PDA

View Full Version : Receptoare multiple pe 1 abonament



proteus
22-03-10, 14:56
Am vazut mentionat pe aici pe forum ca s-ar putea cumpara din nou mai multe receptoare pe acelasi abonament. Fericit, am sunat la Digi pentru a afla detaliile.

Vestea buna: intr-adevar, poti avea pana la 3 receptoare pe un abonament.
Vestea proasta: macar unul din receptoare trebuie luat in chirie, cu 6 RON/luna.

Personal, mi se pare cam nesimtita obligativitatea asta de a le plati musai o chirie daca vrei mai mult de 1 receptor.

ionut23
22-03-10, 15:45
pai acuma stii cum e ceva pentru ceva,si eu trebuie sa scoata cumva parleala

proteus
22-03-10, 16:24
Nu inteleg ce vrei sa spui. Eu nu am sustinut ca trebuie sa fie ceva gratis. Mi s-ar parea normal sa fiu liber sa achizitionez receptoarele cum vreau eu. De exemplu, eu am deja 2 receptoare si platesc 2 abonamente de la ei. As fi vrut sa renunt la 1 abonament si sa folosesc receptoarele pe care le am si pe care le-am platit deja integral, la achizitie.

Dar nu, daca ei nu mai pot taxa un abonament pentru fiecare camera, macar o chirie de echipament sa le iasa, nu?

A, si imi mai place place ca la al 3-lea decodor chiria creste la 10 RON in loc de 6. E un impozit pentru prea multe camere?

cristianio
29-03-10, 22:24
falimentul bate la usa ?!

reclama e sufletul comertului, iar prosteala e pe fata.

SuperSonic
29-03-10, 22:38
Bine ai zis :D, promisiuni multe si stocul este 0, eu astept de 2 luni telefonul fix si nu mai vine din lipsa de aparate, nu ca as avea nevoie.

ionut23
29-03-10, 22:57
proteus stii cum e si digi, cum si restul cauta sa scoata bani din orice,aceluie cleinti cu tot felul de oferte si dupa ce ai semnat contractul totul se schimba in favorul lor,ei au de castigat nu noi abonatii.si nici restul nu sunt mai buni{BOOM TV,DOLCE,ETC}.