PDA

View Full Version : Enigma1 HD



pauldemon
16-03-10, 04:28
Era anuntata de ceva vreme. Amanunte nu sunt date. Sursa: http://www.sat-universe.com/showthread.php?t=165993

Download:

http://www.upload-drive.com/file/6749/openwrtufs910enigma1hd-1303-tar-gz.html

mesteru
16-03-10, 08:59
functioneaza foarte prost..........cel putin pe 14w...
zapping-ul este teroare.....5 secunde pana se schimba un program.

zildan
16-03-10, 11:15
Producatorii de chipuri si de aparate au inteles ca daca o sa continue sa faca fiecare opinie separata nu rezista in fata concurentei.
In aceasta idee s-au "regrupat" in proiectul DUCKBOX. Acum sunt peste 10 aparate implicate si numarul lor creste. Toate team-urile dependente sau independente contribuie la dezvoltare.
E2 deja e o imagine stabila, Neutrino e si ea foarte buna si rapida, VDR e doar un start dar merge si ultima aparuta, E1 HD, donatia ABCOM la proiectul comun e la prima versiune functionala.
O sa aiba si E1 HD adepti ei, imaginea de aseara e doar un prim inceput.
Daca nu ar fi asa multe teamuri implicate ar exista pericolul risipirii eforturilor in prea multe directii.
Ideea e ca toate imaginile folosesc drivere comune si logistica de scriere soft, compilare, suport tehnic.

Sa ne amintim de unde am plecat si sa privim in viitor cu speranta.
Cei care au ramas aproape de proiectul Kathy si acum de DuckBox, au nostalgie si speranta.
Nostalgia primului aparat HD cu retea si saharing, si speranta unei dezvoltari a softului.
Acum poti sa vezi tot ce "merge" in domeniu de satelit si sa vezi aproape orice film din arhiva personala sau "coborat" din vecini.
Am fost placut surprins zilele trecute sa pot viziona un film 1080P cu subtitrare pe "batranul" aparat.
Drept e ca aparatul a evoluat foarte mult, pretentiile noastre au crescut si ele.
Eu l-am cumparat sa vad cu ke_y in 2008 Brumiere HD, si am reusit sa vad mult mai multe.
Inca ma multumeste si cred si simt ca o sa mearga si mai bine. Am testat multe aparate si am vazut ce aveau mai bun decat Kathy. Nu m-au dat pe spate, un cccam mai stabil si cateva mici buguri ar fi suficiente pentru a considera proiectul maturizat.