. Und naturlich an alle, die dieses
Image ermoeglicht und getestet haben.

Euer AAF Team



- http://www.megaupload.com/?d=ETKRIR71


P.S : Apoklyps3 pt. tine nu are rost sa o instalezi , fiind in continuare dupa parerea ta "un jaf de imagine AAF"
Deci pt. ceilalti care vor sa o incerce , succes la instalare

cortorent
11-04-10, 12:42
e SUPER , merge foarte bine, testat OK !:clap:

mario08
11-04-10, 13:07
Si eu o am in teste acum , insa nu prea sant hotarat ce client de cccam sa-i instalez : incubus sau vizcam ?
Pt. un server CCcam 2.1.4 ce vers. de incubus functioneaza cel mai bine ?

apoklyps3
11-04-10, 13:39
Mario, eu am impresia ca tu n-ai inteles nimic din ce-am zis eu. Am antena toroidala cu 8 LNB-uri ,intru in menu sa setez pe diseq 1.1 cum am facut toata viata mea pana acum la toate tipurile de imagini si imi da de fiecare data ecran verde. Daca acestu lucru nu merge, imaginea fiind inutilizabila, cum naiba s-o numesc? A VIII-a minune a lumii ? Tu nu testezi , dar vorbesti. A, si in caz ca n-ai apucat sa citesti bine titlul asta nu e versiunea completa a acelei imagini despre care am discutat. "V2" ala nu e pus de pomana acolo. Ce s-o fi intamplat cu V1 de nu si-a facut niciodata aparitia?:lol:
Oricum intru in teste cu ea acum, sper sa nu ma ia din nou cu ecrane verzi.

mario08
11-04-10, 14:41
Eu te asigur ca vei aveea ecrane verzi si la aceasta vers. V2, atat la mine cat si la "Cortorent" functionand OK
Pt. cultura ta generala si eu sant nemultumit de anumite imaginii ale unor echipe , dar asta nu ma impiedica sa le cataloghez ca fiind "jafuri"
Catalogarea de catre tine a acestei echipe ( fiindca imaginiile usb sau flash reprezinta echipa in sine de programatori/cunoscatori de linux ) ca fiind un "jaf" este sub orice critica
Ce ai spune daca si eu ti-as considera munca ta binevola un "jaf" ?
Ti-am scris ca ma faci sa-mi schimb parerea despre tine , vad ca incerci in continuare acest lucru
Ce este mai usor : sa defaimezi sau sa ceri ajutor celor in cauza ?
Mi-e rusine cu asemenea concetateni care defaimeaza munca altora in loc sa ceara ajutor , nu cred ca te-ar fii refuzat cei de la AAF sa-ti de-a un raspuns la prb. intalnite de tine
A si ca sa-ti raspund si la intrebarea cu V1 unde este , iti spun sigur ca vers. USB OBI a fost mai mult ca sigur o vers. beta pe care acest OBI a avut-o si nu a avut rabdarea de a se remedia unele prb. inerente ca la orice imagine si a uploadat-o pe net , se mai intampla si la alte echipe
Asta este "graba strica treaba" si oricum pt. tine va fii o munca de pomana , fiindca chiar daca ar rezolva treaba cu diseq 1.1 , va ramane cealalta asa ca.....

apoklyps3
11-04-10, 14:49
http://img63.imageshack.us/img63/5912/2010041114031.th.jpg (http://img63.imageshack.us/i/2010041114031.jpg/)


cam atat ramane de spus...ori nu se mai intelege cu setarile lui EnF, ori nu stiu ce sa mai zic. de la a nu fi multumit de o imagine la imposibilitatea de a o folosi deloc e distanta mare.
Ai postat vreodata vreo intrebare pe forumul de la AAF? Nu te baga nimeni in seama. Fiecare numai intreabari si probleme. raspunsuri sau rezolvari, doar unu la 10 pagini.
RIP AAF.

EDW
11-04-10, 16:43
I always have problems with AAF image, freezing when change channels (zapping).

mario08
11-04-10, 17:11
Vezi daca ma ascultai , oricum stiai ca asa se va intampla
Ca sa te lamuresti care ar fii de vina , instaleaza si imag. AAF F1 cu aceleasi setari pe care le-ai pus pe aceasta imagine si vezi rezultatul
Da am postat si eu prb. de la imag. lor pe forumul lor si mi-au raspuns , cezi ca altfel ti-as fii scris doar asa "ca sa ma aflu in treaba"
Cu driveri pt. serial nu este aceeasi prb. ?
Daca da , faci ca mine : imag. pe care nu le poti folosi la intreaga capacitate/facilitatii nu-le mai instalezi pe viitor
Crezi ca este asa greu sa faci ce ti-am scris , sau preferi sa enervezi de pomana ca apoi sa denigrezi mai usor

apoklyps3
11-04-10, 19:07
am AAF formel 1 pe alta partitie cu aceleasi setari si nu da nici un ecran verde. eu te rog cand zici ceva sa vii cu argumente testate ,nu imaginate. esti omul cu "daca,cica si cu parca".
vad ca le stii pe toate. ai tu impresia ca m-am incaltat cu fesu si nu stiu sa pun niste amarate de setari. mai intai testeaza , ca la povesti nemuritoare ne pricepem toti.