PDA

View Full Version : No comment ! - preluare -



georgedr72
17-10-07, 22:54
Sp@rtacus
Aşteptand veşti!
Expert




Join Date: Apr 2007
Location: Somewhere in time
Posts: 1,532
Rep Power: 39


--------------------------------------------------------------------------------

Quote:
Originally Posted by georgedr
Ma numesc _______, locuiesc in ________ si sunt "fericitul" posesor a doua contracte/ abonamente DigiTv, contracte incheiate anul trecut la sfarsitul lunii ianuarie pe o perioada de 2 ani - numar client xxy.
In luna iunie, factura pentru acest serviciu nu a sosit si dupa multe convorbiri telefonice la call center ul Digi pe 14.09 am reusit sa intru in posesia modalitatii de plata in conditiile in care nu eram in oras, ci la bunici: la oficiul postal din ____, jud ____ prin mandatat postal. Saptamana trecuta serviciile au fost intrerupte, motivul fiind "banii nu au ajuns in cont", desi ca simplu consumator nu prea vad unde este eroarea mea in neinstruirea corespunzatoare a lucratorului de posta, a serviciilor postei si a transferurilor bancare.
Pe 09.10.2007 am sunat din nou la call center si am cerut lamuriri privind suspendarea furnizarii serviciilor; raspunsul a fost sa trimit scanat la collection@ rdsnet.ro chitantele de plata, urmand ca serviciul sa fie activat in max 24 ore. Dupa 48 de ore am sunat din nou- deoarece nu s a intamplat nimic in acest interval- mi s a cerut sa trimit chitantele pe fax, deoarece mail urile nu se citesc asa repede, fax urile fiind prioritare. M am deplasat la casieria lor din orasul ______ si de acolo a fost trimis si acest fax ( mi s a comunicat, de asemenea, ca nu se pot plati facturile lunii octombrie pana nu platesc "restanta" din iunie). NIMIC ! Nu au fost activate serviciile...
Azi am fost din nou la aceeasi casierie si singura solutie a fost sa platesc a doua oara abonamentul lunii iunie, precum si o taxa de reconectare (!), taxa cu care nu am fost de acord, dar alta sansa sa mi activeze serviciul nu am avut.


PS: Un reprezentant al altor DTH uri prin Oltenia este pe aici ? Ca mi s a silit ...

Chinurile tale se apropie de sfarsit, dupa cum poiate ai aflat, facturile vor fi in curand distribuite de postasi angajati al RDS si la ei o sa poti sa achiti si factura... surprizele nu se opresc aici... o sa vezi o imbunatatire a serviciilor oferite, tocmai pentru a evita aceste neplaceri.
__________________
"Never argue with idiots. People can confuse you with them."
---------------------------------------------------------
Opticum 4000A, Humax Digi+III; Skymaster Fe 0,80 + LNB 0,2 dB noname



Sp@rtacus
View Public Profile
Send a private message to Sp@rtacus
Find More Posts by Sp@rtacus
Add Sp@rtacus to Your Buddy List

Today, 22:54 #5
georgedr
Senior Member
Teacher




Join Date: Feb 2003
Location: Romania
Posts: 105
Rep Power: 7
!

--------------------------------------------------------------------------------

Quote:
Originally Posted by Sp@rtacus
Chinurile tale se apropie de sfarsit, dupa cum poiate ai aflat, facturile vor fi in curand distribuite de postasi angajati al RDS si la ei o sa poti sa achiti si factura... surprizele nu se opresc aici... o sa vezi o imbunatatire a serviciilor oferite, tocmai pentru a evita aceste neplaceri.

Hai ... ma lasi ?!?!? Nu ai sesizat esenta acestui post. Mai citeste l pana intelegi. E normal sa platesc a doua oara si sa platesc si taxa de reconectare dupa asta ! Dai vina pe posta ca si cum contractul cu aceasta firma este unilateral ! Vai de al doilea semnatar, oricare ar fi el !
Si iar abureli .. "se termina chinurile mele". Mai bine s ar termina agonia Digi ! Am sa astept marathonistii digi alergang pamantu' n lung si n lat in tara Romaneasca, dar ... mai vedem ! Atrage mi atentia cand urmeaza sa ma caute unul dintre ei ! Tine mine: este 17 oct 2007 ! Mai vedem... vad ca inveti repede cu fas urile ...

outcast
18-10-07, 00:06
asta ofera mega dth-ul digi!