PDA

View Full Version : Glumele Lui Fentosul



eugennico
12-10-07, 09:58
Pana la sfarsitul acesui an o sa gasiti la scanare si CAID 1810 (nagra3)

Din cate am aflat tot pana la sfarsitul anului se va incepe distributia de cartele nagra 3 noilor abonati iar apoi va avea loc schimbare vechilor smartcarduri.

Fanta


??????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Parca a trait masa cu GIGI asa de bucuros este.
Nici nu apuca sa treaca la N3 si vom avea KEY la N3!!!!!!!!!!!!!!!
Nu vad ce soft or sa puna pe conservele lor ca sa functioneze cu card N3 sant doar cateva receptoare care functioneaza la ora asta in n3
Mirage models: sft-2000, sci-5110 and 8000 (Complex method but works).
AZbox models: S710 - GA, S710 - GB, ST710 - GA and ST710 - GB.
Mvision 9085 net and USB models. (Bought one overer the weekend)


cred ca intai dau cardurile apoi " receptoarele "......

pytonu
12-10-07, 11:52
Adica vrei sa zici ca receptoarele oficiale existente nu vor face fata la nagra3 ?

dan2000
12-10-07, 15:17
conservele lor au un procesor destul de bun ptr a putea functiona si cu n3 . problema e firmware -ul . se intampla destul de des sa iasa un produs cu multe "bube" firmware dar acestea sunt corectate pe parcurs prin update .din cate am vazut conservele nu mai au nici un suport di partea producatorului , cu putin timp in urma cand au schimbat cheile operative au fost mii de conserve blocate . ganditiva ce sar intampla la schimbarea sistemului ? mai ales ca nagra 2 nu mai era de mult o noutate cand a fost adoptat de gigi .acum vor sa inplementeze un sistem nou pe conservele lor cand ei nu au reusit in 3 ani sa rezolve problemele celui vechi .

outcast
12-10-07, 15:48
conservele lor au un procesor destul de bun ptr a putea functiona si cu n3 . problema e firmware -ul . se intampla destul de des sa iasa un produs cu multe "bube" firmware dar acestea sunt corectate pe parcurs prin update .din cate am vazut conservele nu mai au nici un suport di partea producatorului , cu putin timp in urma cand au schimbat cheile operative au fost mii de conserve blocate . ganditiva ce sar intampla la schimbarea sistemului ? mai ales ca nagra 2 nu mai era de mult o noutate cand a fost adoptat de gigi .acum vor sa inplementeze un sistem nou pe conservele lor cand ei nu au reusit in 3 ani sa rezolve problemele celui vechi .
vorbim aici de un mega dth..pot schimba si cartelele si receptoarele:)
mai nasol va fi cu majoritate lor de clienti care e afara....vor trece la dolce:)

dan2000
12-10-07, 17:33
si eu voi fi printre primii ... mi se pare mult mai buna oferta dolce si dupa cate spun unii si calitatea e mult mai buna. o sa fac curand un drum in romania si o sa-mi fac abo la ei .

outcast
12-10-07, 23:04
si eu voi fi printre primii ... mi se pare mult mai buna oferta dolce si dupa cate spun unii si calitatea e mult mai buna. o sa fac curand un drum in romania si o sa-mi fac abo la ei .
calitatea e cu mult mai buna.